Jump to content
Aby oglądać GrowLogi i zdjęcia z działów InDoor oraz OutDoor galerii musisz się zalogować ! ×
Piątek - sobota, 24-25, przenosiny serwera, forum będzie chwilo niedostępne. Za niedogodności przepraszamy ;) ×
nasiona marihuany, nasiona konopi
marihuana
GanjaFarmer
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Recommended Posts

What is wrong with my cannabis plant?


To pytanie, które zadaje sobie czasem każdy hodowca konopi: „Co się dzieje z moją rośliną?” Nawet profesjonalnym hodowcom zdarza się zachodzić w głowę i zastanawiać, co dolega ich uprawom. Dobrą wiadomością jest to, że poniżej przedstawiamy listę możliwych odpowiedzi, wraz z metodami zaradczymi. Zła wiadomość jest taka, że niektóre problemy mogą wskazywać na Kika różnych przyczyn, komplikując postawienie trafnej diagnozy. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.

 

Szkodniki.
 

Hodowcy konopi przenieśli swoje uprawy do pomieszczeń zamkniętych z kilku powodów. Między innymi, w celu poprawy jakości, bezpieczeństwa oraz w celu ochrony roślin przed szkodnikami. O wiele łatwiej kontrolować uprawy, które znajdują się w pomieszczeniach. Konopie indyjskie świetnie rozwijają się w zoptymalizowanych warunkach środowiskowych, wolnych od szkodników oraz niekorzystnej pogody. Ale, jeśli szkodniki przedostaną się do krytego pomieszczenia hodowlanego, mogą zacząć rozmnażać się w zastraszającym tempie, z uwagi na fakt, że w pomieszczeniu brak ich naturalnych wrogów. Zoptymalizowane pomieszczenie hodowlane, może okazać się, także idealnie zoptymalizowane dla rozwoju szkodników i należy mieć to na uwadze.

 

Szkodniki. Lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

Wiele szkodników jest przypadkowo dostaje się do pomieszczenia, w którym hoduje się rośliny, kiedy hodowcy wymieniają między sobą roślinami lub sadzonkami (klony). Hodowcy, wynoszący swoje rośliny na zewnątrz w okolicach południa na godzinę lub dwie, często pozwalają szkodnikom, takim jak biała muszka lub złotook, skolonizować swoją roślinę. Wystarczy kilka insektów lądujących na roślinie, aby zaatakować całą uprawę wewnętrzną.

 What is wrong with my cannabis plant- Spider Mites


Przędziorki
 

Przędziorki to małe pająki, które często znajdują się na spodzie liścia. Mogą być jednym z najbardziej szkodliwych szkodników, niszczących konopie, a są prawie tak małe, że trudno zobaczyć je gołym okiem. Jednakże, pajęczyny, które budują, aby chronić swoje kolonie i jaja, są łatwe do zidentyfikowania. Jedno pokolenie potrzebuje około tygodnia, aby wykluć się i zacząć rozmnażać, dlatego niezbędna jes natychmiastowa reakcja. Podobnie, jak w przypadku białej muszki, intensywne zraszanie wodą pozwoli na usunięcie ich spod liści. Owady biedronkowe są naturalnym drapieżnikiem przędziorków, dlatego są często preferowanym rozwiązaniem przez hodowców ekologicznych. Przędziorki nie radzą sobie dobrze w zimnie, więc obniżenie temperatury do około 20ºC może spowolnić ich rozwój, w oczekiwaniu na działanie bardziej radykalnych środków zaradczych. Niektórzy hodowcy wierzą, że ręczne, przenośne odkurzacze z powodzeniem radzą sobie z wsysaniem pajączków z rośliny. Jednak, technika ta wymaga cierpliwości oraz umiejętności i jest niezwykle czasochłonna. Skutecznym rozwiązaniem jest 10% spray alkoholowy (etanol). Sklepy rolnicze oferują specjalne środki chemiczne, jednak nie wszyscy hodowcy akceptują je w swoich uprawach, ponieważ resztkowe pozostałości środka owadobójczego mogą spowodować powstanie niebezpiecznych produktów ubocznych podczas późniejszego palenia.Drapieżne roztocza a likwidacja przędziorków

