Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

@Gucio Myślę, że ta płeć to ze względu na to, że te duże miały w sumie około miesiąca weg i w ziemi nie ma już w ogóle azotu. To na pewno już je biologicznie przygotowało do kwitnienia. Usunąłem trochę liści, dwa razy, ale tylko tyle by odsłonić z 3-4 pietra na łodygach, żeby nie wyciągały się za bardzo na indukcji. Nie będę robił radykalnej defoliacji, bo zmagazynowany azot przyda się później. 

 

Ogólnie jak na razie wszystko idzie mniej więcej zgodnie z planem. Na dużych w ciągu kilku najbliższych dni mam zaplanowany sc, nie ze względu na miejsce, ale w celu uzyskania zgrubień pod docelowymi szyszkami.

Edytowane przez Judaista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 31.08.2018 o 10:56, Judaista napisał:

Po 4 dniach, dziś ostatnia doba wegetacji. Na dużych będzie ostre defo i łamanie, żeby trochę wyrównać różnice w wysokości, na małych jutro robie fim na 6 topów. IMG_20180831_104228.jpg.522b9f03de5505f7cadb6ce56efbe4ae.jpg

Czyli od soboty jedziesz 12/12 i jednocześnie te wszystkie treningi ? Patrze i sie ucze ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Pasjonista dokładnie, załączam następne foteczki po 24 godzinach, małe na prawdę fajnie przybierają na masie zielonej, jeśli chodzi o wigor to nie moge im nic zarzucić. Jedynie ta jedna w prawym dolnym rogu coś nie chce się wyciągać, ale trudno prawdopodobnie kwestia genów.

Dodam jeszcze, bo nie robiłem tego w poprzednich postach, te młodsze mają aktualnie 14 dni, w dwa tygodnie zrobiły według mnie zajebisty postęp.

IMG_20180905_174438.jpg.f8d493b3f27b60e704e02116fdd934d5.jpgIMG_20180905_174431.jpg.2cc38c2029b678ba7999fca21e2d90ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, Gucio napisał:

te starsze to klony czy od pestki? a ta herbatke to jak podajesz? z kazdym podlaniem?

Starsze też pestek, ale były wegowane dwa tygodnie wcześniej w innym boxie. Powiem szczerze, że trochę nie przemyślałem sprawy i na pewno te młodsze na tym  ucierpią. Muszą wegować na 12/12, nie mogłem dłużej świecić 18h, ponieważ starsze by zdecydowanie przerosły miejsce jakie miałem dla nich zaplanowane. 

Co do herbatki, to na razie jeszcze nie dostały, dzisiaj zalałem pierwszą delikatną z jednej skórki dla tej już kwitnącej rośliny. Mam zamiar za 2-3 dni podlać ją właśnie tą herbatką z pełną dawką biogrow. Niestety już widoczne są niedobory azotu na starszych, ale to przez przedłużony weg. Chciałem uniknąć podawania azotu, a w tym wypadku nie mam wyjścia. Co do konkretów odnośnie herbatki, to będę opisywał wszystko na bieżąco jak już zacznę ją podawać regularnie. Jak na razie wszystkie rośliny żyją tylko na tym co było w ziemi, dodam że ziemi z biedronki :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, Smaki napisał:

Czeka cie dużo pracy z tak dużą ilością plantów na tą powierzchnie ;) Doniczki maja z 4 litry ?

A z tą herbatką , masz jakaś instrukcje jak ja przygotować ? Chętnie bym coś takiego dorzucił do moich na flo :)

Pozdro!

No czeka, będzie dużo usuwania liści na bieżąco. 

 

Do tych twoich roślin już w zaawansowanym flo jak chcesz zrobić typowy booster pk zrób następująco:

Litrowa lub półtora litrowa butelka(koniecznie plastikowa), trzy banany, najlepiej takie które są w całości żółte, najlepiej żeby nie było na nich jeszcze brązowych plamek. Chociaż jeżeli masz takie lekko brązowe w domu, też mogą być, ja wole takie które jeszcze nie zaczęły krystalizować fruktozy, bo herbatka po prostu z takich może dłużej stać. Banany trzeba koniecznie umyć pod czystą wodą i oczywiście pozbyć się nalepek jeśli takowe mają. Odkrajasz obie końcówki, owoce sobie zjadasz lub wyrzucasz, jak wolisz, skórki rozrywasz na paski mniej więcej centymetrowej szerokości, wrzucasz do butelki i zalewasz kranówką ew mineralną jak chcesz zaszaleć :D zalewasz pod samą szyjkę, żeby w butelce zostało jak najmniej powietrza. Z tak przygotowaną butlą, możesz zdecydować jak mocną herbatkę chcesz uzyskać. Ogólnie takim roztworem można podlewać już po dwóch dniach, wtedy jest ona słaba i nie trzeba jej rozcieńczać. Dla twoich roślin, zwłaszcza tych co maja same białe pistle przetrzymaj herbatkę 6-7 dni w ciemnym miejscu. Po tym czasie herbatka zmieni konsystencje z wodnej w bardziej syropową. Takim roztworem nie podlewasz bezpośrednio roślin, bo przede wszystkim jest za mocny i przez to że ma gęstość syropu bardzo kiepsko wchłania się do gleby. Rozcieńczasz w w proporcjach minimum 50:50 z wodą, do twoich na początku zaserwowałbym 25% herbatki i 75% wody. po podlaniu herbatką najlepiej dwa kolejne razy podlać wodą lub wodą z innym nawozami.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Pierwsza herbatka zaaplikowana dla dwóch starszych, white walker już ładnie się zbiera do flo, Saint og trochę wolniej, ale są widoczne peflowery.

Dwie młodsze też już pokazały płeć w 16 dniu życia i w 8 flo. Mniejsze na razie nadal dostają samą wodę. Z następnym podlaniem większe dostaną jakiś azot alb biogow, albo biohum, bo już coraz bardziej wyciąga z najniższych liści. Jak na razie wszytko idzie zgodnie z planem.

IMG_20180908_130247.jpg.3bc84faf586c0105817abb6f4a8c2b44.jpgIMG_20180908_130048.jpg.fe3454d2380ee3e0c96b75be87478140.jpgIMG_20180908_122053_20180908130905554.jpg.b3928755e11849a148012a363cbff3f4.jpgIMG_20180908_121058.jpg.f3128727ea4ea7f40418bb3fd85b46bb.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+