Jump to content
Konkurs Seedstockers.com - Wygraj nasiona ! Read more...
nasiona marihuany, nasiona konopi
vaporizer premium
thc-thc.com seedstockers.com grasspower.nl

Recommended Posts

@Triskele聽od momentu zainstalowania CT mam od 20-25 stopni na wysoko艣ci top贸w 馃檪聽wiec to raczej p lub k 聽s膮 g艂odne poprostubwydaje mi si臋 ze maja tyle top贸w i wy偶ywi膰 nie mo偶e poprostu 馃様

Ja mysle ze PiK i to spory niedobor

Ka偶da ro艣lina jest inna, ka偶dy strain,聽 warunki w boxie, ro艣liny poddawane s膮 stresowi聽 np LTS a dawki podawane przez producenta to dawki minimalne. Musisz obserwowa膰 ro艣liny i ... lej wg potrzeb a to co pisze producent traktuj jako warto艣ci wyj艣ciowe. Prosty przyk艂ad, nasz聽Bruce Banner dosta艂 w ko艣膰, porz膮dny trening, straci艂 sporo li艣ci i dosta艂 na ostatnie podlanie EC 3,1. Przypuszczam, 偶e ten sam Bruce Banner u innego growera puszczony bez treningu przy takiej dawce nawoz贸w dawno by艂by spalony. A producent poleca na ten etap flo chyba oko艂o EC 1,6聽

7 minut temu, bortek napisa艂:

Ja mysle ze PiK i to spory niedobor

Te偶 mam wra偶enie, 偶e oba niedobory nak艂adaj膮 si臋 na siebie, ro艣lina jest spora i ma apetyt.

Posted (edited)

@bortek聽dostaj膮 po 14-20ml bio tabsa ok 5-8 co ka偶de podlanie 聽i grow od czasu do czasu 4ml i calmaga co 2 podlanie po 2 ml ... jedz膮 jedz膮 jak szalone聽

@Triskele聽podobno bio tabs mocny jako艣 nie widz臋 馃槀馃槀

Edited by Esned

Posted (edited)

Mocny ... hmm mieli艣my wi臋cej ni偶 jeden grow na biotabs, zawsze by艂y niedobory. PK 5-8 to bardzo ma艂o jak na booster. M贸j jest fakt mineralny, ale sprawd藕 sobie, jest pi臋ciokrotnie bogatszy w PK.聽

Edited by Triskele

A zamiast pk od bio tabsa inny dobry bio ?? 馃檪

Dostaj膮 niby du偶o mimo 偶e to s艂abe nawozy a wi臋c niedob贸r nie wynikn膮艂 z braku fosforu i potasu, o ile to P i K a jedynie ze zlego ec(za wysokiego).;] Mierzysz ph i ec? Jak tak to jakie ma woda kt贸ra podlewasz i jakie ma woda kt贸ra wyp艂ywa?聽

Ja bym jednak uwa偶a艂 ze to wapno i to znaczny deficyt bo teoretycznie wygl膮da na potas ale praktycznie nie ma "umieraj膮cych" brzeg贸w li艣ci a jedynie podwiniete, przy znacznym deficycie potasu s膮 obumarle a nie tylko podwiniete te li艣cie. Wiem bo sam mia艂em potas na jednej kt贸ra wyjecha艂a z box-a! A dlaczego stawiam na wapno?聽聽A no dlatego 偶e niekt贸rzy lej膮 normalne dawki od bio bizza i nie maj膮 niedobor贸w a ty dajesz im potr贸jna dawki tak 艣rednio i mia艂 by艣 mie膰 niedob贸r? 馃槀 I nie b膮d藕cie 艣mieszni 偶e przy takich dawkach nawet przy takich ma艂ych npk mo偶e doj艣膰 do takiego niedoboru. No chyba 偶e w艂a艣nie przez zle聽ec jedynie! Za to wapno kiedy jest za du偶o potasu lub jest z艂e ph nie jest wchlaniane! A je艣li kto艣 m贸wi 偶e przy potrojnych 艣rednio dawkach bio bizza mo偶na mie膰 niedob贸r potasu i fosforu to albo nigdy nie robi艂 nic na bio bizzach albo nie wie jak wygl膮daj膮 niedobory. Jeszcze jedno pytanie. Wi臋ksze niedobory s膮 na dole czy u g贸ry? Jak u g贸ry to 125% wapno przez to 偶e maj膮 za du偶o potasu przez te dawki lub zle ph albo po prostu dawno im nie dawales wapna i chca go najzwyczajniej w swiecie.聽

