Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
medyczna marihuana
hesi.nl grower.com.pl www.growbox.pl

Recommended Posts

8 godzin temu, Esned napisał:

Ładne 👍 w jak tam suszarnia ??😅

ładnie, staram się je suszyć powoli ale bez przesady. wilgoć pierwszego dnia 40% drugiego już zwiększyłem do 50%

Jeszcze ze 2 dni. łodygi dalej giętkie.

Słoiki do curringu już czekają. Na połowie budsów Jacka wypróbuję WC.

Edited by ichikaru

Wooohooo!!!

Easy bud już wysuszony i pora na curring. 

Nie omieszkałem się poczęstować. W mocy no klepie tak jak ww z kofa. W smaku... wiadomo po 5 sekundach od bucha czuć siano w ustach(ale nie jakoś mocno).

Po wysuszeniu wyszło 30g z hakiem

2082098379_wagaeb.thumb.jpg.f447f573b5c0f70f4283a1c47ce7aa0f.jpg

Już się kiszą

eb.thumb.jpg.cbe50f07f45b3d0c21105e367568f414.jpg

I resztki też. Później przerobie na masło.

resztki.thumb.jpg.26f90d18363a7b6879eb1cce95c0dc1c.jpg

No i mój Royal Jack 85(61)

Może w następny weekend ścinka

85(61).thumb.jpg.3678755bffeded002920d01fb7006d34.jpg

Edit:

Pytanie. Topy są strasznie kruche. Nie zaszkodzi co jakiś czas na noc dodać skórki jakiegoś cytrusa żeby odzyskały elastyczność?

Edited by ichikaru
  • Like 1

Jeśli są strasznie kruche to może je za bardzo wysuszyles? Myślę że skórka cytrusa nie zaszkodzi jeśli będziesz pilnował żeby się z niej jakaś plecha nie zrobiła tylko nie wiem czy pomoże odzyskać elastyczność może @bortek coś podpowie albo któryś inny doświadczony grower pozdro i smacznego

• Upvote 1

Torebki "Boveda" czy jakoś tak, utrzymują optymalną wigotność topów. Sprawdź growshopy, najlepsze rozwiązanie.

Co do powrotu elastycznosci to może wrócic a nie musi... zależy od wielu czynników. Napewno nie wroci kleistość, ale sprężystość może.

• Upvote 1

1 godzinę temu, Maaac napisał:

Torebki "Boveda" czy jakoś tak, utrzymują optymalną wigotność topów. Sprawdź growshopy, najlepsze rozwiązanie.

Co do powrotu elastycznosci to może wrócic a nie musi... zależy od wielu czynników. Napewno nie wroci kleistość, ale sprężystość może.

Kleić już się tak nie klei. topki można kruszyć w dłoni.
Możliwe. Zajęło to niecałe 5 dni bo schło w kartonie i boxie razem z lampą więc temp się zwiększała i malała. Jedynie co to zwiększałem wilgotność.

Połowa Jacka bd robiona metodą WC i suszyć w zasadzie będę podobnie z tym, że w pierwsze dni postaram się suszyć go trochę bardziej po takiej kąpieli.

2 godziny temu, maurycy napisał:

Jeśli są strasznie kruche to może je za bardzo wysuszyles? Myślę że skórka cytrusa nie zaszkodzi jeśli będziesz pilnował żeby się z niej jakaś plecha nie zrobiła tylko nie wiem czy pomoże odzyskać elastyczność może @bortek coś podpowie albo któryś inny doświadczony grower pozdro i smacznego

Właśnie wiem jak ostrożnym trzeba z tym być. Trochę poczytałem. Mam zamiar to robić odpowiedzialnie ;D

Dwa płatki pomarańczy na noc i rano wyciągam przy wymianie powietrza.

Ewentualnie miałem koncepcję by zrobić coś ala pudełko z tytoniem u których pod kloszem montują nawilżony wacik. Być 

może właśnie te torebki. Nie jestem pewien. Dzięki temu tytoń w pudełku nie wysycha i nie kruszy się.

Mniej więcej po jakim czasie curringu przestaje walić sianem?

Mam wrażenie, że nawet po 1 dniu kurowania zawiedza mocniej xD

Edited by ichikaru

Jack ścięty

poszedł w 91 dniu. Po 48h nocy był cały oblepiony żywicą. 

Suszyć będę dwoma metodami. połowę tradycyjnie a reszta WC.

Zdjęcie przed ścięciem

2107520964_unnamed(1).thumb.jpg.93d7855bad8cf901ea49a1f580369cd3.jpg

No i wyszło tyle

206194774_unnamed(2).thumb.jpg.a798a8d376009dc07300acbef95f731f.jpg

I po trymowaniu

1253107560_unnamed(3).thumb.jpg.1b67f2e090104d3fb241bde208258aa9.jpg1188847010_unnamed(4).thumb.jpg.b6a3a038af69e3ccd7e055e696f61f3d.jpg

Za jakieś dwa tyg koniec suszenia wtedy podam wynik

unnamed.thumb.jpg.71d65cf1b4e843a5d3530fc34ee96eb7.jpg

Edited by ichikaru
  • Upvote 1

Godzinę temu, Poliszynszyl napisał:

Ciekaw jestem twojego WC tez chcialem to robić poprzednio ale darowałem sobie bo podobno zapach się wytrąca... A u mnie zapach odgrywa główną rolę

Ja mogłem przeprowadzić WC na Easy bud bo daje sianem nieźle i słabe strasznie. Zobaczymy po miesiącu.

WC zbija smak i wagę ale zwiększa moc. Woda wypłukuje sporą część zawartości rośliny po za żywicą co nas interesuje ;D

W zasadzie na Jack'u nie ma takiej potrzeby robić WC bo tak nie daje sianem ale chciałem spróbować to zrobić.

Dla mnie bardziej od smaku liczy się efekt 🙂

Spaliłem dziś jointa z easy bud. Rewelki nie ma, nie wgniata w fotel jak myślałem, że będzie.

Efekt złej oceny tichromów. Pod lupą wydawało mi się bardziej bogate w bursztyn. 

Teraz sprawdzam pod mikroskopem i wcale nie było tak pięknie.

Myślałem, że jest ok 40% a wychodzi mniej niż 10%.

Mimo to nie poszło całkowicie na darmo.

Jack za to pięknie doszedł. Ściąłem wydaje mi się odpowiednio 20%-30%

Porównam za tydzień moc Jack'a z WC do normalnego 🙂

Przydał by mi się degustator albo muszę zrobić detox bo nawet jaranie z coffa mnie już nie klepie przez co ciężko ocenić.

• Like 1