Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

LED 120W | mk-ultra, auto mk-ultra, super skunk


Recommended Posts

mam mały box 60x60 

najmniejszy wentylator radialny to: 250 m³/h, 70 W, 715.99 zł

zamiast niego może mógłbym wziąć wentylator kanałowy (i regulator żeby zmniejszyć wydajność):

"silent TD 250/100" 430.00 zł

bieg 1:  200 m³/h, 21W, 19dB

bieg 2:  250 m³/h, 27W, 24dB

 

różnica jest w cenie, w zużyciu prądu, oba ciche i wygłuszone

jeśli czyta ktoś kto się orientuje proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja mam w boxie 0.5x0.8x1.8 zwykły wentylator kanałowy 125mm za 40-50zł i do tego regulator obrotów za 80-90 ventis. Cały veg i większośc kwitnienia chodzi skręcony na prawie minimalne obroty. Dopiero na koniec go trochę podkręcam i coś tam słychać, że w szafie szumi, ale to jak jesteś w tym samym pokoju. Z przedpokoju już nie słychać. Filtr mam prima klima 200-250m3 za 130pln. Na późnym flo się trochę przypycha przez wilgotność większą i dlatego muszę zwiększać obroty. Jak ten się zużyje to kupię 2 razy większy i powinien problem zniknąć, lub wyraźnie się zmniejszyć. A jeszcze jakbym wentyl zmienił na lepszy, to w ogóle. A mam najtańszy jaki był.

Ja bym kupił wentylator ze stałą prędkością obrotów taki za 200-300pln i do tego regulator obrotów z płynną regulacją i za 400 masz fajny zestaw, naprawdę cichy.

 

Tak to u mnie wygląda

large.went1.jpg.64b3fd09d76f78fb66b3067c93bc3302.jpglarge.went2.jpg.60972862f9e4f3b7d9f602e0d4b45eaa.jpg

Edytowane przez Rysiu
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

? tydzień 2 

large.IMG_20190302_072645.jpg.5926201c6ed1ac94e84c9da25af1a9ba.jpg

Zauważcie jak mogą różnić się objawy problemów z korzeniami - w tym przypadku ziemiórki. Jedną roślina zmieniła kolor i karłowacieje, zwija liście w dół, druga jedynie podwinęła blaszki do góry.

Edytowane przez Dzik
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Otóż to - wkurwiają mega.  :-) Przywędrowały z innych roślin domowych bo nie zdążyłem ogarnąć na czas.-Dobrze się czują bo startuję na bio. Raczej nie zaszkodzą już więcej. Zaczęły gryźć bo w doniczkach startowych zrobiło się sucho.

Na szczęście mam sezony więc taki problem to nie problem 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak chcesz się tego pozbyć to poszukaj środka z nicieniami nie pamiętam jak się nazywa ale chyba w uprawie pieczarek jest stosowany... Choć mogę się mylić. Sposób drugi bardzo skuteczny to górę doniczki zasypać drobnym piaskiem tak ok 1.5 cm będzie chyba w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Rysiu napisał:

Miałem to chuyostwo. Zjadały korzenie mocno. Rośliny mocno to odczuwały. A potem latało tego gówna pełno. A to wszystko z marketowej ziemi.

Dlatego warto zainwestować w porządne medium. Od 6 lat mamy zioło w szafie, NIGDY nie mieliśmy pasożytów na roślinach. Ale zawsze mamy ziemię Plagron Royal Mix. Plus porządne mycie sprzętu pomiędzy growami.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+