Edited by michal_o

@michal_o聽pH wylewanejnwody 6.5 pH wody kt贸ra wylatuje 6.3 聽dostaj膮 do ka偶dego podlewania od 1ml-3ml calmaga deficyt wyst臋puje na g贸rnych li艣ciach i tez na niekt贸rych dolnych wiec mi si臋 wydaje ze to nak艂adaj膮ce si臋 niedobory wapna potasu i fosforu wleje im 6ml calmaga i zobaczymy jak si臋 zachowa聽聽

Jak jest wi臋cej i bardziej zaawansowany na g贸rnych to jest wapno. Potas 艂apie od do艂u najpierw. A to dlatego ze potas jest mobilny i sam sie rozchodzi po calej roslinie jak musi a wapno niestety nie. To 偶e im dasz potr贸jna dawk臋 cal mag wcale聽nie musi pom贸c przez to 偶e maj膮 za du偶o potasu mog膮 nie przyj膮膰 tego wapna. Nie wiem i nie rozumiem czemu takie dawki P i K jej ladujesz. Szczerze m贸wi膮c to r贸偶ne fora 艣ledz臋 ju偶 z 4 lata i nigdy jeszcze nie widzia艂em zeby ktos 艂adowa艂 takie dawki ca艂y czas nawet organicznych nawoz贸w. Poza tym sam mam za sob膮 ju偶 kilka grow czy to indoor czy outdoor za sob膮, wszystkie na biobizach, zawsze lalem normalne dawki ewentualnie sporadycznie dalem podwojna i nigdy nie mialem niedoboru ani potasu ani fosforu. Teraz tak samo caly weg przelecialem bez ani 1ml nawozow zaczalem dawac na flo dopiero i zaczelem pol dawki, normalna dawka, podwojna i troche mniej noz normalna i nie mam 偶adnych niedobor贸w poza wapnem te偶 w艂a艣nie na Bananie. Ja to bym im da艂 najpierw wody samej 偶eby ja troch臋 chocia偶 odrobin臋 przep艂uka膰 z tego nadmiaru kt贸ry jest w ziemi a jest od hu*a go na pewno a dopiero p贸藕niej cal mag.聽

Swoj膮 drog膮 s膮 takie soil test kit do ziemi kt贸rymi sprawdzisz ph,N,P,K. Nie m贸wi臋 偶eby艣聽kupowa艂 odrazu bo to nawet drogie jest w UK 30 funt贸w srednio. Ale id臋 o zak艂ad 偶e jak by艣 to mia艂 i sprawdzi艂 to pokaza艂o by Ci nadmiar (w sensie za wysokie stezenie) potasu i fosforu a nie niedob贸r. No chyba 偶e mieszkasz w UK to mog臋 po偶yczy膰 bo do samego ph ju偶 nie mam proszku ale do聽potasu fosforu i azotu jeszcze mam 馃槀馃槈馃槑

Edited by michal_o

To popatrz tutaj jak np. Triskele nawozi non stop i to w wysokich dawkach ec spore i rosliny zdrowiutkie

Daje potr贸jne dawki jednego nawozu ca艂y czas a nawet i wi臋ksze? Nie. Zacznij dawa膰 swoim potr贸jne albo i wi臋ksze dawki a zobaczysz czy b臋d膮 ci zdrowo ros艂y. Kto to widzia艂 tak nawozic na pa艂臋. Maj膮c ec metr mo偶na kombinowa膰 bo wtedy w miar臋 to kontrolujesz a nie maj膮c takiego urzadzenia? No c贸偶. W艂a艣nie widzisz tego efekty.聽

"Aletrzeba si臋 zaopatrzy膰 w ECmetr i warto zainwestowa膰 w dobry sprz臋t aby unikn膮膰 b艂臋d贸w w odczycie a coza tym idzie uniknie si臋 przenawo偶enia lub zag艂odzeniaro艣lin."

