Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
nasiona marihuany
marihuana
Sionka.pl

Recommended Posts

Siemka, z racji ostatnich deszczów, postanowiłem wstrzymać się z automatem outdoor. Mając nasionka, ale nie mając kompletnie możliwości (jeszcze rok mieszkania w domu z rodzicami) postawienia normalnego boxa (nie ma żadnej konkretnej możliwości- próbowałem w piwnicy, lecz jedyny prąd to trójfazowy z upalonym przewodem zero = brak prądu, a na strychu mam po 60-70 stopni w lecie), wymyśliłem małą abstrakcję. 
Otóż, czy konopia musi piąć się wyłącznie do góry? Podejrzewam, iż nie. Co nieco wiem o roślinach (studia, gdzie z roślinami mam styczność prawie codziennie) i niezaprzeczalnie roślina "idzie" w kierunku światła. Tu zrodził się pomysł zasiania rośliny w poziomie. Już tłumaczę jakby to wyglądało. 
Mam materiały (płyty pilśniowe, bardzo dużo białego akrylu odpornego na wodę, wiatrak, maty węglowe, donice, dobrą ziemię (sprawdzona), żarówki led 2-3x 2400lm, oprawki ceramiczne i kabla pod dostatkiem, a także dostęp do nawozów). Miejsce z dostępem do prądu jest- daleko szukać nie trzeba, bo w mojej szafie, głębokiej, w takim miejscu, gdzie nikt poza mną nie ma dostępu. Miejsce ma wymiary 90x40x90 (40- wysokość, 90 to długość oraz szerokość). Chciałbym umieścić tutaj boxa o wymiarach 30x80x30 (ewentualnie zamiast 30 po 25cm lub 35cm w wysokości i długości). W takim boxie umieściłbym doniczkę wysoką tak, aby mieć ok 5cm luzu na swobodne podlewanie, szerokość również minimalnie mniejsza niż wymiar boxa oraz długość ok. 15-20cm. Góra doniczki byłaby normalnie odkryta, ale diabeł tkwi w szczególe- roślina byłaby zasiana od boku, w wywierconym otworze o średnicy 5+cm (umożliwi to wzrost i będzie miejsce na grubość łodygi). Na czas wyjścia rośliny byłaby postawiona na boku, potem ustawiona normalnie odkrytą częścią do góry, a rośliną do boku. Otwór delikatnie uszczelniony neutralnym materiałem, luźnym tak, aby nie przeszkadzało w przyroście łodygi, a ziemia nie wysypywała się.  W ten sposób, roślina mogłaby rosnąć w poziomie, jeśli po przeciwległej stronie umieściłbym 2-3 żarówki LED łącznie ok 4,5-7tys lm. Na logikę, rośliny poszłyby do światła, czyli całkiem w poziomie, ewentualnie wspomóc je treningiem, by delikatnie powyginać i utrzymać w poziomie. Po przeciwległych stronach również wentylator oraz pasywny otwór do wlotu powietrza. Przy wentylatorze mały filtr z maty węglowej. Podgląd na rysunku załączam, co prawda w paincie, ale mniej więcej pokazuje, jakby to mogło wyglądać. Podstawy, tj podłoże, podlewanie, nawożenie, wymalowanie boxa na biały mat- nie ma co wspominać, ogarniam bez problemu. 
Próbował ktoś już uprawy w poziomie? Jakieś porady chętnie przyjmę. Krytykę również, ale konstruktywną. 
Możliwe, iż będę pierwszym, który spróbuje takiej uprawy, wtedy podzielę się ewentualnym doświadczeniem. Na logikę ma to sens, jeśli źródło światła będzie naprzeciw kierunku zakładanego wzrostu rośliny.
Dodam, iż z ukryciem takiego boxa w szafie nie będę mieć już problemów, a ewentualna ścinka również nie będzie problematyczna. 

roslina.png

Link to post
Share on other sites

Mało światła = mały plon? ale tego jesteś pewnie świadomy... 😉 lepiej chyba byłoby posadzić ją normalnie w płaskiej donicy i naginać od małego, przeplatając przez jakąś siatke... nie wiem 30 co wysokości to naprawdę mało... albo zrobić to tak jak masz na obrazku tylko roślina przy podłodze i też przeplatać przez siatkę 😄 a żarówki od góry normalnie... pomysł dziwny... ale dlaczego nie spróbować? w PC ludzie uprawiali to i Ty dasz radę :bongo:

Link to post
Share on other sites

niby 30 wysokości mało, ale za to długości ok 80cm, a w poziomie długość przejęłaby rolę wysokości. O płaskiej donicy również rozmyślam, do tego LST na całej długości boxa, z tym, że donica wtedy miałaby 10cm wysokości? Nie więcej wg mnie, ale donice płaskie nie przeszkadzają zbytnio, jedynie musiałaby mieć wymiary mniej więcej 25x40x10 (w cm), żeby uzyskać ok 10l pojemności. Wtedy w połowie boxa zostaje mi jakieś 20, max 25cm wysokości. Ewentualnie donica 25x20x20, wtedy od razu roślinka przyginana musiałaby być w poziom w kierunku światła- daje to więcej miejsca w boxie poza doniczką. Nie liczę tu na plon rzędu 50g z rośliny, ale myślę o wsadzeniu Auto Pilota XL i uzyskaniu 15, może 20g. 
Z tym, jak na obrazku nakreśliłem, roślina przy podłodze i żarówki od góry to pomysł całkiem dobry- szczyty pójdą w górę, roślina delikatnie nad podłogą, lepsza dostępność światła. 
Co do światła- hodowałem już pod LEDami AK47 Auto dwa razy i o ile za pierwszym razem mając jednego LEDa 2200lm dostałem może 10g, tak przy trzech 2400lm (przez pierwsze 2 tyg były dwie) jak wyżej, dostałem 40, a ziemię i nawozy miałem typowo kwiatowe, za to waliłem górne granice możliwości przyswajania azotu i nie szczędziłem nawozu do róż przy kwitnieniu (chociaż przy flo dwa razy zapodałem sporą dawkę azotu mniej więcej w połowie- przynajmniej optycznie topy napuchły). 
Jeśli nie box poziomy, to wrzucę w outdoor w dołek za jakiś tydzień albo dwa, jak zejdzie woda (w tym czasie wykiełkuję i ukorzenię w doniczkach 0,5). Dołek ok 30l, wymieszana ziemia z ogrodniczą i suszonym obornikiem, odrobina wapna, garść mocznika, łyżka chlorku magnezu i będzie rosnąć w tym jak głupie :D Na ślimaki 2 słoiki z cukrem, drożdżami i wodą, na sarny 2 szmaty z olejem napędowym i po 8-9 tygodniach można zaczynać wrześniowe wakacje :D 

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

zmartwię cię nie będziesz pierwszy..... kiedyś próbowałem bardzo podobny projekt i roślina rozkrzyczała się za bardzo a i tak wszystkie odrosty szły po ukosie zrezygnowałem gdy brakło miejsca ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije 🙂 może kwestia odpowiedniego dobrania odmiany ja miałem fulltima przełączonego na flo po 3 tygodniach i była lipa.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+