Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Recommended Posts

  • Replies 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

16 minut temu, Pasjonista napisał:

@Kampan , a czym regulujesz ph wody ? Ja to przy twoim zestawie to bym np. wlał do wiaderka 5 litrow wody , odczekał 24 h , wlał Ph-  , ustawił porządane Ph , zapamiętał ile tego Ph - użyłem i już zawsze powtarzał tą czynność bez mierzenia ph. 

Mam PH- od Gold Label. Wodę w kranie mam ok 7.5-8. 1ml na 10L wody i wychodzi mniej wiecej 6.0 za kazdym razem. Nie podwyższam sodą jak za dużo wleję , tylko dolewam świeżej. Zaznaczam ze wode w kranie traktuje sie tu jak ta z butelki. Mozna codzienne sprawdzać twardość na stronie miasta.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@kampan Czyli jak bys zmierzyl Ec wody to by miala  przy tej jakosci 0.3 jak nic.  

4 godziny temu, Dzik napisał:

@mariola nie poleca się tak robić amatorom. Tutaj @Pasjonista dyktuje warunki i widać wie czego chce :-)

@Pasjonista jak dla mnie brak drenażu minimum -5% plonu przy zbiorach. Nawet przy twoich umiejętnościach. Przyducha dla korzeni. Im głębiej tym gorzej. One lubią tlen. Dlaczego więc robisz tak a nie inaczej?

Co do masła to świetna sprawa. Też muszę iść tą drogą. ;)

 

@Dzik podlewam w wtedy , gdy jest juz wspomniana wczesniej  "sucha tafla gleby " jak na zdjeciu nizej ( medium odchodzi suche samo od krawedzi pojemnika i na moje oko to robi sie cos na styl root pouchow, ze boki oddychaja) . Do tego pojemniki maja 18 cm wysokosci i jak na moje oko przy takim patencie korzenie cos tam tlenu zalapuja, no i to ze sa tez pojemniki przezroczyste (tylko zasloniete workami na smieci)  zawsze mam wglad do korzeni.

 

IMG_2086.JPG.a54070e7451c89daab6e1cf6eea76031.JPG

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, Pasjonista napisał:

@Kampan czyli duzo sie z tym Ec twojej wody nie pomylilem, a jak zostawisz do jutra to nie powinno sie Ph podnieść. ???? Mowisz , że u Ciebie by spadło z 6.7 do 6.2 ??  U mnie sie Ph na drugi dzień podnosi. 

Z tego co pamietam z poczatku pierwszej uprawy to spadalo. Zrobie dzisiaj test dla pewnosci. Wczoraj napelnilem wiadro do blumatow prosto z kranu ze 25L , od razu dodalem Ph- i bylo na 6.2. Dzis jest na 6.3

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

U mnie ph też się z czasem winduje.  

@Pasjonista w moich donicach też to tak pracuje - te szczeliny przy ściankach. Niemniej jednak uspokoiłeś  mnie że ogarniasz temat. Wygląda na to że z ziemi jesteś zadowolony. Chłonność perfekt? :-)

Przy takim masełku bez dobrego set & settings nawet bym nie podchodził :huh:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Kampan ogólnie to ja bym tak chciał by po dwóch dniach Ph z 7.5 spadło na 6.2 wtedy nie kupował bym tej chemi Ph-. Chociaż teraz nie potrzebuje ?

@Dzik Ziemia Gold Label drugi rok u mnie i miałem lighta, mixa i Custom mixa z bat guano .Powiem ci ,że mocno nawożony mix słabe klony wyprowadza na prostą a i siewki nie jara w porównaniu do innych mixów.  No i chłonność perfect . Mix można podlewać bez run off , tylko enzymki zapodajesz i to wszystko. Masło będzie także stosowane przy np. grypach i innych dolegliwościach, kiedy to człowiek poprostu chciałby zasnąć i obudzić sie zdrowy.  Dzieki za wpisy Panowie !!!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Kampan dzięki za objaśnienia , już zdecydowałem tak jak @Dzik uważa ,że  te blumaty jak najbardziej powinny pasować do mojego zestawu . Ja mam ziemie light wymieszaną z nawozem organicznym , który ma starczyć na cała uprawe ,tzn . będę podlewał samą wodą bez regulacji PH, pojemik ma 13 litrow bez drenażu. Blumaty będą mi same podlewać , jedynie co to ja musze wlewac wode do konewki 10 litrowej (raz na tydzień) .Zobaczymy czy korzenie dadza rade bez drenażu ,ale warto spróbować. Super jutro podpinam 3 pojedyncze blumaty tylko każdy z osobnym wężykiem, zanurzonym w konewce wody. Jeszcze raz dzięki za rady i opisowe wyjaśnienie tematu.

Edytowane przez Pasjonista
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+