Skocz do zawartości
thc-thc

grower

HPS 100W | Diavolo IL x 3 - Delicious seeds


Recommended Posts

Teraz mam 3x5.7L 

Filtra nie chcę wyrzucać na zewnątrz, ale jak się nie zmieszczą nie będzie innej możliwości, są jakieś szczególne powody trzymania filtra poza boxem oprócz zyskania trochę miejsca i nie narażenia go na krótszą żywotność (temperatura, wilgotność) ? 

 

Edytowane przez alinamax
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To raczej w boxie masz wysoką wilgotność i temp. Szczerze to nie mam pojęcia czy poza boxem filtr będzie miał krótszą żywotność. Myślę, że nie. My od jakiegoś czasu nie musimy mieć filtra, wyciąg mamy podłączony do pionu wentylacyjnego komina.

A inna sprawa, jak bym miała się zakładać, to w okolicy w co drugim domu mają zioło i raczej nikt się nie przejmuje zapachem. Jak rano wracam z nocki to aromat świeżego zioła jest bardzo mocny. Wieczorami, szczególnie latem to zapach dymu jest tak mocny jak w holenderskim coffie. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak ja nie lubię  tego typu pytań:) 

Konkretne z tych nawozów myśmy jeszcze nie korzystali. Robiliśmy coś na Canna ale już nie pamiętam dokładnie co to było.

Na mój chłopski rozum dałabym im papu. Kwitną, więc roślina potrzebuje jedzenia, i to dużo jedzenia. Teraz ważne jest żeby wytworzyły jak najwięcej kwiatostanow, a później muszą dostać booster żeby topy zrobiły się naprawdę twarde. Planujesz cos dac im pozniej ?

Zwiększaj dawke, zapisuj ile dalas nawozu. Jesli beda wykazywać nadmiar, następne podlanie dasz wodę i wrócisz do poprzedniej, niższej dawki. Przynajmniej tak mój Pan i Władca robi :) W dużym boxie ostatnie posłanie było ponad 4 EC, panny mają odrobinę przypalone końcówki liści, ale za to topy zrobiły się bardzo ciężkie:) a teraz idzie już tylko woda.

I pomyśleć, że to jest chwast a w sztucznych warunkach taki wymagający. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do tego filtra to ja na pewnym innym forum czytałem że po to jest w filtrze te białe coś (filtr wstępny) żeby zbierał z box-a wszystkie jakiegoś rodzaju pyłki nie pyłki żeby to nie przechodzilo przez wiatrak i następnie filtr, co miało by miejsce jak by wyrzucić filtr na zewnątrz zaś jak jest w box-ie to właśnie ten filtr wstępny to trochę usuwa a właściwie wszystko, w dodatku co do wilgoci to filtr zazwyczaj się używa na flo więc wilgotność nie jest taka duża a nawet powiem że ostatnio po otwarciu namiotu (wczoraj) sprawdzałem warunki i było 40% wilgoci trochę miałem go otwartego, wiadomo przeglądanie oglądanie i takie tam  i wilgotność podskoczyła do 50% (Co prawda nie mam wilgociomierza w pokoju) jednak śmiem twierdzić że w samym pokoju jest większa niż w namiocie, no chyba że w nocy to wtedy nawet 70% ostatnio miałem (Ale to po całej nocy na zamkniętych oknach).  No i jeszcze czytałem że niby filtr w box-ie i całe powietrze przechodzi przez filtr a poza boxem niby nie co jest dla mnie  w sumie trochę dziwne bo przecież wiadomo że filtr trochę "oslabia" moc wiatraka, i teoretycznie filtr poza boxem powinien dac wiatrakowi większa moc bo na wejściu nie ma żadnego oporu tak jak to jest gdy jest w box-ie a wiadomo że jeszcze jakaś rura do tego. A przecież filtr poza boxem też powinien dac taka opcja w postaci "całe powietrze przechodzi przez boxa" bo wtedy wiatrak na wlocie nie ma żadnego oporu to i logiczne że więcej zasysa powietrza trochę jak by nie było, powietrza ktore i tak i tak jest teoretycxnie zasysane cale przez wiatrak i wtlaczane bezposrednio czy to za pomoca rury do filtra.

Właśnie teoretycznie a jak to jest w praktyce? Hmmm...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+