Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
nasiona marihuany
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL ganjafarmer.com.pl

Ciekawy artykuł o ekspertach martwiących się o rosnące uzależnienia od trawki w Ameryce


Recommended Posts

Jak wiemy w USA. Nastapiła częściowa legalizacja trawki wpadłem na ciekawy artykuł jak to widzą lekarze i terapełci z góry przepraszam na słabą jakość tłumaczenia miłej lektury źródło merryjane

Cytuj

Nowa funkcja w "Atlantyku" wyszczególnia rzekomy wzrost liczby przypadków zażywania pochodnych konopi indyjskich, ponieważ legalizacja zaczęła ogarniać kraj, podnosząc nowe pytania na temat ryzyka związanego z reformą frachtu.

przez Zach Harris

Czy piętno marihuany Ameryki zanikło zbyt szybko? W nowym raporcie z The Atlantic , autor Annie Lowrey analizuje Ameryki rosnące romans z chwastów prawnej z punktu widzenia zdrowia publicznego ekspertów, którzy twierdzą, że marihuana nałóg rośnie. 

Źródła sugerują, że luźne nastawienie społeczeństwa do zwiększonego dostępu do chwastów może wkrótce doprowadzić do nieprzewidzianych problemów, które, jak twierdzą, zostały zignorowane przez zwolenników legalizacji. Ponieważ państwa w całych Stanach Zjednoczonych wprowadzają własne fragmentaryczne prawa legalizacyjne, specjaliści ds. Zdrowia wskazywali na badania wskazujące na wzrost dziennego zapotrzebowania na pot i wzrosty w zgłaszanych przez pacjentów zaburzeniach zażywania pochodnych konopi indyjskich (CUD).

"W dużych ogólnokrajowych ankietach około jedna na dziesięć osób, które palą [konopie indyjskie], twierdzi, że ma wiele problemów" - powiedział w rozmowie z Atlanticem Keith Humphreys, profesor psychiatrii i nauk behawioralnych na Uniwersytecie Stanford . "Mówią rzeczy takie jak:" Mam problem z rzuceniem palenia. Myślę dużo o rzuceniu palenia i nie mogę tego zrobić. Paliłem więcej, niż zamierzałem. Zaniedbam obowiązków ". Jest mnóstwo ludzi, którzy mają z tym problemy, takie jak koncentracja, pamięć krótkotrwała i motywacja. Ludzie powiedzą: "Och, to tylko wy tępi lekarze". Właściwie nie. To miliony ludzi używa narkotyków, którzy twierdzą, że to powoduje problemy. "

I rzeczywiście, w badaniu z 2015 r. Opublikowanym w Journal of American Medical Association (JAMA) naukowcy porównali nawyki używania marihuany przez ponad 30 000 Amerykanów w 2002 i 2012 r. I stwierdzili znaczny wzrost zarówno codziennych użytkowników, jak i zgłaszanych przez siebie zgłoszeń CUD. . W obliczu tych statystyk Humphreys i podobni eksperci ds. Zdrowia zaczęli kwestionować skuteczność legalizacji marihuany w całym kraju.

 

"Uważam, że nie legalizacja, ale ruch legalizacyjny, ma teraz wiele wspólnego z sumieniem" - powiedział Lowrey , Mark AR Kleiman, profesor polityki publicznej na Uniwersytecie Nowojorskim ."Mantra o tym, jak to jest nieszkodliwa, naturalna i nie uzależniająca substancja - jest teraz znana dla wszystkich. I to kłamstwo. "

1534871063461_iStock-692944004.jpg

Ale ponieważ Kleiman, Humphreys i inni cytowani w filmie, w tym słynny lobbysta anty-marihuany Kevin Sabet , szybko martwią się o podwyższone koncentracje THC i o to, jak duża wydajność pracy zostanie utracona z powodu częstego używania marihuany na czas, jest to ważne aby pamiętać, że legalizacja marihuany nie występuje w próżni i musi być uważana za jedną z wielu czynników zewnętrznych.

Ponieważ Ameryka nadal boryka się z powszechnym kryzysem związanym z opiatami - najgroźniejszym narkozowym problemem narkomanii w historii, jeden z nich wywołał i stale napędzał firmy farmaceutyczne z siedmiopunktowymi budżetami lobbystycznymi - a prywatne więzienia gromadzą zyski z rąk do rąk za uwięzienie bez użycia przemocy narkotyków przestępców, waga w dużej mierze niepotwierdzonych dowodów, że osoby zażywające pochodne konopi są leniwe lub szkodliwe, nie sumują się.

