Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Uprawa outdoor na balkonie | Kilka podstawowych pytań


Gość

Recommended Posts

Witam,

Wracam na forum po wielu latach - dawniej miałem kilka growlogów indoor i społeczność tego forum była mi bardzo pomocna dzięki czemu zebrałem o indoorze dużo wiedzy i dzięki Wam praktycznie każda uprawa była udana. Teraz palę tylko sporadycznie, rekreacyjnie i generalnie nie mam czasu na poświęcanie uprawie tyle czasu co kiedyś dlatego chcę zrobić jednego, niskiego, fajnego automata na balkonie i mam w związku z tym parę pytań. Nie mam chęci i czasu jak kiedyś przekopywać różne tematy dlatego postaram się zadać jasno sprecyzowane pytania i bardzo byłbym wdzięczny za odpowiedzi od doświadczonych growerów. Więc tak:

1. Czy ta odmiana się nada? Jeśli nie za bardzo to co byście polecali - zależy mi na niskim rozmiarze, auto-femi i słabym zapachu oraz nie ukrywam, żeby miała silne geny i dobrze rosła nawet jak czasem będzie gorsza pogoda. Pamiętam, że byłem dobry w treningu lst więc zamiast jednego grubego szczytu może być to odmiana dobra do treningu.
2. Jaką gotową ziemię kupić? Canna Terra Professional z tego co czytałem jest tylko na indoor - to co na outdoor?
3. Czy 25L doniczka i ziemia starczy?
4. Jaki nawóz na wega i jaki na kwitnienie (czy w ogóle nie dawać nawozu na weg skoro automaty bardzo szybko zaczynają kwitnąć a wezmę dobrą ziemię)?
5. Mam balkon 5metrów kwadratowych ze strony wschodniej - jest zabudowany po bokach i z góry więc nikt mi nie zagląda, wiatr nie wieje, od rana do praktycznie 15:00 jest na nim dużo słońca - czy doniczka może stać ciągle na balkonie nawet w nocy?
6. Co z zapachem - na górze nie mam sąsiadów, po prawej mam swoje 3 pokoje ale po lewej z 7 metrów dalej są okna sąsiada no i na dole balkon sąsiada - czy taka pojedyncza roślina będzie pachnieć tak, że oni to wyczują? Dodam, że od 4 lat paliłem regularnie bongosy na balkonie i nikt nie miał problemów ale nie chciałbym męczyć sąsiedztwa mocną wonią...

7. Czy kiełkuję tak samo jak przy indorze na talerzyku i potem od razu ładuję do ziemii, na parapet i jak trochę podrośnie to na balkon? Nie zamierzam inwestować w lampy...

Będę wdzięczny za odpowiedź na te pytania. Zdaję sobie sprawę, że pewnie znalazłbym odpowiedzi przekopując to forum ale wiecie jak jest - czas dzisiaj cenniejszy niż złoto.

Pozdrawiam Was wszystkich !
 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 - nie wiem jak Royal Creamatic Auto z RQS bo nie mialem, ale mialem Amnesia Haze Auto z RQS i mozna uprawiac bez filtra bo zapach jest tak niski, wiec esli ktos szuka slabo pachnacej (albo wcale) odmiany to kazdemu ja polece

2 - a co za roznica indoor czy otudoor, to kwestia posiadanego siana, kto komu zabroni canne na outdoor sypac a potem przyjsc jesienia i zobaczyc tylko lodygi bo ktos reszte zajebal - najwyzej pare stowek w kieszeni mniej bo kupiona byla droga ziemia hehehehe ale kto bogatemu zabroni, ja uzywam plagrona i polecam

3 - na automata na luziku

4 - cos se znajdziesz w growshopie albo jak liczysz sie z kasa to w ogrodniczym u pani kasi, niemal na kazdym ci rosnie, a ile ludzi tyle opini o nawozach

5 - jesli temperatura nie spada nisko to co za problem, rozumiem ze nie mieszkasz w polsce skoro teraz zaczynasz uprawe na powietrzu? mialem o to na wstepie zapytac ale zapomnialem

6 - jesli wezmiesz to co pisalem w 1 punkcie to problem zapachu nie istnieje

7 - odpowiem krotko zebys nie tracil juz wiecej swojego cennego, niczym zloto w czasach kryzysu, czasu: tak

Edytowane przez Minimaxi
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Minimaxi dzięki za odpowiedzi - czas przeczytać i napisać odpowiedź to ja mam;) - nie mam przekopywać się przez forum bo w każdym temacie np. dotyczącym ziemi czy nawozów jest setki różnych informacji i podzielonych zdań. A ja nie robię jakiejś komercyjnej uprawy czy nawet nastawionej na duży zbiór tylko bardziej taką wiesz żeby sobie schować do lodówki i mieć na różne okazje.

1. Wezmę tą co mówisz w takim razie.
2. Gdzieś wyczytałem pobieżnie, że canna terra się nie nadaje na out i bardziej myślałem, ze to chodzi o jakiś skład, podatność na warunki atmosferyczne na dworze, pleśń itp. Tak jak mówiłem ja daję na out ale w doniczce u siebie to nikt mi nie rąbnie;) Plagrona teraz widzę w sklepach popularna to też wezmę.
4. Może ktoś coś poleci? - hajs nie gra roli ale no nie jest to profesjonalna uprawa więc jak wydam stówkę na nasiono, ziemie, doniczke i co tam jeszcze to nie chcę wydać setek złotych na nawozy. Wiem, że biohumus na wega zawsze mi się sprawdzał ale może jest coś budżetowego co pomoże w lepszym kwitnieniu a jest naturalne? Sztucznych nie chcę. Wiem, że w sklepach jest pełno takich specyfików ale zależy mi na opiniach kogoś kto używał a nie reklamy z etykietki.

5. Jak to ująć - nie w Polsce ale na naszej wysokości geograficznej 😉 Obserwuję z roku na rok jakieś przesunięcie klimatu (globalne ocieplenie?) i często jeszcze w listopadzie mam u siebie ciepło.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A jeszcze takie pytanie co do tej pojemności doniczki - chciałem brać 25 litrów ale biorę nie dość, że automata to jeszcze niskiego i piszą ludzie, że 7 litrów albo 5 się daje. To te 25 nie będzie za dużo? Jaka wielość optymalna? 15 litrów?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+