Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Konopie w kosmetykach - Skuteczność czy "Ściema"


marcingraczyk1988

Recommended Posts

Drodzy forumowicze zwracam się z pytaniem czy stosujecie kosmetyki oparte na bazie oleju z nasion konopi ?. Ostatnio widziałam takie w jednej z drogerii co mnie bardzo zdziwiło. Zadałem sobie od kiedy konopie są dostępne w Polsce i który etap przespałem. Mało tego, że są produkują je takie firmy jak Bielenda !. Przeszukałam sieć i natrafiłam na mnóstwo sklepów oferujący podobny asortyment stąd pytanie czy naprawdę są tak skuteczne tak jak je opisują ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siema widzę że post sponsorowany ale odpowiem Ci na twoje pytania.

Jeżeli chodzi o jakość kosmetyków na europę oraz w suplementach możemy bardzo się szybko rozczarować ze względu na to że ilość posiadanego składniku z konopi jest nieznacznych ilościach.

 

W Polsce mamy tendencję do wzrostu za kupowanych kosmetyków z konopi praktycznie wszędzie teraz można zobaczyć liść konopi sklepach co niezmiernie mnie cieszy.

 

Ale martwi mnie to że Świadomość konsumentów jest dość mała jeżeli chodzi o pochodzenie nasion lub oleju w konopnych w tych kosmetykach.

 

Nie oszukujmy się ale produkty Konopne powinny być na bazie świeżych olejów oraz ekstraktów, nie faszerowane Dodatkowo konserwantami które w gruncie rzeczy są szkodliwe dla skory a w wielu tez przyczyniają się do chorób w tym raka.

 

Także jako osoba świadoma że uprawa konopi powinna być jak naj bardziej zbliżonym procesie do naturalnego, obróbce oraz końcowym produkcie - mówię stop Komercjalizacji konopii.

 

Mało osób będzie mówiła o tym że prawdziwy naturalny kosmetyk z konopi można sobie zrobić samemu to jest banalnie proste.

 

Oraz taką informację że wszystkie oleje mają krótkie terminy ważności i najważniejsza jest jakość produktu jeżeli chodzi o zdrowie.

 

Także jeżeli coś jest robione na masową skalę nigdy nie jest wyjątkowe i skuteczne wtedy gdy do naturalnego środka dodadzą chemię która jego naturalne działanie niweluje 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Fajnie powiedziane faktycznie myślę, że nikt się nie zastanawia i nie analizuje pochodzenia nasion czy oleju. Najgorzej, że mało kto nawet analizuje jego zawartość i pozostały skład. Widziałem firmy firmy tj. In... które sprzedają produkty po cenach 8-10 zł. Myślę, że nie mogą one reprezentować jakiś super szczególnych właściwości gdzie mamy też kremy i kosmetyki w których ceny wahają się w granicy 30 -40 zł.

Najlepszym rozwiązaniem jest chyba spróbowanie zrobienia czegoś we własnym domowym zaciszu chociaż wiadomo co z czego i za ile :).  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+