Skocz do zawartości
thc-thc

grower

17-22 stopnie, wykiełkują nasiona?


lysy777

Recommended Posts

Witam, w nocy w domu jest temperatura ok. 17st Celsjusza. Wystarczy to żeby wikielkowac nasiono? Robię sposobem takim, talerzyk, a na talerzyku chusteczki mokre i talerzyk leży w szafie. Jednak wydaje mi się że ta woda na chusteczce ma niższa temperaturę niż otoczenie. Może tylko mi się wydaje

Edit: Moje nasiona są białek w jednym miejscu odkąd je zakupiłem. Biała "dupka" nasionka. Moga być uszkodzone? Zamawiałem na taniesianie

Edytowane przez lysy777
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak te nasiona radzą sobie w naturze ja nie wiem, jak to takie trudne. 

Albo i nie. 

Sprawdzony sposób. 

Woda do kieliszka nasiono do wody. 

Jak utonie , można sprawdzać poprzez próbę zanurzenia nasiona palcem. Jak poleci na dno zazwyczaj do 24h wyjmujesz i Wkładasz do ziemi zwilrzonej, na głębokość 1.5cm

Teraz najtrudniejsze, czekać nie grzebać jak przeschnie ziemia zwilżyc lekko. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

pestki za 15 zl nie sa najlepsze, ale nawet jesli to kup 3 wez je daj do tego kielicha jak opadna to na chysteczke i zeby wilgotno mialy (NIE MOKRO) 48h i juz beda kielki wiec do ziemi

to serio nie jest zadna filozofia

ja robie tak ze wsadzam do kieliczka na 6h (nie wiecej) potem do easy plug'ow i do growboxa obok roslin, przykrywa jakas szmata i po 48h odkrywam i se rosna, bylo juz tyle pestak i jeszcze sie ,mi nie zdazylo zeby jakas nie wyszla, mialem tez te za 15 z taniesiania co teraz maja

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mi teraz jedno mimo że wykielkowalo to coś wyjść nie chce a już z 4-5 dni w ziemi siedzi i wcale mocno przesyłane ziemią nie jest i w zasadzie to nie wiem czemu wyjść nie chce skoro kielek był w miarę ładny i ani nie polamalem to ani nic z tych rzeczy a nasion po prostu nie chce wyjść mimo że inne wcześniej wyszły i nie jest wcale stare bo raptem dwa miesiące może trzy leżało. Różnie bywa i nie ma reguły. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zrobiłem tak, dałem je na mokre chusteczki, po 12 godzinach do wody. po 24 godzinach w wodzie precrushing. zrobiłem to umiejętnie, dopóki nie usłyszałem klik. teraz leżą ok. 8h w szafie na talerzyku między wilgotnymi chusteczkami i nadal nie wykiełkowały. daję im czas do rana, potem tak jak są wrzucam do komputera, jak nie wykiełkują do poniedziałku to pipa, idą na smietnik ? też temperatura ma ok. 22 stopni, ale te chusteczki wydają się mieć niższą temperature, a może tylko mi sie wydaje? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+