 

Drapieżne roztocza (phytoseiuluspersimilis) są skutecznym sposobem na likwidację przędziorków. Można zakupić je online, a co ważne, nie powodują efektów ubocznych! Oztocza drapieżne żywią się, bowiem przędziorkiem. Silnie zainfekowane rośliny mogą potrzebować kilku zabiegów. Wysokie temperatury (około 30ºC) powodują wzrost atywności przędziorków. W związku z tym, gdy używasz drapieżnych roztoczy, spróbuj zachować temperaturę w granicach 18ºC - 26ºC. Drapieżne roztocza przyzwyczajone są do wilgotności w okolicach 40% -60%. Zawsze, stosując roztoca drapieżne monitoruj na bieżąco ich wpływ na populację pająka.

  Predatory mites, getting rid of smider mites


Przylżeńce. Zagrożenie dla hodowców konopi
 

Istnieje kilka gatunków przylżeńców. Stanowią one poważny problem. Rozmnażają się około 10-12 razy w roku. Dojrzałe osobniki przenoszą się, przelatując z jednej rosliny na drugą. Przylżeńce są szczególnie szkodliwe, jeśli pojawią się we wczesnych etapach twojej uprawy. Z wyglądu, podobne są do owadów (wielkości zaledwie kilku milimetrów), ale mogą też wyglądać jak małe, blade larwy. Żywią się sokami roślin. Przylżeńce wytwarzają larwy, które zasiedlają pozostałe rośliny, a ostatecznie przekztałcają się w latające owady. Są one trudne do wykrycia. Zwracaj uwagę na małe, srebrne znaczki/kropki na spodniej stronie liści. Wielu hodowców używa lepu na muchy do łapania dorosłych osobników. Inne srodki zaradcze to: olej neem lub mydło potasowe. Naturalnym wrogiem przylżeńców jest orius laevigatus (pluskiew). Stanowią one jej podstawowe pożywienie.

controlling fungus gnats in cannabis grows 

Kontrolowanie populacji komarów grzybowych w konopiach
 

Komary grzybowe są powszechnym szkodnikiem w przypadku upraw wewnętrznych. Sporadycznie, są także problemem hodowców, uprawiających na włóknie kokosowym. Komary grzybowe można zauważyć obserwując dorosłe osobniki, latające po pomieszczeniu uprawnym. Mogą być uciążliwe, ale prawdziwym zagrożeniem są ich larwy, które mogą uszkadzać marihuanę. Zmniejszenie ilości używanej wody oraz wysuszenie górnej warstwy gleby może pomóc je zlikwidować. Niektórzy hodowcy używają ziemi okrzemkowej. Inni, wykorzystują lep na muchy do likwidacji dorosłych komarów, składających jaja.

 

What is wrong with my cannabis plant? Whitefly 

Problemy z białą muszką w uprawach konopi
 

Biała muszka (mączlik) zwykle żyje i rozmnaża się na spodniej stronie liści konopi, żywiąc się sokiem roślinnym. Szybko się rozprzestrzenia; każda muszka może złożyć do 200 jaj na raz. Niektórzy hodowcy stosują silny strumień wody do usunięcia ich ze spodniej części liści. Ptaki to naturalny wróg mączlika i są czasami wykorzystywane przez hodowców. Używanie lepu na muchy nie wyeliminuje problemu, ale może z wyprzedzeniem ostrzec o ich obecności. Meszki oraz złotook są takimi samymi szkodnikami, dlatego należy je skutecznie eliminować.

 What is wrong with my cannabis plant? Fungal Rust


Rdza grzybowa a konopie indyjskie
 

Zakażenie grzybicze konopi indyjskich może powodować powstawanie brązowej „rdzy” na liściach. Rdza szybciej przenosi się na wilgotne liście. Pomóc może zapewnienie dobrej wentylacji oraz wystarczającej przestrzeni. Większość hodowców usuwa zniszczone przez rdzę liście. Jeśli rdza nie jest bardzo intensywna, powinna być całkowicie do usunięcia. Zainfekowany materiał liściowy powinien być w całości usuwany z pomieszczenia uprawnego. Nigdy nie zostawiaj go w środku, ponieważ zarodniki mogą przedostać się na zdrowe rośliny.