„The view big-obraz jest to, że większość ludzi, którzy używają marihuany nie będzie problematyczne użytkowników,” Jolene Forman, adwokat w Drug Policy Alliance, powiedział The Atlantic . "Nie będą mieli zaburzeń związanych z używaniem konopi indyjskich. Będą mieć z tym zdrowy związek. A kryminalizacja w rzeczywistości zwiększa szkody związane z konopiami indyjskimi, a więc posiadanie ściśle regulowanego rynku, na którym mogą istnieć ograniczenia w reklamie, gdzie tylko dorośli mogą kupować konopie indyjskie, i gdzie masz zamiar nabyć szeroką gamę produktów ma sens. "

W wątku na Twitterze, przedstawiającym obalenia kilku głównych twierdzeń tego artykułu, kolega Formana, Alliance Policy Association, Sheila Vakharia, wyjaśniła różnicę między częstymi przypadkami używania i zaburzeniami w zakresie używania, zwizualizowała problemy związane z uzależnieniem od konopi poza legalizacją i przedstawiła badanie, które wyraźnie obala JAMA z 2015 r. Badania.

"Po pierwsze, ten utwór ponownie przypomina mit, że legalizatorzy jakoś nie uważają, że używanie konopi / marihuany może być szkodliwe" - argumentował Vakharia . "Nikt nigdy tego nie powiedział. Jednakże, mówimy, że szkody wynikające z zakazu i jego skutków ubocznych powodują, że legalizacja jest ważna. Są absolutnie problematyczni gracze opowiadający się za reformą polityki - żyjemy w społeczeństwie kapitalistycznym, bez systemu finansowania ze środków publicznych. Pieniądze o specjalnym zainteresowaniu wpływają na wszystkie ustawodawstwa w USA. Polityka marihuany nie jest wyjątkiem. "

Jeśli chodzi o rozwiązania problemu zaburzeń związanych z zażywaniem pochodnych konopi indyjskich, Klieman zasugerował wprowadzenie programów legalizacyjnych podobnych do Washington DC, gdzie posiadanie i uprawa domowa jest dozwolona, ale sprzedaż detaliczna nie jest. Nie zauważyli jednak, że aresztowania związane z marihuaną rzeczywiście wzrosły w dystrykcie od czasu legalizacji, a policja skupiła się teraz na drobnej dystrybucji i publicznych opłatach za palenie. Co gorsza, DC nie ma systemu do testowania wytrzymałości i pestycydów, przekształcając legalnych użytkowników w niedoinformowanych klientów.

Pod koniec dnia ważne jest, aby uznać, że na dobre lub na złe, konopie indyjskie oddziałują z każdą osobą inaczej. I choć może to mieć absolutnie negatywny wpływ na życie niektórych użytkowników, wciąż jest za wcześnie na eksperymentowanie w naszym kraju z legalizacją w celu ujednolicenia tych anegdotycznych twierdzeń. A jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o roślinie i jej najlepszych zastosowaniach, musimy zacząć od otwarcia zarówno badań klinicznych, jak i więziennych komórek. Ponieważ w centrum uwagi walka o legalizację marihuany nadal jest walką o prawa człowieka.

Śledź Zach Harris na Twitterze

 

Link to post
Share on other sites

Podobnie jak w przypadku innych uzależnień marihuana może być też uznana za nałóg, gdy się jej nadużywa, nadużycie jest różnie określane w terminach.

Dla niektórych osób nadużyciem będzie 1 joint na tydzień a innych palenie codziennie. Każdy nałóg doprowadza do pewnych wyniszczeń, nieważne czy to jest cukier, kawa, alkohol, tytoń czy marihuana.

Z wiekiem widzę tylko listę rzeczy, od której szkodliwość dla organizmu jest znacznie większa i na pewno nie jest to ganja, a wszechobecny CUKIER, nikotyna, kofeina itd.

Tak jak w wątku, każdy organizm reaguje na używki inaczej, zatem dla jednego palenie codziennie nic nie zmieni w zachowaniu, będzie funkcjonować dobrze dla drugiego przerodzi się to w nałóg, to tylko kwestia psychiczna osoby używającej.

Nie rośnie liczba uzależnionych, idąc tym tropem, cała planeta byłaby już czymś odurzona. 

bless :indiana:

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+