Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Swieżak w gronie


Tommmy

Recommended Posts

Siemanko wszystkim mój pierwszy grow więc liczę na Wasze cenne porady i wskazówki :

Box 80x80x150

Donica 11 litrowa

Pestka PINEAPPLE CHUNK od barney farm 

Fototerapia 18/6

Lampa panel Led, nie znam parametrów ponieważ odziedziczyłem go razem z boxem

Pestka wybiła 12.02 na dzień dzisiejszy ma 7cm 

A warunki to 22*c i 50% wilgotności 

 

IMG_20200215_142819.jpg

IMG_20200215_142812.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, xcslawko napisał:

troszke wyciagnieta... co to za swiatlo ?? 

 

Panel ledowy czerwone i niebieskie, nie znam właściwości ponieważ został cały sprzęt po moich lokatorach, stwierdziłem że się marnuje i sam spróbuję 😊

 

Co do roślinki obniżyłem jeszcze swiatlo

Edytowane przez Tommmy
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, ichikaru napisał:

Panel wydaje się być trochę słaby albo skupiony bardziej na Flo. 

Jak opuszczenie nic nie da to lipa.

Nic Ci na nim nie wyrośnie bo ma prawdopodobnie słabe światło weg.

Na panelu nie ma żadnych specyfikacji?

Input ac85 240v/50/60hz

Output dc36-95 

Tyle

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To raczej nic nam nie powie

Ogólnie Mój panel ma 600w i wbudowane chłodzenie. Jest także gruby. Mimo to jego rzeczywista moc to ok 180w.

Twój panel jest cieniutki i bez chłodzenia. Obawiam się, że może być to ok 50w-80w.

Może być tak, że panel już jest do dupy. Po kilku hodowlach słyszałem że LED'y już nie są tak skuteczne. Dlatego ja swój mam ustawiony na 15 min odpoczynki 4x dziennie aby wydłużyć jego żywotność.

Spróbuj ustawić Lampę 10 cm od szczytu i zobacz czy coś się zmieni. 

 

Dodaj kilka żarówek ledowych, nie są drogie a zazwyczaj masz na nich napisane ile lumenów wytwarzają.

Razem z tym panelem powinno dać radę. Pod warunkiem, że panel działa.

 

 

Edytowane przez ichikaru
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 16.02.2020 o 18:11, ichikaru napisał:

To raczej nic nam nie powie

Ogólnie Mój panel ma 600w i wbudowane chłodzenie. Jest także gruby. Mimo to jego rzeczywista moc to ok 180w.

Twój panel jest cieniutki i bez chłodzenia. Obawiam się, że może być to ok 50w-80w.

Może być tak, że panel już jest do dupy. Po kilku hodowlach słyszałem że LED'y już nie są tak skuteczne. Dlatego ja swój mam ustawiony na 15 min odpoczynki 4x dziennie aby wydłużyć jego żywotność.

Spróbuj ustawić Lampę 10 cm od szczytu i zobacz czy coś się zmieni. 

 

Dodaj kilka żarówek ledowych, nie są drogie a zazwyczaj masz na nich napisane ile lumenów wytwarzają.

Razem z tym panelem powinno dać radę. Pod warunkiem, że panel działa.

 

 

A po czym wnioskujesz że tej jest do dupy? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Tommmy napisał:

A po czym wnioskujesz że tej jest do dupy? 

1.Tak ja piszą Ci wszyscy. Roślina szuka światła widać to na focie + nie buduje liści jak na taką wysokość.

2.Czytałem też trochę o ledach i sam jestem ich użytkownikiem choć mam jeszcze słabe doświadczenie.

3. Światło jest jednym z najważniejszych czynników,

   Jak nie znasz parametrów lampy ani jej historii to mogłeś ją najpierw przetestować na jakimś chwaście 😜 

 

Swoją drogą też się kiedyś popisałem bo też kupiłem najpierw żarówki flo które mam do tej pory jako dodatkowe doświetlenie na Flo.

Ale nic na tym nie rosło xD

Edytowane przez ichikaru
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ichikaru napisał:

1.Tak ja piszą Ci wszyscy. Roślina szuka światła widać to na focie + nie buduje liści jak na taką wysokość.

2.Czytałem też trochę o ledach i sam jestem ich użytkownikiem choć mam jeszcze słabe doświadczenie.

3. Światło jest jednym z najważniejszych czynników,

   Jak nie znasz parametrów lampy ani jej historii to mogłeś ją najpierw przetestować na jakimś chwaście 😜 

 

Swoją drogą też się kiedyś popisałem bo też kupiłem najpierw żarówki flo które mam do tej pory jako dodatkowe doświetlenie na Flo.

Ale nic na tym nie rosło xD

 

Zworoc uwagę na to że na zdjęciu roślinka miała 3 dni, co do tych lamp to pamiętam że trzymali pod tym jakieś automaty 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+