Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

Jak zrobić haszysz przy użyciu suchego lodu


Recommended Posts

How to make hash with dry ice?


Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat produkcji haszyszu przy użyciu suchego lodu (granulat dwutlenku węgla), czytaj dalej! Istnieje długa tradycji produkcji haszyszu metodą woda/lód. Wadą tej metody jest fakt, że wytwarzana mieszanka jest mokra i wymaga suszenia przez kilka dni. Mieszając haszysz z suchym lodem, szybko i łatwo, uzyskujemy produkt, który jest od razu gotowy do użycia. Co więcej, wielu koneserów haszyszu uważa, że suchy lód zachowuje więcej smaku i aromatu, dlatego też powstaje najlepsza jakość haszyszu, jaką można uzyskać. Czy, zatem podniesienie jakości produktu warte jest zainwestowania w tę metodę?


Tworzenie haszyszu przy użyciu suchego lodu.
 

Suchy lód to po prostu zestalony dwutlenek węgla lub CO2. Jest niepalny i można go kupić w każdej aptece. Można kupić go, również online i zazwyczaj jest on dostarczany w specjalnych pojemnikach z polistyrenu, które utrzymują go wystarczająco chłodnym, aby przetrwał proces transportu. Suchy lód ma temperaturę około -78ºC (-109ºF). Może spowodować poważne uszkodzenia skóry, należy zatem korzystać z okularów ochronnych oraz grubych rękawic. Najlepiej użyć rękawic piekarniczych lub o podobnej grubości. Nie oczekuj, że rękawice lateksowe ochronią Cię przed tak ekstremalną temperaturą.

 

Po dodaniu suchego lodu do wiadra rozdrobnionych pąków konopi i wstrząśnięciu, gruczoły żywiczne zamarzają. To sprawia, że stają się kruche, co pozwala na łatwe oderwanie pąków od liści. Gruczoły z żywicą trichomową zbierane są w normalny sposób przy użyciu standardowych worków do zbierania haszyszu. Worki do haszyszu przeznaczone są do mieszania lodu i wody, ale świetnie sprawdzają się również do mieszania produktu z suchym lodem. Można je kupić online. Dostępne są w różnych rozmiarach: 73μ, 160μ, 220μ. Proces mieszania z suchym lodem jest prosty i szybki, co jest stanowi jego największy atut. Nie ma konieczności kilkudniowego suszenia haszyszu. Można z niego korzystać od razu po zakończeniu procesu!

 

Mieszanie produktu z suchym lodem nadaje mu głęboki i bogaty smak, którzy doceniają koneserzy haszyszu. Niektórzy, twierdzą, że tradycyjna metoda mieszania woda/lód sprawia, że część terpenów oraz aromat tracony jest w wodzie. Suchy lód zapewnia gwarancję zachowania pełni aromatu, dzięki bardzo niskim temperaturom, panującym podczas procesu. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji spróbować mieszania haszyszu z suchym lodem, koniecznie wypróbuj tę metodę!

 

How to make hash with dry ice? 

Haszysz produkowany metodą ekstrakcji przy użyci suchego lodu.
 

Haszysz to po prostu zebrane gruczoły żywiczne z rośliny konopi. Niektórzy, lubią wapować lub palić nieskompresowane gruczoły żywiczne. Ten produkt nazywany jest kiefem (proszek marihuanowy). Inni, preferują skompresowany hasz, tworząc z niego lepką, błyszczącą kulkę (żywica konopna). Zazwyczaj, hasz ma jasnobrązowy kolor, ale zależy on czystości i rodzaju metody mieszania. Im większy rozmiar „otworów” w workach zbiorczych, tym więcej haszyszu będziesz w stanie zebrać, i tym więcej liści i zielonych części rośliny. Im mniejszy rozmiar mikronów (np. worek zbierający 73 μm), tym mniej materiału liściowego, a wyższy procent gruczołów żywicznych. Im mniejsza mikronowa wartość worka, tym mniejsza szansa, że jakakolwiek zielona część rośliny dostanie się do twojego haszyszu.

 

Ogólnie rzecz biorąc, im bardziej zielony, liściasty materiał, tym niższa jakość haszyszu. Zazwyczaj, najsilniejszy hasz pochodzi z worka o najmniejszej wielkości porów, takiego jak worek do zbiórki o 73 μ. Zdarza się, że haszysz produkowany w workach do zbierania o najmniejszych rozmiarach może uzyskać bardzo jasnobrązowy kolor.

 
How to make hash with dry ice?


Co jest potrzebne do metody mieszania z suchym lodem.
 

