Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

2x32W Auto AK Female Seeds - PC Growbox


Recommended Posts

Ja zamawiałem u chińczyka. Pojedyncze podzespoły. Montaż nie jest skomplikowany. "Z minusa do plusa, i od nowa". Ja użyłem zwykłych 1no wattowych diod.

To tego co Ci link dałem masz gotowca. Podłączasz tylko wtyczkę a moc będzie podobna. Chociaż w sumie nie wiem jak to się sprawdzi w PoBoxie. W swoim mam COB 50Watt, ale zamontowany na radiatorze od procesora i dodatkowo chłodzony wentylatorem od tego procesora. 

 

 

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Box po przerobieniu wygląda tak ;) Teraz jest te parę cm miejsca w wysokości. Niech ktoś tylko potwierdzi czy już by takie coś było ok. Temperatura maksymalna to 28 st. Więc myślę, że teraz będzie dobrze. Teraz z dnia na dzień jest chłodniej to temperatura będzie się zmniejszać. :)

 

DSC_0863.JPG

Edytowane przez Lukasiek
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Doniczka tak około 10 cm. Ale widziałem u innych ludzi że właśnie w takich samych warunkach robili więc niewiem czy to będzie aż taki problem. Dużo ludzi robi w PC Box, a właśnie widziałem również na takich samych żarówkach. Na samej górze są zamontowane wyciągające wiatraczki ( 2x 92 mm na środku i po prawej 2x 80 mm ) to może nie będzie aż tak dużej temperatury na górze. A też na internecie czytałem że te żarówki nie szkodzą na roślinkę nawet jak będą blisko niej.

Edit :
Dobra. Na moją własną odpowiedzialność rozpoczynam uprawę. Jutro tylko zrobię boxa by ogarnąć te kable itd. Nasionko dziś poszło do wody ;) W razie czego jak coś będzie nie tak, to myślę, że mnie poinformujecie i będziemy wtedy myśleć jakby to wszystko usprawnić. Jak to mówią: "Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana" :)

DSC_0865.JPG

Edytowane przez Lukasiek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, Dzik napisał:

@Pasjonista widzi że 5cm nad żarówkami się marnuje ? i ma rację bo każdy cm jest wazny

u mnie prawie się stykało z cfl i bylo ok. z tym że to przysloni światło dla części rośliny

Czyli spróbować żarówki dać jak najwyżej się da ? I do tego jakiś odbłyśnik na górze? Lepiej po prostu na górę nakleić coś co odbija światło czy lepszy patent to będzie puszka ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

21 minut temu, Judaista napisał:

Pod jaki zasilacz masz podłączone te wiatraczki? Może daje za słaby prąd i nie kręcą się na 100% mocy.

Z tym na pewno jest ok, bo mam policzone ampery, by to rozłożyć na 2 zasilacze.

Z temperaturą już sobie samemu poradzę, bo wiem chyba co było wcześniej problemem. 
Chciałbym tylko się od was dowiedzieć jak zrobić z tymi żarówkami. Dać je na maxa w górę tyle co dam radę ? I do tego jakiś odbłyśnik np. z puszki tak ? 

Edytowane przez Lukasiek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+