Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Witam.
Mieszkam w Hiszpanii. Od niedawna postanowiłem ruszyć z własną uprawą, głównie z odmianami z dużą zawartością CBD.
Może niektórych zainteresuje jak gorący klimat jaki panuje w rejonie Costa de Sol wpływa na tego typu uprawy.
Wszystkie panny zadomowione w donicach 8-10 l. Na tarasie (prawie 100m2, więc jest miejsce na sporo donic:) ). W dzień wylegują się na słońcu, w nocy w mini szklarni.
Zasiew bezpośredni.
Skład podłoża: 
- ziemia do wysiewu nasion,
- 10% włókna kokosowego
- 30% perlitu.
Z chęcią przyjmę porady oraz porozmawiam.
Postaram się co 7 dni umieszczać kolejne etapy tych 4 panien.

Sin Tra Bajo Auto (dosłownie z hiszpańskiego "Bez pracy").
Dzień 18. Od 4 dni spryskiwana Fish-mixem.

 IMG_u1.jpg.5ba1bf3a344f628cd45aa6bb613a6a69.jpg


Solodiol Auto. Niskie THC (poniżej 1%), wysokie CBD (około 25%)
Dzień 11.

IMG_u2.jpg.fd5d7d152916714f561c210c0e68759a.jpg


Haze Auto CBD (thc: 7%, cbd: 8%)
Dzień 3.

IMG_u4.jpg.e331d74c59931e1c450f707e681250b1.jpg


Critical + Auto CBD
Dzień 5 (był mały problem z przebiciem się na powierzchnię. Musiałem pomóc ale trochę się zwichrował przez to trzon :) )

IMG_u3.jpg.caea3b9a2e4c9f478e9bc64b507c6ec9.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mieszkam w rejonie subtropikalnym. Temperatura zimą waha się między 15 a 23 (nocą nie spada poniżej 10).
Zimą słońce mam przez 9 godzin, średnio 320 dni w roku to dni w pełni słoneczne.
Jednak też nie patrzę tylko na temperaturę dlatego na tarasie postawione są szklarnie które na dzień całkowicie są otwierane by w 100% słońce ogrzewało roślinki..

Jest to moja pierwsza uprawa.. Głównie ze względów zdrowotnych postanowiłem spróbować. Dlatego odmiany które prezentuje to głównie medyczne.
Jeżeli spojrzymy tylko na okres letni to trwa on tutaj do nawet połowy listopada gdzie temperatury w nocy nie spadają poniżej 15 stopni.

Prawo w ES w niektórych rejonach jest dość liberalne jednak trzeba uważać. Jeżeli hodowla nie jest widoczna np. z ulicy lub spełnia inne kryteria można śmiało :) 

a teraz pewna ciekawostka..
Swego czasu kupiłem drona i postanowiłem polatać nad miasteczkiem, uwieczniając to nagraniami. No nie dało się :) Każdy zaraz prosił bym nie przelatywał nad jego tarasami na dachu :)

 

Edytowane przez robospain
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Powiem ci tak, gdybyś teraz miał duże rośliny które właśnie zaczęły kwitnąć byłoby ok. Nie chce mi się natomiast rozpisywać na temat tego, jak wygląda ruch obrotowy i orbita ziemi i jaki wpływ mają na długość dnia i natężenie światła i dlaczego zimą rośliny nie rosną. Mieszkasz w Hiszpanii gdzie jak sam wspomniałeś masz liberalne prawo, złóż sobie jakiegoś boxa chociaż na cfl, bo uwierz mi nie warto czekać 3 miesięcy na te kilka gram przy dobrych wiatrach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pewnie masz rację, a ja nie jestem tu by cwaniakować, lecz pozyskać wiedzę..
Jak już rosną, to pozostaje sprawdzić jak się to zakończy. To też lekcja, ponieważ często zamiast teorii najlepsza jest praktyka na własnej skórze.
Wybrałem odmiany które wg. info na hiszpańskich portalach są najodpowiedniejsze na ten okres. 
Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli będzie tak jak piszesz, przynajmniej będzie się z czego pośmiać (tz. ze mnie i tych kilku gramów). Najwyżej dostanę nauczkę a Twoja opinia potwierdzi iż miałeś w 100% rację.
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Judaista dobrze prawi weź pod lampę te rośliny bo za dużo z nich nie będzie.Temperatura temperaturą a słońce słońcem w  Hiszpani też jest zima a co za tym idzie owa gwiazda oddala się od ziemi i nie niesie tylu lumenów i takiej barwy jak to wygląda latem.Automatom 9h swiatła od startu to bardzo mało i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+