Skocz do zawartości
thc-thc

grower

MiniBox - podejście pierwsze.


Nowy84

Recommended Posts

Jak wcześniej Miś radził, zmienił bym tą folię na białą lub pomalował na biało.

Otwory wentylacyjne u dołu już możesz porobić, nałóż na wlotowe jakąś siatkę (zobacz sobie jak to wygląda w namiotach uprawowych).

Poczytaj o trenowaniu konopi bo to konieczność przy tak niskich projektach. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Niestety prawdopodobnie zostanie folia jak na razie. 

Otworów nie robiłem. Bo chce zamontować wentylator tłoczący a nie zdecydowałem jeszcze jaki. 

Znalazłem ostatnio ciekawy kontroler 2w1. Mierzy wilgotność powietrza i temperaturę. Jeśli się zdecyduje na montaż, będzie połączony z atomizerem wody w celu zwiększania wilgotności powietrza oraz z wentylatorem tłoczącym w celu obniżenia temperatury. W załączniku zdjęcie sterownika. 

Czytałem już o treningu.  Przy automatach zostaje LST,  a ja skupie się na wiązaniu.

Nie spieszy mi się z tym projektem. Więc biorę dużo możliwości pod rozwagę oraz modyfikuje na bieżąco.

 

Ps. Z tego panelu LED jest około 6200lux (według aplikacji na telefon), mierzone na podłodze boxa.

Screenshot_2018-06-24-10-56-18.png

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Nowy84 napisał:

Bo chce zamontować wentylator tłoczący a nie zdecydowałem jeszcze jaki. 

po co ? najważniejszy jest wyciąg, a powietrze z pokoju będzie samo wlatywać pasywnie... 

2 godziny temu, Nowy84 napisał:

Znalazłem ostatnio ciekawy kontroler 2w1. Mierzy wilgotność powietrza i temperaturę. Jeśli się zdecyduje na montaż, będzie połączony z atomizerem wody w celu zwiększania wilgotności powietrza oraz z wentylatorem tłoczącym w celu obniżenia temperatury. W załączniku zdjęcie sterownika. 

na kontroler jest, a na białą folię z growshopu nie ma :) trochę to dziwnie będzie to wyglądać bo chcesz walczyć z gorącym powietrzem w niewłaściwy sposób... A dokładniej to te sreberko robić będzie Ci piekarnik i hotspoty, brak wystarczającej ilości wlotów pasywnych, a dodatkowy wentylator wtłaczający będzie robił tylko niepotrzebny szum i ciśnienie. 

Atomizer ? Chodzi o nawilżacz ? On przydatny jest tylko w początkowej fazie, później zbędny a nawet gorzej bo rośliny same powinny parować. Ja uprawiam od 2 lat bez żadnego nawilżacza...

Ja bym zrobił otwory u dołu pasywne, zmienił wykończenie boxa na biały, i myślał nad dobrą wentylacją wyciągową z filtrem. 

Ale to Twój ogródek i Twoje zabawki, ja tylko sugeruje co ja bym zmienił :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Po to właśnie założyłem ten post. 

W sumie otwory pasywne mogę zrobić,  jak mnie nadzieję ochota, zawsze mogę dołożyć wiatrak.

Możliwe, że zmienię folie że srebrnej na biała. Srebrna była zrobiona,  bo miałem nadzieję,  że będzie odbijać światło i doświetlac niższe części pomidora.

Człowiek uczy się całe życie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Mały update,  jednak lekko zbaczajacy z tematu.

Odkupiłem zestaw nawozów od znajomego. HESI do ziemi. Prawie nieużywany. Część butelek jeszcze z plombami.  Cena dobra.

W swoim czasie będę prosił kogoś kto pracował z tymi nawozami o pomoc w zrobieniu odpowiedniej mieszanki.

IMG-20180629-WA0000.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Przeprowadziłem mały rekonensans.

W żadnym z pobliskich sklepów nie ma foli, o której mówiliście. 

Zamówię z GrowShopu wraz z zestawem wentylacyjnym:

Airontek Aktivkohlefilter
- Durchmesser 100mm - 163m³/h - 25cm
Black Orchid Axial Flo Turbo
- Durchmesser 100mm: 153m³/h
Aluconnect
Luftschlauch Ø102mm - 1m
Inklusive
- Kabel für Lüfter 
- Alutape und Kabelbinder für die Installation des Abluftsystems
 
Przepraszam, że po niemiecku, skopiowałem leniwie ze strony.
Myślicie że wystarczy?
 
Z boku Boxa planuje wywiercic 20 otworów wentylacyjnych o średnicy około 8mm (największe wiertło jakie mam) 2 dwóch rzędach, lub 10 o średnicy około 20 mm (o ile zamówię). 
Zastanawiam się jak je zabezpieczyć przed uciekniem światła. Tak jak pisaliscie - kawałkiem materiału,  czy może dociętą gombką. 
Czy wentylator mieszajacy powinien być? Czy wystarczy ten od chłodzenia lampy?
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

55 minut temu, Nowy84 napisał:

Myślicie że wystarczy?

powinno być aż nad to :) 

57 minut temu, Nowy84 napisał:

Zastanawiam się jak je zabezpieczyć przed uciekniem światła.

nałożyć kilka warstw materiału ala pończochy :) Zrobić od środka "daszek" otworowi.

58 minut temu, Nowy84 napisał:

Czy wentylator mieszajacy powinien być?

powinien, ale jak nie ma to tragedia się nie stanie

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witam, kolejny mały update.

Właśnie odebrałem części potrzebne do zmontowania drugiego panelu LED.

IMG-20180712-WA0006.thumb.jpg.40202eb1fc2127345765c5cff1920e39.jpg

Tak jak jego poprzednik będzie się składał z 50 diód Full Spectrum o mocy 1W.

 

Diody będą "napędzane" dwoma sterownikami LED (po 25 sztuk na jeden)

IMG-20180712-WA0003.thumb.jpg.a590cc9e6dedb7d837300a7e4bc461b3.jpg

 

Radiatory aluminiowe x5 oraz wentylatorki (zamówiłem 5 sztuk, ale pracować będą dwa, lub jeden - większy)

IMG-20180712-WA0002.thumb.jpg.b5eefa9eb256d3e69d6975e687a252ab.jpgIMG-20180712-WA0001.thumb.jpg.9596f33a9bfbd1acd03ac4e030587ae3.jpg

 

Dodatkowo zamówiłem soczewki skupiające 90° do obydwu paneli.

IMG-20180712-WA0005.thumb.jpg.2316a634212a6bcf24a6e66b00768e5b.jpgIMG-20180712-WA0004.thumb.jpg.1290dff986593da732ba778ddf5f9713.jpg

 

No i znalazł się jeszcze odbłyśnik do COB.

IMG-20180712-WA0000.thumb.jpg.0dcbadd5c87ee7de6de67a62a420893e.jpg

Wieczorkiem montuje całość do kupy.

 

Edytowane przez Nowy84
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+