Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 100W COB | Critical Jack Herer Auto x 2, 0,2 m2


kapek

Recommended Posts

Mały update. Dzień 21 – zmieniam numerację, wcześniej liczyłem od wsadzenia kła do ziemi, teraz liczę od wyjścia z ziemi (-3 dni) ?

Zrobiłem tak: wodę porządnie napowietrzyłem (na tym etapie odstana kranówka miała pH grubo ponad 8.0), dodałem pożywki zgodnie z tabelą BioBizz. Wyregulowałem pH na 5.5 (środek akwarystyczny), a TDS/EC było między 800-1000 ppm. Podlane niecałe 1.5 doby temu, czyli w piątek.

Podopiecznym ewidentnie spodobała się taka kolacja w Dzień Kobiet i z wyjątkiem popalonych wcześniej liści chyba mają się dosyć dobrze. Poniżej fotki poglądowe robione na szybko. Wieczorem wrzucę zdjęcia bez lamp ?

large_d20.jpeg.4762a71461a6e4540d704af391b62eee.jpeg

large.d20(1.1).jpeg.de5dcb2c870534620f99185cf82edfa2.jpeg

large.d20(1.2).jpeg.5952225f9928bdb912339154f0507cf7.jpeg

Pozdrowienia!

PS Już zrobiłem porządną listę rzeczy do poprawy kolejnym razem, od doniczek począwszy. Tym razem pewnie będzie skromniutko, ale zdecydowanie wyciągnę sporo wniosków ze swoich działań ?

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Żeby zneutralizować zbyt wysokie pH ziemi. Zakładam że po podlaniu (nie płukałem) takim substratem ostateczne pH podłoża i tak będzie wyższe. Poza tym z tego co wyczytałem w internetach to na vegu odpowiednie pH jest w zakresie 5.5-6.5, gdzie pH ok. 6 jest ideałem. 

Jednak nie czekałem do wieczora. Wrzucam zdjęcia bez włączonej lampy ? 

large.d21(both).jpeg.f8234f1e445db53ee90c8ebf0b2f0473.jpeg

large.d21(1).jpeg.f1d07d884ecf411fb0763f127b1fd587.jpeg

large.d21(2).jpeg.627c7ae24fd2c13b32a603595a6ea384.jpeg

Edytowane przez kapek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zastanawiam się jeszcze nad zejściem z fotoperiodem do 18/6. Póki co zdecydowałem się na 20/4, bo były narażone na zimne noce i chciałem ograniczyć spadek temperatury.
Co o tym sądzicie? Skrócić im dzień? Mogę to robić stopniowo.

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Słyszałem ?  Świecę ledami, więc nie chodzi o kwestie finansowe, tylko o to co najlepsze dla kwiatków. Prawdopodobnie spróbuję tego foto o którym piszesz w następnym grow ? 

Teraz nie chcę narażać roślinek na dodatkowy stres takimi zmianami. Po prostu zastanawiam się, czy dodatkowe 2 godziny odpoczynku nie zrobiłyby im dobrze. Zauważyłem, że po nocy widzę u nich większy progress niż po całym dniu świecenia ?

No i pytanko czy wszystko póki co wygląda prawidłowo. Teraz już mniej trenuję i bardziej dam podrosnąć do góry. Wydaje mi się, że powoli będą wchodzić w kwitnienie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+