Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Co oznacza fioletowe i czerwone zabarwienie łodyg konopi?


Recommended Posts

Najczęściej, podczas zbiorów zaważysz, że łodygi twoich rośliny konopi są zielone. Jednakże, czasami zwrócisz uwagę na to, że zabarwienie roślin jest intensywnie czerwone lub fioletowe. Te kolory mogą dać ci do myślenia. Konopie często wykazują jakiś stopień pigmentacji i mogą być bogate kolory na liściach i pąkach. To samo tyczy się łodyg – mogą posiadać charakterystyczne zabarwienie. Cecha ta może być wynikiem czynników środowiskowych i/lub genetycznych. Równocześnie, w niektórych przypadkach kolorowe łodygi mogą wskazywać na potencjalne problemy zdrowotne.

Fioletowe i czerwone łodygi konopi
Wielu hodowców konopi w pełni docenia jaskrawą i ciekawą kolorystykę swoich roślin, szczególnie podczas zbiorów. Pąki o delikatnych odcieniach czerwieni, pomarańczy, fioletu itp. są wyjątkowo atrakcyjne wizualnie i cieszą się dużą popularnością. Rośliny konopi mogą również wytwarzać pigmentację na gałęziach i łodygach. Piękne, przyciągające wzrok łodygi i gałęzie w cukierkowych kolorach dodadzą wdzięku twojej uprawie i zwiększą przyjemność z jej prowadzenia.

 

Glueberry-OG-supercropping-technique-big

 

Jeśli twoja roślina konopi jest zdrowa, pojawiające się na roślinach zabarwienie nie jest powodem do zmartwień, także możesz w pełni podziwiać atrakcyjność swojej uprawy. Silne zabarwienie pojawia się, zarówno na roślinach wyhodowanych z automatycznie kwitnących, feminizowanych, jak i regularnych nasion konopi. Jednakże, pamiętaj, że czasami dodatkowe kolory pojawiające się na twoich łodygach/gałęziach mogą wskazywać na potencjalne problemy zdrowotne roślin.

 

Natężenie światła

 

Colour-changes-in-plants-caused-by-light

 

Pod wpływem światła, zielona łodyga konopi może nabrać kolorów dzięki naturalnym pigmentom obecnym w konopiach. Zazwyczaj, kolory/pigmenty uwidaczniają się na liściach i kwiatach. Jednakże, łodyga i gałęzie mogą również rozwinąć pigmentację.

Dziki temu, możemy zaobserwować delikatne, pastelowe odcienie czerwieni, różu lub fioletu. Uważny hodowca zwrócił z pewnością uwagę, że łodygi również wytwarzają dużą ilość terpenów Potrzyj łodygę palcami, a następnie powąchaj dłoń, aby samodzielnie zweryfikować tę informację.

Jeśli niedawno obsrywałeś liście na swoich roślinach, będą one wystawione na zwiększoną ekspozycję świetlną, co może spowodować pojawienie się atrakcyjnego zabarwienia. Hodowcy, którzy stosowali techniki treningu roślin, m.in. LST będą, również mogli zauważyć początki pigmentacji łodygi.

 

Temperatura

 

Sugar-Bomb-Punch-cannabis-with-coloured-

 

W wielu roślinach konopi pojawiają się piękne, jesienne barwy na skutek obniżenia się dziennych temperatur w miarę zbliżania się zbiorów. Zazwyczaj, kolory te są najbardziej widoczne na liściach i pąkach. Dość często, niskie temperatury pozwalają również na uwidocznienie się pigmentacji na łodygach i gałęziach.

Niektórzy hodowcy celowo obniżają temperaturę w pomieszczeniu do uprawy pod koniec okresu kwitnienia, aby wywołać pigmentację w nadziei, że zwiększy to atrakcyjność pąków oraz potencjalną wartość zbiorów. Jedną z metod jest układanie lodu wokół łodygi w późnym okresie kwitnienia. Równocześnie, doświadczeni hodowcy ostrzegają, że obniżenie temperatury wiąże się również z pewnym ryzykiem – zbytnie obniżanie temperatury może doprowadzić do zahamowania wzrostu/metabolizmu roślin.

 

Stres roślin

 

Budrot-and-fungi-Fusarium.jpg

 

Jeśli twoja roślina konopi jest zdrowa i rozwija się prawidłowo, kolorowe łodygi i gałęzie stanowią dodatkową atrakcję, a ich pojawienie się nie jest sygnałem ostrzegawczym. Jednakże, czasami to zbyt duży stres roślin może powodować ich pigmentację. W takich przypadkach ważne jest, aby zidentyfikować problem.

