Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

[BOX] Podlewanie - ile wody, jak często, bez nawozów?


Gość

Recommended Posts

Witam. Czytałem poradnik Vito na temat jakości i parametrów wody, ale nie doszukałem się informacji na temat podlewania. Ile razy dziennie, o jakich porach dnia i jaką ilość wody należy stosować?

Chciałem się też dopytać, czego się spodziewać jeśli nie będę stosował nawozów? Mniejszy plon czy jakieś poważniejsze problemy? To będzie moja pierwsza roślina, w życiu nawet paprotki nie hodowałem więc mam małe pojęcie o podlewaniu i nawożeniu. Dlatego trochę się boję, aby nie zaszkodzić tymi nawozami i chciałem spróbować bez nich póki co. Mam jednak jedną próbkę nawozu, dostałem gratis, nazywa się "B'cuzz Blossom Builder Liquid" 50ml/71g.

Słoneczko w boxie mam nastawione na fotoperiod 18/6 (faza jasna 6:00 - 24:00, faza ciemna 00:00 - 06:00). Ktoś zdaje się pisał, że korzystnie dla korzeni jest podlewać tuż przed końcem fazy jasnej, ale akurat nie mam możliwości pojawiać się codziennie przy roślinie o północy. Najwygodniej dla mnie byłoby, gdybym podlewał codziennie po pracy ok. 18:00, ewentualnie mogę też rano przed pracą ok. 08:00. 

Jeśli chodzi o jakość wody, moja kranówka ma pH 7.5 - 8.0 (test kropelkowy zoolek, który używam do akwarium). To więcej niż zalecane 6.5, ale vito pisał o dużym marginesie w tej kwestii, czy może być taka, czy muszę obniżyć?

Pozdrawiam,

Alibaba

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, alibaba8692 napisał:

Chciałem się też dopytać, czego się spodziewać jeśli nie będę stosował nawozów?

Tego samego co stało by się z tobą, gdybyś przestał jeść :)  Rośliny też potrzebują "jedzenia" :) Kupne ziemie już mają w sobie nawóz, w różnej ilości. Możesz kupić ziemię bogatą w nawóz, np. biobizz all mix, + plus ten nawóz który masz na flo, i jakoś w miarę powinno być :)  Jaką lampę masz w boxie? Obniżaj pH wody, może być ocet, albo kwasek cytrynowy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Lampa HPS 150W z żarówką Sunmaster DUAL (weg+flo)

 

Box 160x60x60 zamknięty z płyty OSB obity wewnątrz ekranem zagrzejnikowym.

U dołu boxa trzy otwory wentylacyjne 90mm (wlotowe, pasywne)

U góry boxa dwa wentylatory 120mm wyrzucające powietrze

 

Ziemia z Castoramy: Podłoże najwyższej jakości uniwersalne Compo Sana 10 l (zawiera perlit i agrosil)

https://www.castorama.pl/podloze-najwyzszej-jakosci-uniwersalne-compo-sana-10-l-id-22143.html

Dodatkowo na wierzch ziemi Keramzyt ogrodniczy

https://www.castorama.pl/keramzyt-ogrodniczy-16l-id-1087308.html

 

Donica na start 1,5L potem przesadzam do 7,5L.

 

Pierwszym pacjentem będzie 1szt Super Lemon Haze Feminizowane od Green House Seeds. Właśnie nabiera wilgoci na wacikach.

 

A co do wody, to czy nie nada się woda mineralna niegazowana - taka najtańsza z marketu Kaufland/Tesco? Bańka takiej wody kosztuje poniżej 3,00zł. Może ona będzie mieć podstawowe minerały jak woda z kranu a nie będzie miała za wysokiego ph? Czy może jednak taka woda jest zbyt wyjałowiona z pierwiastków w porównaniu do wodociągowej?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Na tej ziemi jest napisane, że posiada w sobie nawóz na pierwsze 6 tygodni życia rośliny. Czy to wystarczy na fazę wzrostu (4tyg) czy trzeba jeszcze jakiś dodatkowy?

A jak z podlewaniem? Raz dziennie kieliszek 100ml wody wystarczy, czy za dużo/za mało? Tak mniej więcej pytam bo wiadomo, że muszę obserwować jaka wilgotność gleby, ale chciałem wiedzieć ile to średnio wychodzi.

IMG_0566.jpeg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+