 

Lepiej zapobiegać niż leczyć
 

Utrzymanie szczelnego, czystego pomieszczenia do uprawy jest kluczowym zadaniem hodowcy marihuany. Pamiętaj, aby dokładnie oczyścić pomieszczenie do uprawy między każdą, nową uprawą. Usuń odpady i stare liście, wraz ze śladami starej gleby. Odkurz próżniowo, aby usunąć pył oraz ślady poprzedniej uprawy. Mycie powierzchni zajmuje tylko kilka minut, a pomaga skutecznie odkazić cały obszar. Wielu hodowców używa rozcieńczonego roztworu środka dezynfekującego lub rozcieńczonego nadtlenku wodoru. Regularnie sprawdzaj swoje rośliny. Szukaj pierwszych śladów choroby lub szkodników. Pamiętaj, że wiele szkodników i chorób jest wprowadzanych przypadkowo, poprzez rośliny/sadzonki, pochodzące od innych hodowców.

 Thrips cannabis pests, indoor growing nightmare
 


UVB a zwalczanie szkodników.
 

Wielu hodowców upraw wewnętrznych zdało sobie sprawę, że stosowanie światła UVB przez około 3 godziny dziennie w ciągu ostatnich 2-3 tygodni kwitnienia znacząco pomaga zwiększyć jakość pąków. Niektórzy twierdzą, że światło UVB utrudnia życie szkodnikom. Dodatkowo, światło UVB replikuje światło naturalne. Dla małych stworzeń UVB jest wystarczająco niebezpieczne, aby kontrolować ich liczbę. Możesz zakupić dodatkowe światło UVB tutaj od LED By Passion, siostrzanej firmy Dutch Passion. Wielu uważa, że UVB zabija, również zarodniki pleśni. Światło UVB stało się jedną z najważniejszych modernizacji nowoczesnego pomieszczenia hodowlanego.

 

Kwestie odżywiania.
 

Jednym z największych wyzwań dla hodowców konopi jest kwestia zapewniania właściwej ilości odpowiednich składników odżywczych. Częstym problemem jest nadmierne karmienie roślin. Odbywa się to w fałszywym przekonaniu, że duża ilość pożywienia stymuluje szybszy wzrost roślin i większe zbiory. Zbędne minerały gromadzą się w roślinie, liście stają się brązowe i kruche, a korzenie giną. Aby oczyścić roślinę, należy przepuścić kilka litrów wody przez podłoże. Jeśli masz 5-litrowy pojemnik na rośliny, użyj 15 litrów wody, aby usunąć nadmiar minerałów, które nagromadziły się w wyniku nadmiernego karmienia.

 
What is wrong with my cannabis plant? Budrot

Właściwe karmienie roślin konopi jest łatwe do osiągnięcia. Należy powoli zwiększać ilość składników odżywczych. Celem jest osiągnięcie złotego optimum, w którym roślina nie jest ani niedożywiona, ani nadmiernie karmiona. Zwykle, oznacza to stały wzrost stężenia składników odżywczych w miarę dojrzewania rośliny. Mniej doświadczeni hodowcy, powinni unikać zbyt skomplikowanej gamy składników odżywczych i zacząć od podstaw. W miarę nabywania doświadczenia można wprowadzać bardziej zaawansowane mieszanki.

 

Identyfikacja niedoborów mineralnych.
 

Jest to niezwykle trudne zadanie, ponieważ różne niedobory mogą powodować podobne objawy. Niezbędna może okazać się pomoc bardziej doświadczonego hodowcy. Przeprowadzanie własnych badań jest przydatne, ale nie stanowi gwarancji, że otrzymasz właściwą odpowiedź. Wiele czynników może komplikować diagnozę. Na przykład, kluczowe znaczenie ma pH podłoża hodowlanego. Jeśli stosujesz włókno kokosowe, niektóre minerały nie będą dostępne dla korzeni konopi, chyba że pH jest prawidłowe. Oznacza to, że możesz mieć problem z niedoborem magnezu, spowodowany nieprawidłowym pH roztworu odżywczego. Dodanie większej ilości magnezu nie pozwoli roślinie go wchłonąć, jeśli nie zapewnimy odpowiedniego pH (zwykle około 5,6-5,8 przy włóknie kokosowym).

