Jump to content
Konkurs Seedstockers.com - Wygraj nasiona ! Read more... ×
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
thc-thc.com seedstockers.com grasspower.nl

Recommended Posts

Posted (edited)

Masz dobre nawozy, może pH blokuje przyjmowanie składników ? Chociaż piszesz 6.0 to niepowinno.

Awaryjnie żelazo ja uzupełniam nawozem organicznym z seaweeds ( wodorosty ) z ogrodniczego. 

Nie wiem w jakim kraju mieszkasz, ja kupuję na ebayu nawozy i inne duperele.

Edited by Triskele

Tak dostają ph 6.0. Ziemia również ma ph około  6. Sprawdzałem ponownie dzisiaj.

Dzisiaj też dostały jeść więc się okaże czy to niedobory w najbliższych dniach. 

Myślę że też muszę kupić kilka składników/pierwiastków  osobno w razie potrzeby.

Posted (edited)
O 2.03.2019 o 21:51, Miś napisał:

Dlaczego nieodstaną? 😄 

Woda nieodstana zawiera zelazo i mangan. To tak na biegu a jak masz dostep do kasy/sklepow to mikroelemenrty i canna mono - iron.

Edited by lolaszek

8 minut temu, lolaszek napisał:

Woda nieodstana zawiera zelazo i mangan.

A co z chlorem z nieodstanej wody ? 

No i zbyt dużo żelaza ogranicza przyswajalność potasu i fosforu, trzeba je podawać w zwiększonych ilościach by zaspokoić potrzeby roślin - a to de facto zwiększa zasolenie gleb. A nie mam pojęcia jak działa na marihuanę zwiększone zasolenie gleby.

3 minuty temu, Triskele napisał:

A co z chlorem z nieodstanej wody ? 

No i zbyt dużo żelaza ogranicza przyswajalność potasu i fosforu, trzeba je podawać w zwiększonych ilościach by zaspokoić potrzeby roślin - a to de facto zwiększa zasolenie gleb. A nie mam pojęcia jak działa na marihuanę zwiększone zasolenie gleby.

ktos mi kiedys tak polecil i zadzialalo , potem ja polecilem komus i tez dzialalo , woda odstana z kranowa 50/50 ale i tak jestem zwolennikiem uzywania wlasciwych produktow.

Posted (edited)

Bo już widziałam na tym forum rośliny spalone chlorem, podlane nieodstaną woda.

Edited by Triskele

6 godzin temu, lolaszek napisał:

Woda nieodstana zawiera zelazo i mangan. To tak na biegu a jak masz dostep do kasy/sklepow to mikroelemenrty i canna mono - iron.

Odstanie wody nie eliminuje tych związków, tylko chlor zawarty w wodzie.  Przez zbyt duże zasolenie roślina nie może pobierać wody, tworzą się związki nieprzyswajalne dla roślin, i mimo żarcia w glebie są niedobory.

Posted (edited)

U mnie woda jest z wodociągów górskich. Czyli woda pochodzi z jezior. Wątpię żeby była chlorowana. 

Edited by Guru

Nie studiowałem dokładnie całego tematu...

ale mam pytania:

1. kontrolujesz pH i Ec roztworu którym podlewasz ?

2. korzystasz z kalkulatora nawożenia http://www.canna-pl.com/growguide  ?

3. Nawozy Canna są dosyć mocne, i masz mocną glebę, obstawiam zwykłe zablokowanie, daj jej samą wodę następnym razem podlewając

1. Tak kontroluje. 

2. Korzystałem z tabelki ale ostatnie podlanie było z kalkulatora. 

3. Gleba już nie jest mocną ponieważ od początku roślinki były w niej i zaczęły się problemy na koniec drugiego tygodnia więc zrobiłem porządny flusz. Wartość ec po plukaniu ziemi spadła trzy krotnie. Więc dlatego podejrzewam że to niedobory. Ale dwa dni temu roślinki dostały jedzonko i wygląda na to że im się podoba bo kwiaty ładnie się wydłużają więc może nie będzie tragedii na koniec. 

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie tematem👍

• Upvote 1