Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pomoc w wydaniu $ na growboxa


Jezio987

Recommended Posts

Siemanko chciałem zacząć przygodę z tymi pięknymi roslinkaki . Pojęcie teoretyczne już jakieś mam praktyczne niestety nie.. zwracam się z prośbą ponieważ wolę dowiedzieć się kogoś dosswiadczknego zanim wydam taka kwotę to tak mam nasionka feminizowane pełno sezonowe niebautomaty i 4tys na wydanie na growboxa czy ktoś by mógł mi doradzić znaleźć wysłać link takiego jakiego powinnem kupić z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokladnie jak wyzej . Bo Twoja prozba jest typu mam 40 tys. euro i kupilbym samochod. Pomozecie bo garaz juz mam.

Dodam tylko ze 

-jakie masz warunki do uprawy - gdzie bedzie stal growbox -  duszna piwnica , stodola , pokoj w bloku o powierzchni 12m2 

- czy zapach bedzie przeszkadzal 

- na ile gram liczysz po 100 dniach uprawy

- interesuje cie organiczna uprawa czy nieorganiczna

- ile czasu dziennie mialbys na opieke nad plantami

-  ile czasu tygodiowo mialbys  na robienie aktualizacji po zalozeniu Growloga

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To tak rozglądałem się i najbardziej jaki przypadł mi do gustu to ten  https://m.olx.pl/oferta/zestaw-growbox-paladin-600w-150x150x200-CID757-IDtjG5j.html

 

co to twoich pytań

Zapach myślę że nie będzie przeszkadzał mam 90metrów mieszkanie o nie korzystamy z dwóch pokoi więc było by to w tym najdalej drzwi wejściowych ?.

z tymi grami to nie myslalem nad tym robię to bardziej dla zabicia czasu i wpojeniu nowej pasji ale powiedzmy 300gram.

z czasem nie ma problemu. Pracuje w domu . Więc duzo

tak chciałbym żeby był zautomatyzowany . 

aktualizacji ?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

aktualizacji? w sensie jak już wszystko ogarniesz to wypadałoby byś qszedł w dział u nas na Trawka.org i założył fotorelacje z pierwszej uprawy, bo napewno samemu to ciężko ci bedzie. I problemy sa zawsze także , jak tego nie zrobisz to bedziesz tu wracal z pytaniami np. liście robią sie żółteco robić. A to dla nas będzie lekko wkurzające bo to jakbyś do mechanika napisał smsa samochód nie pali co robić.

Czyli zapach bedzie przeszkadzał, bo nawet jedna roślina może zasmrodzić mieszkanie 90m2 , a Ty bedziesz mial z 6-8 sztuk by wycisnac te 300 gram

Automatyka.  Autopot plus ziemia - perlit 50-50 plus Biotabs . Box  120-120-200 np. Homebox

Ledy Cob Cree około 500-700 W może 500 wystarczyć dla Cree cxb 

Wentylator wyciągowy z 500-600 m3/h  filtr podobny 

ze 4 mieszające na klipsie

stacja pogody - Temperatura ,wilgotność

Ziemia light mix ( Gold Label )

Nasiona 

Wiedza wiedza wiedza !!!!! lub fotorelacja na Trawka.org

Start

Wszystko do kupienia np. na grower.com.pl 

 

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wentylator wyciągowy z 500-600 m3/h  filtr podobny 

Pisalem u gory filtr podobny - czyli jak moc wentylatora jest 500m3/h to filtr nie wiekszy jak to 500  bo moc wentylatora spada po podlaczeniu do filtra.

Filtr prawidlowo podlaczony redukuje zapach calkowicie, jedynie to jak bys mial recznie , konewka podlewac 6-8 roslin to w tym czasie jest box otwarty i zapach wydostaje sie do pokoju.  Decydujac sie na zestaw Autopot nie bedziesz musial podlewac i tego boxa otwierac, gdyz system za ciebie to robi , ty jedynie to uzupelniasz wode w zbiorniku , ktory jest poza boxem.

edit 

czy mialbys mozliwosc rure wylotowa dac poza okno by powietrze z boxa bylo wywalane poza mieszkanie , bo jak nie to musisz sie liczyc z tym ze okno w pokoju w ktorym bedzie stal box musi byc caly czas otwarte . Zima jest wtedy problem bo jak okno otworzysz a w nocy np. -20 , czy nawet w dzien -10 , a z drugiej strony latem na zewnatrz u mnie np. codziennie > 30°C  

Jak okna nie otworzysz a powietrze z boxa bedzie wylatywac do pokoju to wtedy mniej tlenu jak i wilgotnosc wzrasta i problemy z plecha

Na namiot ponad 1m2 porzebny jest silny wentylator  wyciagowy , a jak nie ma jak dostarczyc swierzego powietrza do boxa jak i starego z boxa gdzies wywalic to jest problem . Skup sie tez na tym co wyzej napisalem

Luknij sobie moze cos dla siebie znajdziesz

 

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 groszy ode mnie, aczkolwiek sam raczkuje w temacie. 

Zestaw jak zestaw, ale nie wiem czy Olx, allegro czy inne portale tego typu to odpowiednie miejsce na zakup tego rodzaju sprzętu. Wydaje mi się że właściwym rozwiązaniem jest wizyta w specjalistycznym sklepie. Poszukaj w okolicy.

I uważałbym na ten wentylator wyciagowy. Mam podobnej konstrukcji i jest dość głośny, ale nie wiem jak jest z tym konkretnym. Nie ma zbyt bogatej dokumentacji technicznej w opisie zestawu.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+