Dla przykładu, w młodych sadzonkach grzyb o nazwie Fusarium może powodować pojawienie się brunatnych łodyg, które mogą zacząć gnić i świadczyć o obumieraniu rośliny. Z kolei, w dojrzałych roślinach choroba zwana Botrytis (grzyby powodujące zgniliznę pąków) może powodować pojawianie się ciemnego zabarwienia roślin - są to oznaki poważnej choroby, która wymaga pilnej uwagi.

 

Niedobory składników odżywczych


Niedobory składników odżywczych mogą powodować szereg problemów. Objawy mogą obejmować żółknięcie (lub brązowienie) liści i łodygi. Dla przykładu, niedobór fosforu powoduje powstawanie brązowych liści ze sporadyczną czerwono-fioletową pigmentacją łodygi. Jednakże, doświadczony hodowca, zazwyczaj jest w stanie z łatwością zdiagnozować objawy niedobór składników odżywczych w roślinach.

Generalnie, przy pewnym doświadczeniu, hodowca dostrzeże różnicę między zdrową rośliną o naturalnych kolorach na łodygach/gałęziach a rośliną chorą, która wykazuje określone problemy zdrowotne.

 

Poziom pH

 

Ph-issues-in-cannabis-plants.jpg

 

Konopie indyjskie generalnie preferują lekko kwaśne pH. Hodowcy, uprawiający rośliny w glebie zazwyczaj, nie muszą martwić się zbytnio poziomem pH. Jednakże, generalnie najlepsze wyniki uprawy osiągają przy zachowaniu pH na poziomie około 6,5. Hodowcy hydroponiczni często preferują utrzymanie poziomów pH na poziomie rzędu 5,6 - 5,8. Jeśli twoje pH dalece odbiega od wskazanego przez nas zakresu, może ono negatywie wpłynąć na tempo wzrostu, a także na zabarwienie roślin.

Doświadczeni hodowcy, zazwyczaj stosują mierniki pH do sprawdzania poziomu kwasowości/zasadowości pożywki. Pamiętaj, że każdy mierniki pH ostatecznie się rozkalibrowuje i zaczyna zawodzić, podając błędne odczyty. Może mieć to katastrofalne skutki dla twojej uprawy. Dlatego też, regularnie kalibruj swój miernik pH (i EC).

 

Kiedy czerwone zabarwienie łodyg stanowi normę?

 

Purple-red-stems-on-cannabis-plants.jpg

 

Jeśli Twoje pomieszczenie do uprawy jest pod stałą kontrolą, wszelkie czerwone lub fioletowe zabarwienie na łodygach konopi, prawdopodobnie wynika z genetyki roślin i/lub warunków środowiskowych. Doświadczony hodowca zazwyczaj jest w stanie dostrzec różnicę między zdrową rośliną o naturalnej pigmentacji a rośliną, trawioną przez chorobę, która boryka się z problemami.

Jeśli doceniasz dodatkowy walor kolorystyczny roślin, należysz do szerokiej grupy hodowców konopi! Wielu plantatorów uwielbia podziwiać atrakcyjne ubarwienie roślin, zachwycając się ich wyjątkowym wyglądem podczas każdej wizyty. Jeśli masz tak samo, sięgnij po kolekcje wyjątkowych nasion konopi, które są szczególnie podatne na czerwono-fioletowe pigmentacje.

Rodzina nasion konopi Blue (powiązana genetycznie z Blueberry) jest dobrze znana z bogatej kolorystyki. Auto Blackberry Kush, Blueberry, Auto Blueberry oraz Blue Auto Mazar są gorąco rekomendowane hodowcom, szukającym kolorowych odmian. Polecamy, także plenerowe nasiona konopi odmian typu Purple #1, Shaman, Frisian Dew oraz inne odmiany, wchodzące w skład bogatej kolekcji plenerowych nasion konopi Dutch Outdoor.

 

Wyhoduj własną kolorową marihuanę!

 

a-beautiful-display-of-autumnal-fall-col

 

Jeśli kochasz wyjątkowy urok fioletowych i czerwonych łodyg roślin konopi, jesteś w dobrym towarzystwie! Wielu hodowców docenia ferię barw i kolorów, które wynoszą uprawę własnej marihuany na zupełnie nowy poziom. Specjalnie dla prawdziwych koneserów barw, zespół Dutch Passion starannie wyselekcjonował i zebrał wszystkie swoje najintensywniej ubarwione genetyki konopi w kolekcji fioletowych nasion konopi. Są to wysokiej jakości nasiona, które oprócz swych oczywistych walorów wewnętrznych, oferują atuty wizualne, kusząc hodowcę intensywnymi, głęboko nasyconymi kolorami!

https://dutch-passion.com/pl/blog/co-oznacza-fioletowe-i-czerwone-zabarwienie-łodyg-konopi-n1062

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+