Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Początkujący


jezol1992

Recommended Posts

Panowie, jestem nowy w temacie. Kupiłem grow boxa i posadziłem roślinki. Po ok 2 tygodniach 2 z 3 roślinek zupełnie uschła mimo że były podlewane systematycznie. Posypałem wermikulit na wierzch gleby ponieważ hoduje grzybki i wiem, że dobrze trzyma wilgoć więc myślałem że to dobry pomysł. Jednak z czasem zaczeła wychodzić jakby pleśń. Więc kilka pytań do was.

 

1. Wermikulit nadaje sie do uprawy indoor? (mix z glebą i perlitem czy raczej posypać na wierzch)

2. Lepiej używać LED czy HPS? (posiadam oba) growbox na max 3 roslinki po 9l na doniczke

3. Jakieś referencje co do podlewania lub nawożenia?
4. Optymalna temperatura i wilgoć w growboxie?

5. Jak często podlewać żeby nie przelać? (używam keramzytu jako drenaż)

 

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź a w razie czego wrzucę zdjęcia. Niestety uschłe roślinki już wyrzuciłem ale zdjęcia lamp lub growboxa mogę wrzucić.

Mam nadzieję, że pomożecie :) Pozdrawiam!!!

Edytowane przez jezol1992
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj, zbyt kombinujesz... 

 

1. nadaje się, ale po co skoro masz już perlit ?

2. jedno i drugie dobre, hps to stara technologia ale się sprawdza, przy ledach to różnie, bo led ledowi nie równy.

3. według zaleceń producenta nawozów jakie stosujesz, ja takie maluchy podlewam raz na kilka dni, aż doniczka nie staje się lżejsza... 

4. 24 stopnie Celsjusza to idealna temperatura, a wilgotność podczas wegetacji to 80% i im większa roślina tym schodzimy aż do 50%

5. jak będzie doniczka lekka

 

 

6. Co to za gleba ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+