Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Kilka pytań o pc box


Lukasiek

Recommended Posts

Siema. Mam w planach budowę pc box. Na chwilę obecną mam 2pytania. Jakie wentylatorki polecacie? Czy zephyr 80mm - 3 sztuki dadzą radę? Widziałem post pewnego użytkownika i chyba było wszystko ok. Ale wolę zapytać dla pewności. I jeszcze jedno. Czym pokryć ściany Boxa? Mam możliwość pomalowania proszkowego na biało. Zda to egzamin? Czy lepiej koc ratunkowy itp? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Vito napisał:

Lepiej pomaluj na biało. 

Jakie oświetlenie planujesz ? 

Biały połysk czy mat ? Ogólnie według kalkulatora potrzebuję 9500 lumenów. Mysłałem nad Philips Tornado lub philips Economy. Lepiej brać np 3 ale mniej wat czy 2 ale mocniejsze ? 

2 godziny temu, Pomidorek napisał:

pamiętaj że musisz zatkać wszystkie otwory którymi mogłoby wpadać "lewe" światło... koc ratunkowy to słaba opcja bo będziesz miał w środku wysoką temperaturę ;) wytnij w środku wszystkie zbędne rzeczy... tz te wstawki na dyski i inne rzeczy żeby zwiększyć maksymalnie miejsce ;)

Tak, wiem żeby zatkać. No właśnie, pisałem post na kilku forach. Jedni mówią, że farba to zły pomysł, a drudzy że koc i mylar jest dobry. I odwrotnie :P. 

2 godziny temu, Miś napisał:

Malowanie proszkowe?, co to za box?, kasa pancerna? :D 

Hmm. Pracuję w lakierni proszkowej, więc pomalować to chwila tak naprawdę, a zawsze to mniej wydatku na farbę lub spray :P.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

16 minut temu, Lukasiek napisał:

No właśnie, pisałem post na kilku forach. Jedni mówią, że farba to zły pomysł, a drudzy że koc i mylar jest dobry. I odwrotnie :P. 

pisać każdy może... Koc i mylar to pradawne sposoby jak nie było growshop'ów i mało skuteczne, wyłożenie takim czymś zrobi Ci piekarnik :) Folia biało-czarna to koszt około 8zł za metr także koc itp. powinny już zostać zapomniane... Ale w Twoim przypadku jak masz za free to maluj na biało, nie znam się na farbach która będzie lepiej odbijać światło ale chyba połysk. 

 

23 minuty temu, Lukasiek napisał:

Lepiej brać np 3 ale mniej wat czy 2 ale mocniejsze ? 

2 mocniejsze

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jak kalkulator wyliczył 9500 lumenów to tyle jest zapotrzebowane ? Czy da radę trochę mniej ? I jeszcze jak wygląda sprawa z tymi wentylatorami ? 3 x 80 mm powinny dać radę ?

Edit: Chyba źle zmierzyłem. Bo widzę, że trzeba powierzchnię podstawy czyli 0.08 m2 czyli 4000 lumenów to 2 świetlówki po 23 W (1500 lumenów ) dadzą radę ? Oczywiście światło o ciepłej barwie

Edytowane przez Lukasiek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To tak. Posiadam auto Blue Berry, jaką ziemię polecacie, jakie nawozy i jak po kolei stosować oświetlenie? Ziemia jak i nawozy najlepiej jakby były z growshopu. Nie za drogie ale też takie które mają dobra opinie. 

@Vito a co się stanie jak będę miał mniejsze oświetlenie niż to wymagane? Ale pomijając taki fakt. Wsadzam żarówki 2 x 32W. Kupię 3 wentylatorki 80mm. Pc będzie stał w pokoju. Gdzie mierzyć temperaturę? Ponieważ na chwilę obecną posiadam termometr laserowy. Wiem że zależy od wielu czynników. Ale jak rozetne kable w wentylatorkach do podłączenia to już nie mam opcji ich oddania. Dlatego wolę się przygotować ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 minut temu, Lukasiek napisał:

jaką ziemię polecacie, jakie nawozy i jak po kolei stosować oświetlenie?

W Twoim przypadku brałbym ziemię plagron grow mix, i nawóz na kwitnienie plagron terra bloom, lub jego wersje bio, plagron alga bloom czy coś takiego :) 

Przykładowy fotoperiod dla automatycznie kwitnących:

Sadzonka 7 dni - 24H

Wegetacja (około 2 tygodni) - 20/4

Kwitnienie -18/6

 

17 minut temu, Lukasiek napisał:

Ponieważ na chwilę obecną posiadam termometr laserowy.

lipa bo on mierzy temperaturę powierzchni, a ważna jest temperatura powietrza.

 

Mierzy się po środku boxa na tylnej ściance. Zakup termometr z higrometrem z growshopu.

19 minut temu, Lukasiek napisał:

@Vito a co się stanie jak będę miał mniejsze oświetlenie niż to wymagane?

roślina będzie się wyciągać, a na koniec będą małe niesatysfakcjonujące topy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+