Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 180W / HPS 400W | Bruce Banner SCROG


Recommended Posts

To też jakieś wyjście, szczególnie jeśli ktoś lubi roślinki mieć bez treningu. Mój Pan i Władca ostatnio zakochał się w scrogu więc nie potrzebujemy na wysokość tyle miejsca. 

Powiem szczerze, że zżera mnie ciekawość ile będzie suszu z tych 5 roślin co mamy w drugiej szafie. Każda roślina ma ponad 10 topów mniej więcej tej samej wielkości. Trichomy są jeszcze mleczne. Liście zaczynają błędnąć, widać że roślina pobiera azot na końcówkę kwitnienia.20190201_085822.thumb.jpg.c087228ae5937c2078fc6bc534ca5675.jpg

Edytowane przez Triskele
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No dziwne zjawisko na tym dachu?(to na poddaszu jaką macie temperaturę?) No tak miejsca w boxie przy scrogu dużo nie potrzebujecie ale masz tam i grzejniki i nawilżacz wszystko potrzebuje miejsca a pod boxa podest 2 skrzynki+ blat ze starego biurka+ kilka wkrętów w sumie 7 minut roboty. Też mnie ciekawią wasze wyniki bo porównując wasz i mój to różnica spora ale raczej znam swoje bledy i może kiedyś będzie lepiej

Edytowane przez maurycy
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zdjęcie było zrobione w sąsiedniej miejscowości. Z mojej wiedzy w stronach co ja mieszkam przynajmniej w co drugim domu rośnie Marysia :)

W szafie też trzymamy wodę do podlewania, żeby była w temp podłoża. Najpierw woda stoi w otwartych wiadrach przez kilka dni, żeby się odstała i odparował się chlor a potem już w zamkniętym wiaderku grzeje się w szafie . 

Kiedyś mieliśmy zamontowane filtry osmozy, ale nie byliśmy z tego w zadowoleni.

 

Edytowane przez Triskele
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Przemyślenia doświadczonego growera ( woda -  podlewanie )

Chcielibyśmy się podzielić naszymi obserwacjami - woda i podlewanie.

Na samym początku chcielibyśmy zaznaczyć, że pracujemy tylko w ziemi. 

Podczas moich wieloletnich zmagań z marihuaną, przy stosowaniu przeróżnych nawozów ( nawozy sztuczne i naturalne ) oraz używalismy różnych rodzajów wody ( osmoza, mineralna, deszowka, z kranu - w naszym przypadku ph 7,2 i EC 0,5 ) z czystym sumieniem musimy przyznać pierwsze miejsce wodzie z kranu. 

Dlaczego woda z kranu :

woda z kranu zawiera potrzebne roślinom minerały i mikroelementy - mamy je już w wodzie za darmo CENA !! Gdy korzystamy z wody oczyszczonej odwrócona osmoza, musimy minerały i mikroelementy dodać ( kupić) ponieważ osmoza wszystko nam z wody usuwa ( woda przepuszczona przez filtr odwróconej osmozy ma EC 0 a np nasza z kranu EC 0,5 więc logicznie myśląc, musimy użyć więcej nawozów )

i ostatnie co najważniejsze, przynajmniej dla nas, nie zauważyliśmy jakiejkolwiek różnicy w wydajności roślin przy stosowaniu tego samego zestawu nawozów a różnych rodzajów wody.

Nasze przygotowanie wody do podlania :

napełniamy 10  litrowe wiadra wody, odstawiamy wiadra bez pokrywki na około dwie doby

pomiar ph i EC wody - nasza woda ma ph 7,2 i 0,5 EC 

woda stoi sobie dalej w ciepłym pomieszczeniu następne 5 dni

jeden dzień przed planowanym podlewaniem przygotowujemy zupę:) czyli dodajemy do wody wszystkie nawozy do wymaganego EC, i mierzymy ph wody ( nawozy sztuczne z reguły obniżają ph wody ) regulujemy ph do wymaganego poziomu ( używamy Grow Technology ph up lub ph down )

tak przygotowana zupka siedzi sobie w szafę z dziewczynami przez dobę, dzieki temu temp papu jest taka sama lub prawie taka sama jak temp podłoża, oczywiście przed samym podlaniem jeszcze raz sprawdzamy ph, EC i temp wody

nie podlewamy woda o temp niższej niż 22 stopnie 

 

Bogatych plonów

 

Smoke  weed every day.... Adam&Ewa

 

Kranówa 

IMG-44453621b0c764bb9795ec486905bfe4-V.jpg

Edytowane przez Triskele
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Widzisz u mnie kranowa ma pH powyżej 8 i w dodatku zdobyła czołowe miejsce w uzdatnianiu czyli jest w niej tyle chloru co w basenie miejskim który odwiedza 1000 osób dziennie żeby się odstała i odparowała potrzebuje sporo czasu a mimo to po około tygodniu pH dalej w granicach 8. Ech nigdy nie zmierzyłem także tego parametru podać nie mogę, ale zainteresowały mnie Wasze regulatory pH bo mam styczność z takimi środkami tylko nie do ogrodnictwa a do wody w basenie i tak pH+ to zasada a ph- to kwas ciekawe czy by się nadały muszę sprawdzić na jakichś innych roslinach

Co mogę dodać u mnie namiot stoi w mieszkaniu woda też więc jej temperatura jest pokojowa ok 20° ale jutro sprawdzę parę spraw i napisze

Edytowane przez maurycy
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzisiaj panny dorobiły się nowego umeblowania. 

Pomysłowy Dobromir ( starsi członkowie forum może pamiętają ta bajkę:) ), od samego rana walczył z piłą i młotkiem a efekt jego pracy widać na poniższych zdjęciach.

Teraz wreszcie mamy miejsce pod roślinami na nawilżacz powietrza, grzałki i milion innych dupereli.

20190207_102739.jpg

20190207_102749.jpg

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+