Jump to content
Aby oglądać GrowLogi i zdjęcia z działów InDoor oraz OutDoor galerii musisz się zalogować ! ×
Piątek - sobota, 24-25, przenosiny serwera, forum będzie chwilo niedostępne. Za niedogodności przepraszamy ;) ×
nasiona marihuany, nasiona konopi
marihuana
GanjaFarmer

Recommended Posts

Witam.

Moje pierwsze pytanie czy psiukanie roślin opryskiem z czosnku jakoś zapobiega pleśni? Wolę naturalne sposoby niż chemie i psucie smaku.

Druga sprawa, mam ustawioną lampę na noc od 19 do 8, jeśli zmienie światło na naturalne to roślinkom się coś może stać? Mam odmiany purple i myślałem o tym żeby wynieść je na kilka dni na dwór gdyż w nocy jest zimno i może wywołam zmianę koloru gdyż w boxie nie uda mi się tego zrobić

4 godziny temu, majkiel91 napisał:

Czosnek to nadaje się jedynie na szkodniki a nie na pleśń. A niska temperatura może sprawić, że roślina zabarwi się na fioletowo

Tak wiem i jeśli wyniósł bym ją na noc na dwór to chodzi o to, że zmienia sie cykl światła (w boxie wieczorem mam lampe a na dworze jest już ciemno) czyli tak jakby miały ciemność od 8 rano do 5 czy tam 6 jak się robi widno. Dlatego pytam czy takie przenoszenie gdzie światło jest w innym czasie może zaszkodzić. A jakieś opryski naturalne na pleśń? 

20 godzin temu, endriuu07 napisał:

Tak wiem i jeśli wyniósł bym ją na noc na dwór to chodzi o to, że zmienia sie cykl światła (w boxie wieczorem mam lampe a na dworze jest już ciemno) czyli tak jakby miały ciemność od 8 rano do 5 czy tam 6 jak się robi widno. Dlatego pytam czy takie przenoszenie gdzie światło jest w innym czasie może zaszkodzić. A jakieś opryski naturalne na pleśń? 

To ustaw lampe żeby świeciła w dzień ,a w nocy ciemność i będzie git, nie widze problemu. Jak jeden raz zaklócisz cykl światła to nie powinno się nic stać

Edited by majkiel91
W dniu 12.09.2021 o 17:16, Wloczykij napisał:

Drożdże, takie do pieczenia.

I mogę to zapobiegawczo stosować, tak?

19 godzin temu, majkiel91 napisał:

To ustaw lampe żeby świeciła w dzień ,a w nocy ciemność i będzie git, nie widze problemu. Jak jeden raz zaklócisz cykl światła to nie powinno się nic stać

Właśnie problem jest w tym, że mam taryfę nocną, już raz zakłóciłem cykl przenosząc z dworu do pomieszczenia ale nie zauważyłem, żeby się jakoś zestresowały, prędzej im to pomogło 😉 Bardziej bym się obawiał czy może zaatakować pleśń jak na dworze jest strasznie wilgotno 🤔

Edited by endriuu07

A więc jednak chyba się zaczęło. Wczoraj zauważyłem jakieś plamy na liściach i jeden listek był taki powiedzmy uschnięty, zerwałem go bo pomyślałem, że może lampą przypaliłem ale jednak dzisiaj zaglądam i na kolejnym to samo, zapach odczuwalny (taki inny)

Do ścięcia sporo czasu, trichomy w większości przeroczyste (ile na oko)
Jakiś polecany preparat który nie będzie długo w roślinie i nie zaważy zbytnio na jakości jak i smaku? Wolę coś co nie zostawi chemicznych śladów żeby nie było szkodliwe w jakiś sposób. (Specyfik który zwalczy obecną pleśń i zabezpieczy)

IMG_20210921_212211.jpg

Edited by endriuu07