Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Recommended Posts

Eksperyment "Pomidor" 

Nasiona: 3x White Walker, 3x White Cheddar, 2x Saint OG
Oświetlenie: 250w phytolite bloom
Fotoperiod: standard 18/6-12/12
Box: 0,7x0,7
Podłoże: Ziemia z biedry, a jak 

Donice: 5L
Nawozy: BioBizz(info w opisie)

Wentylacja: Kanałowy noname z Leroy, 270m3/h i mieszający.

 

IMG_20180817_173245.jpg.2c0c6cad2251e6f10791411bc8741827.jpg

Czemu eksperyment pomidor? Bo lubię pomidory, organiczne, które dojrzewają na krzaku. Uprawiam pomidory, co roku po kilkadziesiąt krzaków, zazwyczaj nawożąc je biohumusem i nawozami Biobizza. W tym roku jednak zrobiłem inaczej. miałem okazję zapoznać się z pewną lekturą na temat organicznych nawozów które można przygotować w domu. Uwagę moją przykuła przede wszystkim dobrze znana, tak zwana "herbatka z bananów" tj nawóz z ich skórek. W lekturze opisany był jej fenomenalny wpływ na rośliny kwitnące i opisane były korzyści płynące z jej używania. Z czystej ciekawości postanowiłem przetestować nawożenie samą herbatką na ok 30% moich pomidorów. Ku mojemu zaskoczeniu, krzaki pomidorów podlewane tylko i wyłącznie tym nawozem, zostawiły daleko w tyle te nawożone standardowo. Krzaki wyprodukowały o wiele więcej owoców, które dojrzewały szybciej, rośliny charakteryzowały się lepszym ogólnym wigorem i finalnie pomidory z nich smakowały lepiej. Stąd taki pomysł. Biobizzem podlewam rośliny z dwóch innych boxsów, także w razie czego mogę zawsze reagować, natomiast te, prezentowane tutaj będą dostawały wyłącznie nawóz z bananów. O ile nie pojawią się niedobory, nie podam nic więcej. 

Także do rzeczy. W boxie są aktualnie 2 większe rośliny(White Walker i Saint OG) już w docelowych doniczkach, rośliny te były wegowane w innym boxie przez dwa tygodnie pod cfl, od poniedziałku pod hps. Pozostałe 6 wyszły z ziemi wczoraj tj 21.08, zasadniczo nie lubię wegować tak małych roślinek bezpośrednio pod hps, ale aktualnie w boxie z cfl mam już 12/12, więc muszą sobie poradzić tak. Jako, że różnica we wzroście między pierwszymi dwoma, a pozostałymi jest znaczna weg potrwa do 31.08, od września daje 12/12 i przesadzam te 6 mniejszych do docelowych doniczek. Stąd treningi jakie będę stosował mogą się różnić. Dla większych na pewno będzie to topping, supercropping i defo, dla mniejszych się okaże, zależnie od tego jaki będzie ich wigor i przyrost już na 12/12. Myślę, że w najgorszym przypadku będzie lst, a bardziej prawdopodobne, że fim, sc i defo. 

 

Na razie to tyle i do następnego. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

10 godzin temu, gigit napisał:

Bardzo fajna koncepcja, stosowałem coś podobnego zamiast boosta z tym ze dodawałem jeszcze melasy;) pomyśl jeszcze nad dodaniem pokrzywy.

Z fartem 

Wiesz co, ogólnie nie zamierzam podawać dodatkowego azotu, roślinom powinno starczyć to co mają w ziemi. Na finiszu grow chcę mieć ostrą jesień w boxie. Gdyby za wcześnie wysysało z liści i wychodziły niedobory awaryjnie podam biogrow, ale to tylko gdybym na prawdę musiał.

55 minut temu, Miś napisał:

Juda założył GL? :D 

Chętnie obejrzę :D A nawóz z bananów bardzo mnie ciekawi, bo właśnie szukałem czegoś bio z potasem, chyba też wypróbuję :) 

A no założył :D. Powiem ci tak, przez ostatnie 15 miesięcy zrobiłem 7 albo 8 (już sam nie pamiętam:laugh:) upraw w dwóch boxach.  Wiem, że jest to dosyć nietypowy projekt i chciałem sam dla siebie uwiecznić rezultaty, a że jestem leniwy z natury wiem, że nie robiłbym tego na bieżąco. Tak przy gl przynajmniej będę miał motywację, żeby cykać foteczki regularnie. W drugim boxie mam już testową roślinę zrobioną tylko na herbatce, efekt jaki widzę na niej jest na prawdę spoko, ale tam są trochę inne warunki, jest to 40x40cm z cfl 125w 4 sztuki w doniczkach ok 2 litry. Dlatego chcę sprawdzić jak będą wyglądały bananowe topy w większej skali. Cel jest taki, całkowicie realny w moim przekonaniu biorąc pod uwagę powierzchnię, lampę i ilość roślin 25g z jednej, łącznie 200g. Taki wynik będzie satysfakcjonujący i uznam, że eksperyment się powiódł, natomiast wszystko powyżej 150g będzie jak najbardziej ok. Przy następnym upie napisze więcej o samej herbatce, bo mimo że sprawa wydaje się banalnie prosta, ale jest sporo możliwości jeśli chodzi o jej "moc" i to w jaki sposób dawkować i przygotowywać ją na różnych etapach kwitnienia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+