Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 400W | 1x BubbleGummer


Creso

Recommended Posts

:elo:
Będzie to mój drugi GL, tym razem wybrałem pełnosezonówkę 1x roślinka na całego boxa.
 
Nasiona: 1x BubbleGummer
Oświetlenie: CFL 125W / HPS 400
Fotoperiod: (Parę dni 20/4) 18/6 Weg 12/12 Flo
Box: 40x40x140 Plagron / 100x100x200 DiamondBox 
Podłoże: Ziemia Uniwersalna - perlit
Donice: 12L
Nawozy: Terra Vega, Terra Flores 
Wentylacja: Filtr węglowy CAN LITE 150-165m3/h - wentylator EURO 1 kanałowy 100 m3h Wiatrak mieszający 
Trening: Topping / LST

Wczoraj roślinka wylądowała w doniczce powinna się pokazać na dniach  
large.2019-02-17-818.jpg.653f728d007decc83246be99035c9b23.jpg
Edytowane przez Creso
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, Dzik napisał:

podpisałeś już filtr pod wentylator?  ciągnie dobrze?

Tak filtr podłączony chodzi bardzo dobrze, tylko kanalak co jakiś czas głośno chodzi ale to nic :) 

włączyłem też wiatrak mieszający skierowałem go na lampę, nagrzewała się i temperatura osiągała 31 stopni 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

44 minuty temu, alinamax napisał:

Po co Ci teraz ten filtr ? Wywal go i wstaw dopiero jak coś będzie czuć ! Od razu temperatura Ci spadnie  

Sprawdzałem czy wszystko jest ok. tak to mam tylko kanalak podłączony bez filtra 

Chodzi mi o to że lampa się szybko nagrzewa i zbijam temp. wiatrakiem

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Creso w takich małych boksach  cfl  nie powinno się tak mocno grzać  ja mam boxa 50x50 hps 150w  i mam temperaturę 32-33 na flo i nie mogę jej zbić   Jedyne wyjście mocniejszy wentylator wyciągający np. Z większa mocą i do tego regulator obrotów :)  Lub hps i CT 30/40 i ustawiona pod katem :)  

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ok rozumiem testy najważniejsze

dużą masz tą temperaturę, cfl nie nagrzewa się tak jak hps, jak masz skierowany wiatrak na lampę to super - też tak robiłam, ewidentnie kanał nie wyrabia

proponuję większy kanał minimum 150m3/h, tym bardziej jak temperatura na zewnątrz się podniesie to nie ogarniesz temperatury w boxie 

otwórz ten wlot pasywny po lewej stronie ! zrywaj całą zaślepkę - daj jej świeżego powietrza  

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Triskele, @maurycy w akcie desperacji przy dużych temperaturach też montowałam dodatkowy wentylator wtłaczający, a temperatury na zewnątrz panowały na poziomie 33C

Niestety wiąże się to z podwójnym generowaniem hałasu, pytanie kto gdzie co trzyma i mu to przeszkadza jak u kolegi @Creso 

U mnie kanał też zasysa trochę namiot nawet przy otwartym okienku pasywnym, ale to oznacza, że ma dobrą wydajność 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+