Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 110W | AutoUltimate x 2 ThinkDifferent x1 Cinderella Jack x1 | LuckyGrow modular


Recommended Posts

O 14.03.2019 o 18:40, michal_o napisał:

A do tych małych doniczek to pustych że dopiero potem do medium? ???

Wsadzaj odrazu do docelowych. Nie wiem ile w tym prawdy ale wieki temu natknąłem się na jakiś artykuł o automatach i jedna rzecz mi utkwiła w pamięci i nikt nie potrafi mi tego zweryfikowac a mianowicie że automaty mają to do siebie że jak korzeń w jakimś tam % jest już na dole doniczki to zaczynają kwitnienie, no dobra indukcje ? (chyba sam wezmę auto na następne i spróbuję zobaczyć czy to prawda.)

Zastanawiałam się nad tym co pisałeś, i tak długo szukałam aż mam odpowiedź dlaczego automatów się nie przesadza. Masz rację co do osadzania automatów bezpośrednio do docelowych doniczek i powód przynajmniej to co piszą na tej stronie noc czytałam jest taki jak Ty piszesz :

 

 Plant In The Pot You’ll Finish In And Don’t Transplant

Growing autoflowering seeds differs from photoperiod seeds. It’s extremely important not to restrict the roots of an autoflowering plant. If a root is restricted in a smaller pot this could impact the final size of the plant. This is because these plants grow and flower fast. As soon as the roots are restricted they send signals to the plant to say “I’m root bound stop growing and concentrate on flowering”.

Therefore we must give the roots plenty of space to grow in. Plant the seed or seedling in the pot the plant will finish in. Absolute minimum of 3 litres but 12-15 litres is a good size. Always remember “more root = more fruit

 

https://azarius.net/news/920/five-grow-tips-for-autoflowering-cannabis-seeds/

@r011 warto podawać roślinom jakiś booster na wzrost systemu korzeniowego. Chyba właśnie mam z Palagrona Power Root.

Edytowane przez Triskele
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

"automaty mają to do siebie że jak korzeń w jakimś tam % jest już na dole doniczki to zaczynają kwitnienie, no dobra indukcje ?"

"This is because these plants grow and flower fast. As soon as the roots are restricted they send signals to the plant to say “I’m root bound stop growing and concentrate on flowering”."

Czy aby napewno inny?  ? Według mnie to to samo tylko innymi słowami napisane ale sens ten sam ? No moze poza tym że ja napisałem że w iluś tam % jak zapełni doniczke a tu że gdy korzeń ma ograniczenia co wychodzi na to samo ?

W tym roku jak mi fundusz pozwoli i się ragnarock wcześniej nie zacznie to będę próbował to sprawdzić na paru automatach gdzieś na dworze w doniczkach ?

Tylko jedno mnie zastanawiało wtedy i teraz. Jak to się ma do automatów outdoor osadzonych bezpośrednio do ziemi? ;> 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To chyba nie jestem facetem ?, albo jednym z tych którzy uważają że racja jest jak du*a i każdy ma swoją?

Autentycznie jak się uda z czasem i ogólnie to kupuje ze 50L ziemi trzy jakies automaty i jednego auto sądzę w 5L, drugiego w 12-15L, Trzeciego w 30L i będę wiedział ;] 

Zastanawiać się nie zastanawiałem tak na tyle żeby wprowadzić u siebie a ogólnie to mysli 63895589094774784 na sekundę ? Najpierw chce tego skończyć indoor a później będę myślał, a do tego już nic nie zmieniam bo już za późno u mnie żeby jakieś innowacje wprowadzać o których tak na prawdę za dużo nie wiem ?

Dobra nie będzie tu spamic koledze, także ten ?

Edytowane przez michal_o
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

30 minut temu, Triskele napisał:

 

@r011 warto podawać roślinom jakiś booster na wzrost systemu korzeniowego. Chyba właśnie mam z Palagrona Power Root.

A czy Plagron Alga Grow może być ? zastanawiałem się czy nie dać go przy pierwszym podlaniu (tak jak sugeruje producent, od 1-ego tygodnia), ale gdzie nie czytam to wiele osób twierdzi żeby do 14 dnia nie dawać żadnych nawozów

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To czy podajesz nawozy siewkom zależy od tego jaką masz ziemię, czy jest w niej wystarczająco nawozów na pierwsze 10-14 dni życia rośliny. My korzystamy z ziemi Plagron Royal Mix, który jest bogaty w żarcie ale i tak przed posianiem pestek nasączamy lekko ziemię woda z nawozami i boosterami czyli Power Roots i Moonshine , później siewki tylko zraszamy a po około 10 dniach po pojawieniu się siewki ziemia musi być ponownie podlana i też dajemy ja z nawozami. Zapraszam na moje fotorelacje tam gdzieś mam wszystko opisane. 

Po drugie obserwuj rośliny, one Ci pokażą czy potrzebują jeść, Po prostu zaczną lekko błędnąć.

Po trzecie masz automaty a one mają mniejsze wymagania pokarmowe niż pelnosezonówka.  

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

19 minut temu, Triskele napisał:

Spam ?? Nie łam mi serca ?Kolega poczyta, wyciagnie wnioski i jeszcze sie czegoś od nas nauczy.

 

Już taki ze mnie zimny drań ???? Nie no zmęczony coś dziś jestem i czekam tylko żeby światło włączyć bo timera nie mam, tzn zwariować coś zaczął i stwierdziłem że lepiej będę sam wlaczal i wylaczal i włączam i idę spać ? Także dobrej nocy ludzie ?

@r011 @Triskele mówiła o jakimś ukorzeniaczu/boosterze na wzrost korzeni (sam nie wiem jak to się nazywa?). A to co Ty napisałeś to odżywka na fazę weg z azotem. 

Ewentualnie jak masz aloesa w domu to możesz z niego zrobić ukorzeniacz. Gdzieś tu na forum w poście @Judaistajest "przepis" jak to zrobić chyba w dziale "Jak zacząć" czy jakoś tak (ale nie tylko na to bo tak naprawdę na cały asortyment odżywek które możesz zrobić samemu na całe grow). Aloes to naturalny ukorzeniacz a do tego bogaty w różne minerały i witaminy ?

Także dobrej nocy ludzie again ??

Edytowane przez michal_o
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+