Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Kilka pytań o pc box


Lukasiek

Recommended Posts

Ale jesteście super forum. Odpowiedź po chwili i każdy pomoże a nie się wysmiewa że człowiek czegoś nie wie :/. Rozumiem że ciągle lampy muszą być ku samej górze? I jeszcze mam parę pytań co do wentylacji. Chciałbym mieć 3 wentylatorki. 1 którym wlatuje powietrze, drugi mieszający a trzeci byłby z jakimś filtrem. Czy ten z filtrem musi mieć większą moc? Jeśli temp będzie za wysoka to zbije ją 4 wentylatorkiem? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wtłaczający nie musi być, ale potrafi usprawnić wentylacje, i trochę zbić temp. Z filtrem jest opcja standardowa, wentyl kanałowy + filtr węglowy, albo do małych boxów, na biednie i cicho, opcja zwykły wentyl komputerowy, lepiej jakiś mocniejszy( też mają różną moc) + mata węglowa do okapów. btw. jakiego tego box'a chcesz postawić? :)  A co do farby, lepszy biały mat.

Edytowane przez Miś
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Właśnie chodzi mi o wentylator komputerowy + mata do okapów. Myślę że da radę ;). Czyli jednak w mat malować tak? 

Ogólnie narazie to są moje plany, bo na chwilę obecną z takich najważniejszych rzeczy mam tylko obudowę. Ale jutro będzie pomalowana. Jak się dowiem kilku informacji dziś to jutro ruszam na zakupy i kupię potrzebne rzeczy. Ogólnie co chwila dowiaduje się coś nowego lub co usprawni pracę, a tak serio to pisałem na innym forum 2 dni temu i do dziś nie dostałem żadnych odpowiedzi. Dlatego tu pytam o wszystko i dopiero zacznę wszystko składać ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Miś napisał:

Tak, zawsze w mat.

Co to za obudowa?, jakie wymiary?

Obudowa ATX - 43x19x42h

Obecnie tak to wygląda.

DSC_0779.JPG.5a076e1cc108ee095957aaa64464213d.JPG

Ale jutro wyrzucę niepotrzebne rzeczy, te odstające też na płasko, i wszystko zaślepie oraz pomaluje na biały mat ;).
Wrzuciłem zdjęcie z tego powodu by ktoś pomógł my rozrysować co gdzie by mogło być. Ale widzę to tak:
Na górze jakaś deseczka/ płaskownik tam 2 świetlówki. na dole po lewej wentylator nr 1 , drugi po prawej stronie na górze ( ten by był z filtrem ). Jak będę wiedział jaka temp jest to wtedy pomyślę nad trzecim. Może wcale nie będzie potrzebny ;)

Edytowane przez Lukasiek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Nie. Projekt nie umarł. Miałem mniej czasu i nie było mnie w domu :). Narazie tak. Mam parę pytań znów ale już prawie wszystkie rzeczy mam kupione.

Wentylatory jak zamontować? Wtlaczajacy na dole a wdmuchujacy z filtrem na górze tak? 

Mam zasilacz 12v 2 pin. A wentylatorki mam na 3 piny. Wiem jak to podłączyć z internetu ale tam kabelki są kolorowe. A tu mam wszystkie takie same czarne. To jak mam wiedzieć który to który? ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 7.08.2018 o 09:41, Lukasiek napisał:

Wtlaczajacy na dole a wdmuchujacy z filtrem na górze tak?

hehe wtłaczający i wdmuchujący to to samo :) 

Góra wyciąg, dołem wlot.

O 7.08.2018 o 09:41, Lukasiek napisał:

Mam zasilacz 12v 2 pin. A wentylatorki mam na 3 piny. Wiem jak to podłączyć z internetu ale tam kabelki są kolorowe. A tu mam wszystkie takie same czarne. To jak mam wiedzieć który to który? ;)

na to pytanie jest odpowiedź na forum (bodajże temat Miś'a o podłączeniu komputerowych wiatraczków), polecam opcję szukaj na górze forum ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 tygodnie później...

Jeśli wszystko dobrze pójdzie po mojej myśli to w tym tygodniu ruszam z growlogiem ;)

Ale mam jeszcze takie 2 pytania. Jest możliwość trzymania 2 odmian roślin w jednym boxie ? Będą oddzielone, ale chodzi mi czy to nic nie przeszkadza. I jakie odmiany byście polecili na początek ? Takie bardziej wytrzymałe, jak to dla początkującego ;) ( Bardziej interesowały by mnie odmiany o zapachu i smaku owocowym np cytrusowe, blueberry itp )

Edytowane przez Lukasiek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+