Skocz do zawartości
thc-thc

grower

MiniBox - podejście pierwsze.


Nowy84

Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Czy ja dobrze rozumiem, że producenci ziemi tworzą mieszanki już z nawozami?

Czy droższe podłoże może obyć się bez nawożenia przez dłuższy czas? 

Czy podaje się nawozy dopiero po zauważeniu niedoborów?

Korzysta ktoś z jakiś aplikacji w stylu Jane lub GrowDiares? 

 

Dużo pytań, ale cóż... Od czegoś to forum jest. 

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak, uniwersalna ziemia z ogrodniczego też ma w sobie nawozy, problem w tym że jak będzie za dużo nawozów w ziemi to roślinka się zablokuje (ja tak miałem na out), nie będzie chciała rosnąć i może umrzeć.

Niekoniecznie, droższe... ktoś tu na forum przeleciał całą uprawę tylko na ziemi.

Zależy jakie nawozy, najlepiej stosować się do zaleceń producenta... niektóre podaje się w x tygodniu życia roślinki, niektóre do ziemi przed posadzeniem roślin... trzeba pamiętać żeby z nimi nie przesadzić...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

4 godziny temu, Nowy84 napisał:

Czy ja dobrze rozumiem, że producenci ziemi tworzą mieszanki już z nawozami?

tak

4 godziny temu, Nowy84 napisał:

Czy droższe podłoże może obyć się bez nawożenia przez dłuższy czas? 

tak

4 godziny temu, Nowy84 napisał:

Czy podaje się nawozy dopiero po zauważeniu niedoborów?

można i tak, zależy od danej sytuacji, w Twoim wypadku stosuj się do tabelki Hesi

4 godziny temu, Nowy84 napisał:

Korzysta ktoś z jakiś aplikacji w stylu Jane lub GrowDiares? 

ja bym nie korzystał z żadnej aplikacji związanej z uprawą

 

3 godziny temu, Pomidorek napisał:

ktoś tu na forum przeleciał całą uprawę tylko na ziemi.

zrobię taki grow za pare miesięcy jak dokupię namiotów, zrobię z klonów mojej odmiany aby nie było niedomówień, wynik tego będzie taki: roślina będzie zdrowa, mniej rozbudowana, aż topy nie zaczną ostatecznie puchnąć i pojawi się niedobór potasu (żółte liście, "jesień"), wynik gramowy oczywiście będzie słabszy od tej z nawozami ale sama roślina nie będzie chorowała czy coś w ten deseń... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panie i Panowie.

Przedstawiam efekt końcowy mojej ciężkiej pracy.

Serdecznie dziękuję @Vito, @Pomidorek, @Miś oraz innym, którzy teraz nie przychodzą mi do głowy. :)

I jak za pierwszym razem - proszę opinie.

Wymieniłem folię z koca ratowniczego na folię białą,  Udało mi się upchnąć filtr w środku. Ciasno za lampami, ale jest. Na zdjęciu jeden z paneli jest pochylony, ale to tylko już poprawione.

Fotorelacja, jak i samo rozpoczęcie hodowli pomidora zostaje chwilowo odroczone. Muszę ugłaskać żonę. ;/

Wywierciłem 6 otworów wentylacyjnych o średnicy 20mm. Aktualnie zabezpieczone gąbką z filtra od akwarium, ale jak ogarnę odpowiedni materiał - zamienię.

 

DSCI1313.JPG

DSCI1314.JPG

DSCI1315.JPG

DSCI1316.JPG

DSCI1317.JPG

DSCI1318.JPG

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bardzo ładnie ci to wyszło :) Jak już będziesz startował to przydałby się w środku jakiś wiatraczek mieszający... robiłeś test jak z temperaturą w środku po paru godzinach chodzenia lamp?:) Jak już uda się przekonać żonkę to pamiętaj o fotorelacji :) a i fajnie byłoby jakby udało ci się uporządkować kable, wiesz woda-prąd itd :D

Edytowane przez Pomidorek
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Pomidorek napisał:

robiłeś test jak z temperaturą w środku po paru godzinach chodzenia lamp?:)

Po około 2,5h termometr utawiony na doniczce pokazuje as 32° czyli du*a straszna...

Zmontowalem na szybko wentylator mieszajacy. Zobaczę co będzie koło 23.

Aktualnie jestem lekko rozczarowany.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+