Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Wiesz co, nawet nie mierze temperatury, wiedziałem że taki zestaw hps 250w, kanałowy 270m3/h i mieszający da odpowiednią temp do uprawy. Mierzyłem tylko na początku jak jeszcze było dosyć gorąco na dworze i najwięcej było 33 stopnie. Teraz w tym pokoju w którym stoi box jest jakieś 15 stopni więc zupełnie na lajcie. Szczyty mam mniej więcej 25-30cm od lampy i zupełnie bez problemów, nic się nie przypala.

 

Ogólnie w związku z chłodniejszymi dniami i pozamykanymi oknami pojawił się problem przedostającego się zapachu po wentylacji domowej. W poniedziałek jadę po filtr, bo o ile mi to nie przeszkadza, to nieraz miewam gości no i nie może być czuć(zwłaszcza jak wpada teściowa).

Edytowane przez Judaista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

13 minut temu, Dr Greenthumb napisał:

pięknie obsypało tego og, takie ziolko jest najlepsze. a co będziesz robił z liści ? 

Mam taką już można powiedzieć tradycję z ziomkiem, najlepszy sugar trim z każdego grow normalnie suszę i curuję i skręcamy z tego dwa gibony. :laugh: 

Większe liście z żywicą lądują do zamrażarki, jak zbiorę z 200g to będzie lodowy albo bho.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

ostatnio coraz bardziej popularne,  również u nas, są vapy z odpowiednim olejkowym wkładem. ceny tego są kosmiczne bo około 300zl za jeden wkład ale podobno wrażenia smakowe mega. kusi mnie żeby coś pokombinować swojego. masz jakiś patent na ekstrakcje żeby domu nie spalić i nie robić laboratorium. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja tylko raz robiłem bho, normalnie w tubie z sitkiem na spodzie, mam zamiar to powtórzyć, bo pamiętam że wyszło zajebiście. 

Co da vape, nie będę się wypowiadał, bo ja używam epapierosów z nikotyną(jako zamiennik papierosów, wiadomo o co cho) i trochę się orientuję w temacie i wiem, że firmy sprzedające "waporyzatory do zioła" robią klientów w ch**a marżą 1000% na sprzęt który był nowością w 2012 roku :laugh: 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

39 dnień 12/12

Ogólnie wszystko idzie zgodnie z planem. Część roślin już mocno wysysa azot z liście, niby trochę za wcześnie, ale nie zamierzam niczym go uzupełniać, najwyżej skończą całe żółte. Ostatnie dwa podlania były z bananami, najpierw herbatka później ffj. Wyszedł delikatny niedobór wapnia na wszystkich na raz jak jeden mąż, co sugeruje, że to nie tyle niedobór co zblokowanie przez nadmiar potasu. Dzisiaj dostały samą wodę mineralną, bo cal-phos jeszcze się robi, a nie chce dawać nic kupnego. Zasadniczo rośliny już elegancko puchną (te 5 po lewo i na środku), pozostałe 3 przy prawej ścianie mimo  że wolniej, to już też z pełną parą wchodzą w kwitnienie.

large.IMG_20181008_123943.jpg.7fbc10e10328cf7c64d92c81739fc317.jpglarge.IMG_20181008_123602.jpg.cc4173a4996a5e2bf12a19e8c9d63b0f.jpglarge.IMG_20181008_123838.jpg.767a7593964fba0612d708c3e15507e0.jpglarge.IMG_20181007_195251.jpg.b6455c6c05a353db40efe3c1c0249591.jpg

pzdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@PomidorekPo brązowych plamach na liściach i ich brzegach. Na razie są tylko na tych dolnych. Może to być skumulowana blokada wapnia, manganu, magnezu i siarki, bo potas blokuje to wszystko. Na szczęście wszystkie te składniki są w niefiltrowanej kranówce i tym bardziej w wodzie mineralnej przy wczesnym niedoborze i ewentualnie takiej blokadzie wystarczy odstawić chwilowo potas i podlać czystą wodą. Jeżeli problem jest bardziej zaawansowany, wtedy trzeba już coś podać, albo calmag, albo dolomit, albo to co mi się właśnie przegryza czyli calphos ze skorupek jajka i octu winnego :D 

Edytowane przez Judaista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+