Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
medyczna marihuana
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL

Recommended Posts

Posted (edited)

Jak najbardziej zamierzam celować w sativy (ew. coś z większą zawartością CBD) i od sativy chciałem zacząć 😉 Dlatego też wydygałem i wolałem zacząć od czegoś "pewnego" i względnie prostego w uprawie. Jak przyjdzie czas na nowe, to pewnie będę dopytywać czy dobre nasiona typuję.

Póki co jedziemy z Critical Jack Herer Auto. Możliwe, że grow #2 będzie podobny (ew. drugi/trzeci kwiatek inny), żeby po wyciągnięciu wniosków z #1 sprawdzić swój progress na tych samych genach 😉 

PS Haha, ok. Wiem, ze indica rośnie znacznie mniejsza, ale zależy mi właśnie na sativach, więc będę próbować zmieścić sativy. Po prostu skrócę odpowiednio vega i może się pomieszczą 🙂 

Edited by kapek

No taką mam nadzieję. Będziemy próbować!

Już widziałem te wyszukiwarki, niestety dopiero po zakupie i wysianiu pestek 😉 Już coś tam przeglądałem i na pewno wrócę na te strony przed kolejnym podejściem. Bardzo fajne źródło wiedzy.

Obiecane fotki – dzień 22 🙂 

Znowu borykam się z małymi problemami. Niektóre młode listki mają przebarwienia, a pojedyncze starsze wiatraki (i jeden z młodszych) wypalone dziurki. Nie wiem czy to tym razem nie kwestia zbyt mokrego podłoża. Mam problemy z odparowywaniem pod ledami, a ostatnio dosyć mocno podlałem... Czy może niedobory wapnia? Jak myślicie?

large_d22.jpeg.266304eab87317b8e385217c2bccaa44.jpeg

large.d22(1.1).jpeg.63ca7cb7d405762b0e0b1a42f22b7ba5.jpeg

large.d22(1.2).jpeg.09740bd9bccabd7f8b65e680501eb6ac.jpeg

Proszę o opinie, również te ogólne. Rośnie to jakoś?🤨

Posted (edited)

Raz na tydzień, do niewielkiego wycieku. Ostatnio podlałem w piątek wieczorem po ok. 1-1.5 L na donicę.

Niestety przez ledy (niska temperatura, w szczególności przy ziemi) mam problemy z odparowaniem wody z podłoża. Faktycznie zapomniałem się i podlałem normalnie, a w takich warunkach powinienem lać trochę mniej...

Przy następnym muszę wmieszać do ziemi coś co ułatwi drenaż i dodatkowo rozluźni podłoże. Będę też używać air-potów.

Edited by kapek

To faktycznie działa i nie przesusza korzeni? Myślałem nad konstrukcją czegoś podobnego na bazie pompki akwarystycznej i kamienia napowietrzającego do akwarium 🙂

Pompkę i kamień już mam. Używałem ostatnio do napowietrzania wody przed posłaniem 😉

Z tego co widzę, to ten patent stosuje się raczej w hydro. Czy się mylę? Sprawdzi się w glebie na dnie donicy?

My to będziemy zakładać w najnowszej fotorelacji, zobaczysz 🙂 z tym, że to cudo nie jest cały czas wlaczone, już nie pamiętam ale to było coś jak 15 min co godzinę. Zobaczymy czy działa, nigdy wcześniej z tego nie korzystaliśmy. 

• Upvote 1

W takim razie będę kibicować i wpadać 😉 Właśnie ciekawi mnie to napowietrzanie korzeni i pewnie sam spróbuję podobnego rozwiązania przy drugim albo trzecim grow. Zasadniczo pewnym minusem jest to, że nawet lepsza pompka akwarystyczna po prostu buczy. Ale jeśli faktycznie miałaby przynosić takie spore korzyści, to może warto spróbować.

Jednak póki co mogę jedynie patrzeć na mokrą ziemię i przelane/podduszane planty... 😅

Na tym forum juz jedna osoba to stosujebod kilku upraw

• Thanks 1

Nie panikuj, nie wyglądają aż tak źle. Wiem, że wszyscy radzą podlewać większą ilością wody i np raz w tygodniu. Mój to leje raz na 4 dni, jego punkt widzenia jest, że jak coś źle zrobi np przenawozi ale da za mało nawozów, to panny szybciej wypiją wodę i nie będzie musiał czekać dwóch tygodni aż mu się przesusza doniczki i dopiero ratować. Też często zrasza liście.