Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 100W COB | Critical Jack Herer Auto x 2, 0,2 m2


kapek

Recommended Posts

Sugerujesz, że to powinno załatwić sprawę? Nawożę w zasadzie zgodnie z zaleceniami BioBizz, więc obstawiałem póki co zgniliznę korzeni (która może dawać objawy niedoborów) lub za niską temperaturę substratu, która utrudnia przyswajanie pożywki. Ale fakt, nad cal-mag'iem też myślałem i może skoczę dziś/jutro do ogrodniczego. Boję się tylko przedawkowania ? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, kapek napisał:

Sugerujesz, że to powinno załatwić sprawę? Nawożę w zasadzie zgodnie z zaleceniami BioBizz, więc obstawiałem póki co zgniliznę korzeni (która może dawać objawy niedoborów) lub za niską temperaturę substratu, która utrudnia przyswajanie pożywki. Ale fakt, nad cal-mag'iem też myślałem i może skoczę dziś/jutro do ogrodniczego. Boję się tylko przedawkowania ? 

Z tego co mi wiadomo to bio bizz nie ma cal-mag w swojej kolekcji. A tu na zdjęciach według mnie ewidentnie deficyt magnezu zaczyna wchodzić ale przede wszystkim żelaza który już jest naprawdę spory. Żelazo co prawda może być spowodowane przelaniem ale magnez chyba nie. 

Może ci to coś pomoże. 

Pierwsza-pomoc-w-razie-niedoborow.pdf

Godzinę temu, Triskele napisał:

Nie rozumiem  ??? To zdanie nie ma sensu.

Ja to się pół dnia nad tym glowilem o co tam chodzi ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odzew, a ulotkę canny już całą przestudiowałem ? W zasadzie z niej wynika, że niedobory te w moim przypadku są skutkiem w zbyt dużej wilgotności gleby, niskiej temperatury korzeni, i zbyt mocnego naświetlenia zbiornika (rozwój glonów, które zużywają żelazo, i które ostatnio właśnie eliminowałem).. 

Cal-mag dostarczy mi wystarczająco dużo żelaza, czy może zaradzić czymś innym? Dla mnie to bardziej niedobór żelaza + manganu niż żelaza + magnezu, ale może czegoś nie widzę. Pytanie co zastosować, i ew. w jakiej proporcji zmieszać miksturę do oprysku.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wiem. Opryskow nigdy nie robiłem tak szczerze. Uważam że roślina powinna wchlaniac pierwiastki przez korzenie nieważne jakie to pierwiastki, ale to tylko moje zdanie na ten temat. 

Co do samego niedoboru manganu, to na ulotce canny jest opisany w ten sposob:

'Niedobór magnezu wywo-
łuje różnego rodzaju zmiany 
fizjologiczne w roślinie związane z 
ograniczeniem produkcji białek. 
Sprawia to między innymi, że 
mniejsza ilość azotanu jest 
wiązana w roślinie, co może 
prowadzić do niebezpiecz-
nie wysokiego poziomu 
azotanu. Dodatkowo 
spowolnione zostają nie-
które reakcje chemiczne w 
komórkach rośliny, co może 
skutkować nagromadzeniem 
kwasów organicznych." 

Więc albo ja jestem głupi albo po prostu na prawdę już pora się położyć przespać ? ale według mnie tu jest napisane że niedobór magnezu prowadzi do niedoboru manganu. ? 

Wcześniej miałem wrażenie że widziałem gdzieś na zdjęciach jasne plamki takie pojedyncze na jakichś liściach dolnych a teraz nie mogę ich dostrzec. Nie wiem czy mi sie Wydawało już ze zmęczenia czy faktycznie gdzieś są takie plamki. Bo to by znaczyło magnez, tylko że hmmm no właśnie tylko że no nie wiem czy są czy Nie, Ty masz planty pod okiem i wypoczętym zapewne, obejrzyj je, jak będą jakieś jasne plamki/przebarwienia na dolnych liściach to to też magnez. A jeśli nie to to jest samo żelazo tylko że już na tyle mocny deficyt że zaczyna rozwój stopowac. A co wtedy jeśli to jest samo żelazo spowodowane tym czym napisałeś? Wtedy to nie wiem bo nie znam żadnego papu z samym zelazem, ale roślina wbrew pozorom nie potrzebuje aż tak dużo tego żelaza a cal mag nie zaszkodzi a jedynie pomoc może bo akurat masz w takim okresie gdzie jeśli nie dawales go to może zacząć wychodzić deficyt. A swoją drogą nie miałem nigdy niedoboru żelaza przez przelanie czy właśnie jakieś "glony" itp (w sensie jak mialem niedobory jakies to tylko z powodu nie dania papu) i nie wiem co wtedy powinnienes zrobic. Ale są na forum ludzie którzy mogą wiedzieć tylko czy beda tacy dobrzy i zechcą ci to powiedzieć? ?

Ale upierał bym się że widać jak się dobrze przyjrzeć na tych większych starszych liściach (wiatrakach) że zaczynają "wylazic" jasne plamki narazie pojedyncze ale jednak. No chyba że na prawdę mi się w oczach pi*****i.

A teraz serio idę spać. 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+