Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

White widow automat | Mars Hydro TS600


Mikowhy

Recommended Posts

Hej,
 
A więc:
Nazwa nasion i producenta: Banana punch, automat.
Rodzaj i moc lamp: Mars hydro TS600 LED. 100w
Fotoperiod (czas świecenia): 17/7
Namiot uprawowy / growbox, wymiary: growbox 45x45x120
Rodzaj podłoża i wielkość donic: Plagron Royal mix, donica chyba 9l
Nawozy: BioBizz(biogrow, topmax, biobloom)
Wentylacja, przepustowość (m3/h): Mam wentylator, nie wiem jaka moc. Mam też filtr węglowy, nie wiem jaki. 
Dodatkowe informacje:
Jest to moja druga uprawa, pierwsza okazała się trochę failem. Tutaj szczegóły: https://trawka.org/topic/38507-wpływ-obcięcia-na-roślinę-i-jak-to-zrobic/  . (to Jeszcze prowadzę, trzymajcie kciuki by finalnie nie okazało się aż tak dużym failem;))Przy okazji chciałbym podziękować Panom AligatorOzi i Wloczykij za radę i pomoc. 
Mój plan działania: Dzisiaj jest tzw. dzień zero. Wsadziłem wykiełkowaną pestkę do ziemii. Najpierw w kubeczku, za kilka dni przesadzę do doniczki. Podobno mam dobrej jakości ziemię, więc dopiero za jakieś 4 tyg. będę nawozić. 
 
Śmiało wytykajcie mi błędy i radźcie. Prowadzę ten dzienniczek by się nauczyć co i jak.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Po przesądzeniu trochę dni jej zajmie bo miała stres, ale za pare dni korzenie się rozrosną i zobaczysz jak wystrzeli.

pilnuj pH to najważniejsze teraz dla nich i pryskaj piskaczem zamiast podlewać bo jeszcze mala wiec jedyne zło obecnie dla nij to przelanie lub pH. a jak się rozrośnie trochę to zacznij po około 300ml dookoła po bokach donicy by korzenie jeszcze lepiej miały szukając wody. 

duzo swiatla tez nie potrzebują, ale jeśli odczuwasz ze jej brakuje to zniz do 60? Aczkolwiek lepiej by się wyciągnęły trochę niż karzełki 😄

plagrona ziemi nie używałem ale tak jak piszesz powinno być w ziemi na 2 tyg, ale jakaś delikatnie żółtawa się wydaje wiec jakieś delikatny azot można zapodać.


kliknij edytuj w pierwszym poście i będziesz mógł zmienić nazwę tematu na poprawny 😄

powodzonka!

Edytowane przez AligatorOzi
A i nie wiem jaka masz wode, ale mimo wszystko polecam dokupić calmag. Obowiązkowy jak lipna woda
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To już od cb zależy. Choc wiele ludzi nie sprawdza pH, moim zdaniem jest to obowiązkowe jeśli nie chce się żadnych problemów i pytań 😄 

mnie wyobrażam dawać roskom moja kranowe 7.8 pH 😄 

ph to podstawa, kup jakiś miernik tylko nie ten na paseczki tylko normalny + buffer 7ph  by co około nw, 10? Użyć nastawić spowrotem miernik. Sam zauważysz jak już myli o 0.3. 
 

pH około 5.8 na start i potem 6.1 około do końca, zależne to od medium i upodobań.

24 h przelezana woda tez podstawa by przeleżała by chlor itp się ulotnił. Jeśli po tym pH ponizej 7, względnie 6.5 to w ziemi i bio tak nie bd strasznie obowiązkowe mierzenie. 

Azot najlepiej przez nawozy na grow, są tez np algi na start które są 1.1.1 co fajnie się przyswaja, są tez różne dodatki na grow z azotem ale nie pamietam nazw bo w pracy 😄 

pisałeś ze Biobizz grow masz to to właśnie to na grow to jest azot  😄 No i tez jakiś ukorzeniacz jak mycotrex root coś tam itp No i calmag się przydaje 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+