 Ladybug eating white and blackflies.

Zalety organicznych składników odżywczych. BioTabs.
 

Popełnianie błędów podczas doboru składników odżywczych jest prawdopodobnie jedną z najprostszych do wyeliminowania kwestii w uprawach domowych. Wielu początkujących hodowców, przypadkowo niszczy swoje uprawy, podając więcej składników odżywczych niż to konieczne. Jedną z prostych alternatyw jest odejście od komplikowanych odżywek, na rzecz naturalnego podejścia organicznego. BioTabs dostarczają najlepsze, naturalne, organiczne składniki odżywcze, wykonane z całkowicie naturalnych produktów, takich jak pancerze owadów czy odchodów nietoperzy. Składniki odżywcze rozkładają się powoli w glebie, stopniowo uwalniając minerały we właściwych stężeniach, zapewniając prawidłowy poziom składników odżywczych na każdym etapie wzrostu rośliny. Dla młodych hodowców, BioTabs jest łatwym rozwiązaniem, aby bezpiecznie odżywiać roślinę, w prosty, organiczny sposób. Wielu hodowców preferuje rozwiązanie organiczne, także z powodów światopoglądowych.

 

Niedobory składników odżywczych. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć.
 

Podobnie, jak w przypadku plagi szkodników, lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Dobrą radą dla mniej doświadczonych hodowców jest trzymanie się najprostszych metod, zanim nabierzemy cennego doświadczenia. Hodowla w wymagającej kulturze hydroponicznej („DWC”) wymaga starannej kontroli pH oraz EC (przewodności elektrycznej), dlatego DWC może być dobrym rozwiązaniem dla doświadczonego hodowcy, który kontroluje stan roślin kilka razy dziennie. Jednak, dla mniej doświadczonych hodowców, wymagania, związane z odżywianiem oraz kontrolą roślin mogą wydawać się zbyt skomplikowane. Łatwiejsze podejście stanowi wyhodowanie w dużym pojemniku gleby (30 litrów lub więcej), zawierającej większość składników odżywczych, wymaganych do optymalnego wzrostu. Upraszcza to proces odżywczy oraz komponowanie niezbędnych składników.

 

Warto dodać, że nawet profesjonalni hodowcy mogą mieć trudności z przygotowaniem optymalnych roztworów odżywczych. Jeśli twój pehametr lub miernik E.C. nie jest prawidłowo skalibrowany, bardzo szybko doczekasz się problemów ze swoją uprawą Dla mniej doświadczonych hodowców uprawa organiczna w glebie przy użyciu organicznych składników odżywczych takich jak BioTabs jest jednym z najłatwiejszych sposobów na rozpoczęcie działalności.

 


cannabis plant in soil with biotabs additives. snowbud from dutch passion


Uprawa z nasion konopi zamiast z sadzonek.
 

Rozpoczęcie hodowli z sadzonek (klonów), które dostałeś od znajomego to świetny sposób na uprawę, ponieważ wiesz, czego możesz spodziewać się po swoich zbiorach. Rośliny będą genetyczną kopią sadzonek. Niestety, niesie to ze sobą ryzyko pojawienia się szkodników, chorób oraz infekcji grzybiczych. Jest to jeden z głównych powodów, dla których wielcy legalni plantatorzy komercyjni są niezwykle ostrożni w przenoszeniu jakichkolwiek roślin z zewnątrz do swoich pomieszczeń uprawnych. Uprawa roślin z nasion automatycznie kwitnących lub nasion feminizowanych gwarantuje, że nie importujesz problemu szkodników lub chorób wraz z sadzonką. Zakup swoje nasiona od legalnej firmy, której w pełni ufasz.

 

https://www.dutch-passion.com/pl/nowosci-i-rozwoj/co-sie-dzieje-z-moja-roslina/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+