Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Niwelowanie zapachu masła konopnego w czasie tworzenia


Tomeg

Recommended Posts

Hej,

Mam zamiar upiec swoje pierwsze ciasteczka w życiu. Jako że mieszkam w bloku, zastanawiam się w jaki sposób wyeliminować zapach rozpuszczanych konopii w maśle (będę robił z kwiatostanu).

Czy dodanie do masła np. olejków lub goździków wyeliminuje zapach? Czy wygotowanie wcześniej stuffu w wodzie mogłoby pomóc (jednocześnie bez utraty powera?)

Macie jakieś rady dla nowicjusza w tym temacie? Nie chciałbym zamiast dobrej fazy mieć w domu bagiety zwabione zapachem ?

 

Edytowane przez Tomeg
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cześć 

Moja metoda jest prosta 

Kilka lasek cynamonu i anyżu do wrzącej wody i gotuje się w trakcie gotowania masła. 

Lub na rozgrzany palnik dawałam kilka kropel olejków tych do ciast w całym domu pachniało tylko olejkiem.

przy robieniu ciastek nie ma zapachu konopi. 

Przy maśle czuć bardziej chlorofil. 

Mozna tez użyć kadzidełek o zapachu waniliowym lub lawendowy. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W oddzielnym rondelku rzecz jasna te laski cynamonu lub cynamon tarty/mielony. Swoją droga to dobry sposób na odświerzenia szybko zapachu wnętrza. 

Ogólnie gdy masło jest z małej ilości to nie tworzy ono zapachu rozpoznawalnego - czyli bardzo podobny zapach robi szpinak gotowany lub szczaw, pokrzywa. 

To tylko lekka paranoja podpowiada że czuć konopie. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Ambasadorka Ty to umiesz doradzić w temacie gotowania ?

Jeżeli chodzi o mnie to na zapachy gotowania polecam kadzidło rozpalone przed wejściem do mieszkania i przy oknie jeżeli takowe otwarte - aromatyczny zapach zagłuszy schizę, że cały blok siedzi pod drzwiami hehe ? 

Zapach raczej nie ma znaczenia, ważne by był intensywny, a dodatkowo warto wiedzieć, żeby zawsze kupować kadzidła naturalne. Co prawda są droższe, ale wystarczy kupić pakiet z tymi tańszymi i samemu poczuć różnicę ?

 

Jak chcesz czegoś innego to polecam też preparaty ONA. Są to "żelkowe", ale nie nadające się do spożycia sześciany zalane substancją neutralizującą zapach, która powoli się ulatnia i którą dodatkowo można później dokupić. Tak, bez żelków.

 

Ostatni pomysł to kadzidło z kościoła - takowy patent jest dostępny gratis na niektórych parafiach w okresie przed kolędowym.

Edytowane przez zielarz123
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+