Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

17 minut temu, michal_o napisał:

Chyba kupiłeś najgorszy z ph metrów jaki mogłeś kupić. Chyba. To teraz kontroluj najlepiej jak się da te ph (O ile tym się da) i będzie ok. 

Cm najgorszy jaki może być? 

9 minut temu, bortek napisał:

Dokladnie mialem go i wy******m nic nie wart

Cm nic nie wart nie znam się na ph metrach ale przecież mierzy ph. 

 

 

Nie miałem budżetu na inny a tylko taki był u w sklepie bo nie chciałem zamawiać przez internet. Inne ph metry kosztowały 40 zł ale na necie plus przysylka 15 zł a nie mam takiego budżetu. 

Edytowane przez Pavlos
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, Triskele napisał:

A jakim ph wody z nawozem podałeś ? Za dużo podałeś wartości i jakoś nie ogarniam, można prosić prościej, jak dla blondynki ??

 

Zwykła woda z kranu ma 6.5 ph a z nawozem lekko poniżej 7.0 ph a gleba w doniczkach w tej nowej to 6.7ph a tej wyrwanej 6.9ph

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

22 minuty temu, Pavlos napisał:

Cm najgorszy jaki może być? 

Cm nic nie wart nie znam się na ph metrach ale przecież mierzy ph.

Jak w przypadku każdego urządzenia pomiarowego na świecie, nawet linijki – może posiadać małą dokładność (podawania wyniku) i duży błąd pomiaru. W przypadku urządzenia analogowego jest dodatkowo możliwy błąd odczytu wskazania przed osobę posługującą się danym miernikiem.

2 minuty temu, Pavlos napisał:

Zwykła woda z kranu ma 6.5 ph a z nawozem lekko poniżej 7.0 ph a gleba w doniczkach w tej nowej to 6.7ph a tej wyrwanej 6.9ph

Czyli podlewając taką mieszanką podnosisz im pH.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, Pavlos napisał:

Czyli jeżeli w Donice mam 6.7 ph i jak podleje woda która ma 6.5 ph to im podnosze ph.? Czy jak podlewam z nawozem to to im podnosze.? 

Jak podlewasz z nawozem oczywiście. Zobacz jeszcze ile ma odstana kranówka.

Ogólnie jesteś bardzo blisko górnej granicy i powinieneś równać do 6.5, czyli podlewając czymś co ma pH bliżej 6.

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+