Organiczne albo nawozisz tak jak producent podaje albo masz ec metr. Je艣li rzeczywi艣cie nie mo偶na by by艂o przedawkowac to czemu nie la膰 po 100ml/L przecie偶 to organiczne i b臋d膮 zdrowe i to tylko jednego nawozu 馃槈 Nie wiem o czym Ty piszesz bo chyba nie zrozumia艂e艣 o czym ja pisze.聽

"Ju偶nie mo偶emy si臋 doczeka膰 na Haze'a, topypuchn膮 a偶 mi艂o, dziewczyny w tej chwili dostaj膮 EC3.0,ph6,5 podlewane聽s膮 co oko艂o 3 dni po 2 litry.W czasie ca艂ej wegetacjinie pokazywa艂y ani razu brak贸wczy przenawo偶enia, ale mieszanie nawoz贸w odbywa艂o si臋聽jak w aptece, co doml.聽"聽

Co do ml. Jak my艣lisz czemu?聽

"Generalniez ka偶dym podlewaniem ( podlewamy co 3 dni )podnosimy EC o kilkadziesiatych jednostki i obserwujemy ro艣liny. Wszystkie dane zapisujemy w zeszycie. Je艣li na drugi dzie艅po podaniu ro艣liny nie wykazuj膮 przenawo偶enia nast臋pnepodlewanie podnosimy ponownie EC."

Rozumiesz r贸偶nic臋 mi臋dzy tym co robi Triskele a Esned czy nie? Wi臋c sorry stary ale z tym por贸wnaniem najzwyczajniej w swiecie nie trafiles bo nie ma ono racji bytu przy lanie na pa艂臋 a profesjonalnym (bo tak trzeba nazwa膰 to co powy偶ej opisane) kontrolowaniu ec, zachowaniu ro艣lin itp.聽

Przejrza艂em tak na szybko ta jej fotorelacj臋. Pare kluczowych s艂贸w ci tu zacytowa艂em.

聽Poza tym najwy偶sze EC jakie u nich widzia艂em 3.0 w tej fotorelacji a to napewno nie s膮 potr贸jne dawki! Poza tym nie widzia艂em u Esneda nigdzie czy on te 10 ml bloom-a np to wlewa na litr wody czy dwa a mo偶e samym 10-15ml bloomem podlewa? 馃槀馃槀馃槀

Nie mniej nikt mi nie wmowi 偶e daj膮c takie dawki bio bizza mo偶na mie膰 niedobory i to znaczne pierwiastk贸w kt贸re si臋 daje je艣li i ph i ec W ZIEMI NIE TYLKO WODY jest prawid艂owe.聽 聽No chyba ze te 10ml to daje na 3L lub wiecej wody to wtedy tak. Ale spoko. Ju偶 wi臋cej si臋 nie wypowiadam. Niech ch艂opakowi zast臋puje ca艂kiem kwitnienie 馃檪

Edited by michal_o

Chodzilo mi tylko o to ze przy nawozeniu maja wysokie ec i roslinki ida elegancko. A pozatym to masz racje bez ec metra tez nie ruszam z zadnym grow i zawsze nawoze przy pomocy ec metra. A co do organikow to wiem ze mozna tak samo przedawkowac takze bez spiny

• Upvote 1

Wiec w takim razie jedna ro艣linka dostawa艂a takie same dawki co 2 i taka sama ilo艣膰 wody i jedna wykaza艂a niedobory a druga ros艂a i puch艂a jak szalona nawet listek si臋 z艂oty nie zrobi艂 ani plamki... 聽Wiec podleje ja teraz 5ml cal maga i zobaczyny jak si臋 zachowa聽聽馃檪

po 2 @Triskele聽ma do艣wiadczenie i wiedz臋 ogromna kt贸rej ja nie posiadam jest to moje pierwsze gro napewno do kolejnego wyci膮gn臋 wnioski i przeanalizuje a @michal_o聽jak by艣 przeczyta艂 fotorelacje 聽to z 3 s膮 same przeboje od samego pocz膮tku niedobory ogromne mia艂a potem zast贸j kwitnienia z艂amanie 艂odygi spowolnienie spowodowane stresem... wiec mog臋 na niej poeksperymentowac i zobaczymy co wyjdzie...

@bortek聽wiec jak ju偶 rozmawiamy o tych ec metrach jaki polecacie ?? My艣la艂em nad聽

Milwaukee EC - elektroniczny miernik EC 聽馃檪聽planuje wi臋kszy projekt i czas zbiera膰 sprz臋t i wiedz臋 potrzebna do tego 馃檪