Do produkcji haszyszu metodą suchego lodu potrzebne będą następujące materiały:

• Rozdrobnione/zmielone pąki/liście konopi

• Czyste wiadro

• Dobrze wentylowane pomieszczenie do pracy

• Worki haszyszowe/torebki bąbelkowe

• Grube rękawice kuchenne, okulary ochronne oraz odzież z długim rękawem

• Suchy lód (do ekstrakcji domowej najczęściej stosuje się około 1 kg suchego lodu)

• Płaska, czysta powierzchnia, na którą będzie można wytrząsać produkt

• Narzędzie do skrobania (np. skrobak do farb) do zbierania gruczołów żywicznych, po opróżnieniu worków mieszających

 

Umieść suchy lód i rozdrobnione w wiadrze. Dodaj granulki suchego lodu, umieść worki z haszyszem na wiadrze i potrząśnij. Suchy lód szybko schłodzi pąki i zamrozi lepkie gruczoły żywiczne. W tych bardzo niskich temperaturach włosie staje się kruche i podobne do szkła. Mechaniczne wstrząsanie usuwa je, a przechylając wiadro do góry nogami, zbierzesz gruczoły żywiczne do worków.

 

Worki mieszające można wyjąć, a zebraną zawartość wysypać na czystą powierzchnię roboczą i zeskrobać. Aby upewnić się, że wyekstraktowałeś cały materiał roślinny, powtórz proces, dopóki nie pozostanie sam lód. W razie potrzeby, możesz dodać dodatkowe granulki CO2. Możesz zdecydować, czy chcesz zachować swój produkt jako luźny i sypki kief, czy też skompresować go w kulkę haszyszu.

 
How to make hash with dry ice?


Względy bezpieczeństwa podczas ekstrakcji haszyszu suchym lodem.
 

Użyj dobrze wentylowanego pomieszczenia lub pomieszczenia zewnętrznego, takiego jak garaż. Aby móc oddychać, twoje płuca potrzebują tlenu, a będziesz narażony na wdychanie dużej ilości dwutlenku węgla. W zamkniętym pomieszczeniu może pojawić się niedobór tlenu, dlatego ważne jest zapewnienie sobie doskonałej wentylacji. Pamiętaj, że suchy lód może spowodować natychmiastowe i poważne uszkodzenie skóry/oczu. Dlatego też, wielu domowych hodowców haszyszu, pozostawia ekstrakcję suchym lodem profesjonalistom. Nie wkładaj suchego lodu do szczelnego pojemnika. Jeśli się rozgrzeje i rozszerzy, pojemnik może wybuchnąć. Pozbądź się suchego lodu w bezpieczny sposób. Nie próbuj spłukiwać go w toalecie lub umywalce, ponieważ może to spowodować ich zamrożenie. Zamiast tego, po prostu umieść niechciane granulki CO2 w pobliżu otwartego okna, drzwi lub ogrodu i pozostaw je do naturalnego odparowania.

 

Mieszanie z suchym lodem. Najszybszy sposób tworzenia haszyszu.
 

Suchy lód to bardzo szybki sposób ekstrakcję haszyszu. Po umieszczeniu materiału roślinnego w czystym wiadrze z suchym lodem, wystarczy tylko kilka minut, aby uzyskać produkt gotowy do użycia. Jeśli stosujesz bardziej tradycyjną metodę lód/woda, musisz czekać kilka dni, aż mieszanka wyschnie. Podczas suszenia haszyszu, niektóre terpeny zostają utracone. W przypadku mieszania z suchym lodem suszenie nie jest wymagane, dlatego wszystkie terpeny są bezpieczne. Dodatkowo, możesz cieszyć się swoim produktem od razu po zakończeniu procesu. Jeśli chcesz uzyskać bogaty i najbardziej atrakcyjny smak i aromat, ekstrakcja przy użyciu suchego lodu jest zdecydowanie najlepszym wyborem.

https://www.dutch-passion.com/img/nieuws_org/make-dry-ice-hash-hasj-in-the-bag-dutch-passion-how-to-make-cannabis-seeds.jpgHow to make hash with dry ice?


Haszysz z suchego lodu. Maksimum aromatu!
 

Kiedy tylko suchy lód dotknie gruczołów żywicznych, ekstremalnie niskie temperatury blokują wszystkie terpeny i inne związki aromatyczne. Tradycyjna metoda woda/lód nieuchronnie wypłukuje część związków aromatycznych oraz niektóre terpeny. Dlatego też, wielu miłośników haszyszu wybiera inne metody.

Uprawa własnej marihuany z feminizowanych lub automatycznie kwitnących nasion oraz zastosowanie metody suchego lodu to najtańszy sposób na uzyskanie najwyższej jakości haszyszu.

 

https://www.dutch-passion.com/pl/nowosci-i-rozwoj/jak-zrobic-haszysz-przy-uzyciu-suchego-lodu/

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Vito pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+