Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Początkujący ogrodnik


Wallabee

Recommended Posts

Witam, przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac z mj chciałbym się doinformować co i jak, oraz zasięgnąć wiedzy od ludzi bardziej obeznanych.

Growbox:

30X45X140cm

Cfl 125W 7600Lm (foto lampa)

wentylacja jeszcze do zrobienia 

czerwone: wylot

zielone:wlot

(w planach mam użycie wentylatorów komputerowych i jednego wiatraka mieszającego) 

Ziemia:

uniwersalna + biohumus (?)

 

 

 

growbox.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

hey ... nie baw sie w zadne ziemie uniwersalne i biohumusy .... kup ziemie lightmix i trypack  bio bizz , tez to kiedys przerabialem ... mieszanie ziemi biohumusy florovity dolomity keramzyty ... szkoda czasu .... zainwestuj te 70 zł a 80% problmow bededziesz mial mniej ... takie moje zdanie... z fartem 

Edytowane przez xcslawko
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, Esned napisał:

Dokup w aptece sól epson na niedobory magnezu jak by wystąpiły kosztuje to grosze a co do nawozów jak mówi @xcslawko biobizz i do tego około 50-60zl  biobloombastic na flo i masz zestaw z którym powinieneś dać spokojnie radę 👍

 

13 godzin temu, xcslawko napisał:

hey ... nie baw sie w zadne ziemie uniwersalne i biohumusy .... kup ziemie lightmix i trypack  bio bizz , tez to kiedys przerabialem ... mieszanie ziemi biohumusy florovity dolomity keramzyty ... szkoda czasu .... zainwestuj te 70 zł a 80% problmow bededziesz mial mniej ... takie moje zdanie... z fartem 

Jeżeli tak radzicie to w ten sposób uczynię, nie byłem jakoś przekonany do tych "polepszaczy". Jednak co dalej zagłębiam się w wątek to widzę że to chyba nic strasznego. Dzięki bardzo !

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, IntoSpace napisał:

Wlot gdzieś na dole, a wyloty najlepiej przy suficie.

 

5 godzin temu, maurycy napisał:

Wlot gdzieś na dole wylot może być w suficie a lampę masz tam na sztywno przymocowana czy masz możliwość regulacji bo że zdjęcia nie widać najlepiej

Wlot umieszczę w w dolnej części szafy i tam też chyba schowam cała elektronikę, komputerek z czasomierzem i  termometrem. Jak z czasem w auto, 16/8 czy lepiej 12/12? Lampa jest na śrubach, jeżeli potrzeba to mogę skęcic jakiś prosty wysięgnik. 

 

Edytowane przez Wallabee
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pamiętaj cała elektronika co może się zalac  gniazdka złącza niezabezpieczone do których może dostać się woda powinny być u góry lub poza boksem... zalejesz zwarcie albo wywali korki w dobrym przypadku albo pozar. I lampe lepiej z regulacja wysokości 👍 

Edytowane przez Esned
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, Wallabee napisał:

 

Jeżeli tak radzicie to w ten sposób uczynię, nie byłem jakoś przekonany do tych "polepszaczy". Jednak co dalej zagłębiam się w wątek to widzę że to chyba nic strasznego. Dzięki bardzo !

to nie zadne mineralne poleprzacze... tylko 100 % naturalne nawozy ktore z powodzeniemn mozesz stosowac w bio uprawach roslin spozywczych - samo zdrowie przyjacielu 🙂👌

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+