Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 400W/600W | Critical Kush x 3, Exodus Cheese x 2, Critical, Purple Kush


Triskele

Recommended Posts

Oto nasz metoda kiełkowania nasion:

Wrzucamy nasionko ( bez moczenia ! ) do półlitrowej doniczki, napelnionej jak najlepszej jakości ziemia. W naszym przypadku jest to Plagron Royal Mix. Ziemia w doniczce nawilżona jest około 100 ml wody z nawozem: Plagron Power Roots, Moonshine na lepsze przyswajanie składników odżywczych, i szczyptą Power Feeding Grow od GHS, ph 5,8/5,9 EC 1,2.

Doniczki idą do ogrzewanego inkubatora ? wilgotność oczywiście 100% temp 25/27 stopni. 

Z zasady do 3 dni jesteśmy  szczesliwymi rodzicami zdrowych siewek.

Siewki są zawsze zdrowe, nie wykazują niedoborów lub przenawożenia.

Edytowane przez Triskele
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Maleństwa kiełkowały naprawdę dobrze, ostatnia wychylila główkę w trzeciej dobie od posiania. Już wcześniej pisałam, że część nasion to były gratisy przechowywane już kilka miesięcy w lodówce. Więc zawsze jest lekki stres, co dostałam , bo za darmo to różnie bywa, plus pobyt w lodówce. Wychodzi na to, że niepotrzebnie się martwiłam:)

Druga doba życia moich dzieci :

20190306_092400.thumb.jpg.e7757855dc0c329892c587cc0a316993.jpg

Edytowane przez Triskele
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Rozpuszczony tlen w wodzie ( na tej samej zasadzie co napowietrzamy woda dla rybek w akwarium ) jest bardzo ważny na korzeni marihuany. Woda z kranu zawiera pewien poziom rozpuszczonego O2, 

Rozpuszczony tlen jest pierwszą linią obrony przed szkodliwymi bakteriami beztlenowymi ( powodujące procesy gnije, dobrym przykładem jest bagno ), które powodują zgniliznę korzeni. Sprzyja także szybkiemu wzrostowi korzeni o znacznie większej gęstości drobnych włosków korzeniowych, które są w rzeczywistości odpowiedzialne za pobór wody. Samo spożycie wody zużywa dużo energii roślinnej w postaci tlenu.

Zwiększona dostępność atomów tlenu zwiększa również pobieranie składników odżywczych. Korzenie pozbawione tlenu nie mają innego wyjścia, jak zastąpić innymi związkami i zacząć wytwarzać etylen, co powoduje uszkodzenie komórek i zwiększa ryzyko choroby układowej.

Korzenie pozbawione tlenu będą potencjalnie powodować niedobór wapnia. Niektórzy mogą być zdezorientowani, dlaczego dodawanie produktów cal-mag niewiele robi.

20190320_093147.jpg

20190320_093144.jpg

20190320_093100.jpg

20190320_093624.jpg

20190320_093629.jpg

20190320_093636.jpg

20190320_093616.jpg

Edytowane przez Triskele
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak długo napowietrzacie (i ile litrów) wodę przed podlaniem? ? Podobno same pompki akwarystyczne nie są tak bardzo ważne, jak właśnie nieustanny ruch na powierzchni zbiornika. Temperatura napowietrzanej wody powinna być niska, aby tlen nie ulatniał się zbyt szybko. Coś takiego wyczytałem na stronach specjalistycznych ? 

PS Czym opryskujecie na tym etapie rozwoju? Woda demineralizowana?

Edytowane przez kapek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Temperatura napowietrznej wody powinna być pomiędzy 16 a 23 stopnie, myśmy podali woda w temp 21 stopni. 

Napowietrzamy około 15 minut, szukałam w Internecie ale niestety nie udało mi się znaleźć dokładnych danych, jak długo powinnam napowietrzać.

Napowietrzamy bezpośrednio przed nawożeniem,  tyle wody ile potrzebujemy czyli tym razem było 10l

Edytowane przez Triskele
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+