Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pomoc w doborze oświetlenia


1QP2

Recommended Posts

Witam,

Na wstępie chce zaznaczyć że to mój pierwszy post na forum, więc jeśli wybrałem zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie.

Od około miesiąca zbieram się na kupno sprzętu do uprawy,  nie posiadam jednak dużo miejsca więc chce zakupić np. Herbgarden 50x50x140.  

W internecie jest masa poradników jak się za to zabrać. Jednak po przeczytaniu ich stwierdzam, że są duże rozbieżności w kwestii oświetlenia. Po prostu od tego tematu mnie głowa boli 😄

Np. namiot Herbgarden 50x50x140 i według kalkulatora lumenów na tą powierzchnie powinno być około 35000 lumenów. Czyli powinienem założyć HPS 250W/300W. Schody zaczynają się tutaj, bo w "Poradnikach" rekomendują zakładać oświetlenie według kalkulatora Lm, ale na forum tym, czy innym szukałem konfiguracje pod ten wymiar namiotu i odpowiedzi pod tymi postami namieszały mi w głowie.Forumowicze sugerowali żeby założyć 70w/100w HPS lub CFL na ten wymiar.

Czy jakaś doświadczona osoba mogła się by wypowiedzieć na ten temat ?

Dodam że HPS by siedział w Odbłyśniku cooltube i dodatkowo wentylacja.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

29 minut temu, happilydisordered napisał:

Jeżeli masz pieniądze na LED'a to daj LED'a. LED ma takie plusy, jakich nie ma HPS.

I nie wiem jak Ci wyszło 35 000 lm. Tyle potrzebuje 0,72mkw. 

Budżet planuje tak do 1tys . Odnośnie mkw może coś źle obliczyłem, w takim razie ile ten box by miał mkw ? I jakie jest zapotrzebowanie w lumeny ?

Ten panel nawet wyszedł by taniej bo hps żarówka 100-120, odbłyśnik 100 i zasilacz 150zł. Ale dobrze że napisałem bo już chciałem coś źle zrobić 😄

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak dam 80x80 to nie będzie równo w kącie z szafą stał i drzwi nie będą mi się otwierać 😄

Tak patrze na tan panel był by chyba problem z temperaturą bo przy braku ruchów powietrza nagrzewa się z tyłu do 60 stopni. A ciekawe ile by miał z wentylacją na tych radiatorach i ogólnie w namiocie.

 

Czytam o tym panelu i znalazłem relacje na innym forum z tym panelem w roli głównej, namiot wymiarami podobny do tego co chce kupić. Gościu 40g wyciągną z tego. Może ktoś będzie się śmiać że to mało a mi taki coś na rok starczy albo i więcej 😉 

Edytowane przez 1QP2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panowie pisałem z osobą która miała do czynienia z tym panelem CREE CXA2520 GROW LED 35w twierdził że to mało i żebym napisał do gościa który to robi w kwestii przeróbki (pod wentylacje + led dodatkowy ale mowa o panelu za 350) ale nie wiem czy to warte, więc wybór padnie chyba na Mars Hydro TS600 i to już chyba powinno styknąć ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+