Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Czekoladka konopna z masłem orzechowym - Fit słodycze konopne, dla osób dbających o zdrowie oraz dobrą fazę.


MeryZpolsky

Recommended Posts

Witam Wszytskich Serdecznie

 

:hemp_cook:Dziś w gotuj z Ambasadorką :hemp_cook:

 

:lisc:Zdrowy słodycz - czyli czekoladki z olejem kokoswo-konopnym.:lisc:

 

large.79746205_czekoladkizkonopi.png

Ta wersja jest dla wszystkich tych którzy lubią słodycze ale chcą dbać o swoje zdrowie i wspaniały wygląd. 

Czekoladki są przepyszne, a jeżeli olej kokosowo-konopny jest dobrej mocy faza jest przednia.

 

Do wykonania fit czekoladek użyłam

  • 15 g oleju kokosowo konopnego lub masła konopnego
  • 15 g maki kokosowej
  • 50 g masła orzechowego fistaszkowego (dla tych którzy boją się alergii, warto wybrać masło z orzechów pekan, migdałów lub inne)
  • 55 g czekolady gorzkiej 72%
  • 3 łyżki erhtrytolu (dla wersji z niskim indeksem glikemicznym) dla osób, którym nie szkodzi cukier można zamienić na miód lub ksylitolu

 

  • Masa Orzeszkowa:

Masło orzechowe plus 5 g oleju kokosowo konopnego rozpuściłam w kąpieli wodnej, po czym dodałam mąkę kokosową, wymieszałam, przelałam po jednej łyżce do foremek silikonowych.

  • Masa czekoladowa:

Czekoladę pokruszyłam i roztopiłam w kąpieli wodnej, dodałam słodzik (erhtrytol) oraz 10 g oleju kokosowo-konopnego. Masę czekoladową wylałam na masę orzechową i wstawiłam na 35 minut do lodówki.

Masa powinna być gotowa, można ją dodatkowo oblać czekolada lub posypać wiórkami, orzeszkami lub suszonymi owocami.

 

No coś pysznego :lisc:

Całość to 790 kcal

Białko:17,76

Węglowodany 37,92

Tłuszcze 58,73

Ciekawostka:

Erhtrytol — słodzik o zerowym indeksie, używany w dietach lowcarb oraz ketonicznych, jako zamiennik cukru, jest on słodki w 70%, ale ciężej rozpuszczalny niż cukier.

Mąka kokosowa — jest zdrowsza od mąki zwykłej, charakteryzuje się wysoką ilością błonnika.

Olej kokosowy — w przypadku osób uczulonych na laktozę idealny do spożywania na co dzień.

Masło orzechowe — choć pyszne, nadmiar może uczulać.

large.1552961710_czekoladkikonopne.png

 

Wersja Angielska:

Healthy sweetness - chocolates with coconut-hemp oil.

This version is for all those who like sweets but want to take care of their health and look great.

The chocolates are delicious, and if the coconut-hemp oil is good, the phase is front.

I used the fit for making fit

  • 15 g coconut-hemp oil or hemp butter
  • 15 g coconut flour
  • 50 g nut peanut butter (for those who are afraid of allergy, choose butter from pecans, almonds or other)
  • 55 g dark chocolate 72%
  • 3 tablespoons of erhtrytol (for versions with a low glycemic index) for people who do not harm sugar can be converted into honey or xylitol


Walnut mass:

Peanut butter plus 5 g of coconut and hemp oil dissolved in a water bath, then added coconut flour, mixed it, poured one spoon into silicone molds.

Chocolate mass:
I crumbled the chocolate and melted it in a water bath, added a sweetener (erhtrytol) and 10 g coconut-hemp oil. I poured the chocolate mass onto a nut mass and put it in the fridge for 35 minutes.

The mass should be ready, it can be additionally poured chocolate or sprinkled with grated peanuts, nuts or dried fruit.

The whole is 790 kcal

Protein: 17.76

Carbohydrates 37.92

Fats 58.73

Curiosity:

Erhtrytol - a sweetener with a zero index, used in lowcarb and ketone diets, as a sugar substitute, it is sweet in 70%, but it is more soluble than sugar.

Coconut flour - is healthier than ordinary flour, characterized by a high amount of fiber.

Coconut oil - for people who are allergic to lactose, ideal for everyday use.

Peanut butter - although delicious, the excess can be sensitized.

 

:lisc::hemp_cook::lisc:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+