Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 600W x2 Outlaw Amnesia


Recommended Posts

16 minut temu, Pomidorek napisał:

powinieneś na wysokości szczytów

a dokładniej po środku namiotu na tylnej ścianie, aczkolwiek z doświadczenia wiem że najłatwiej umieścić na tej co są "drzwi" czyli przedniej bo jak jest busz to ciężko się dostać. 

@luckow5418 rozegnij te odbłyśniki, skrzydła masz teraz ustawione jak na wegetacje, rozegnij "prawie" na płasko (delikatny kąt zgięcia, teraz masz duży) bo odbicie światła ograniczasz tylko na środek namiotu.

Nie martw się że trochę opadły, za dwa dni wszystkie się zaczną prostować, dobrze że podwiązałeś te co za bardzo opadły.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Wentylator główny jest ustawiony do 25 stopni na połowę mocy, a powyżej 25 stopni max.
Wczoraj pod koniec było 35 stopni chyba będzie problem, ale zobaczymy dziś od 21 odpalam i jutro wstaje o 4 wiec zobaczę jak sytuacja wygląda.
Teraz pytanie czy jeśli 35 stopni się utrzyma to, co robić?
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, luckow5418 napisał:

Teraz pytanie czy jeśli 35 stopni się utrzyma to, co robić?

obserwować rośliny :) masz tylko jeden termometr ? Wsadź jeszcze jeden, ja mam 4 takie same i każdy mi inną temperaturę podaje :) Dochodzi jeszcze kwestia czy termometr jest na bezpośrednim padaniu promieni bo może się zbytnio nagrzewa... 

Najważniejsze czy rośliny dają radę, będą na pewno więcej parować czyli częstsze podlewanie. 

Rośliny jak mają za gorąco to liście zawijają, często zawijają krawędzie do góry. 

1. Masz opcje dołożenia dodatkowego wentylatora wtłaczającego o mniejszej mocy ale prosto z dworu ? Wtedy pasywnie by zaciągało z pomieszczenia a dodatkowo na noc odpalał by się wtłaczający...

2. obniżenie temperatury w pomieszczeniu ?

 

Jeżeli po pierwszej nocy będzie lepiej z temperaturą a rośliny będą wyglądały dobrze to nie ma czym się przejmować :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, Vito napisał:

obserwować rośliny :) masz tylko jeden termometr ? Wsadź jeszcze jeden, ja mam 4 takie same i każdy mi inną temperaturę podaje :) Dochodzi jeszcze kwestia czy termometr jest na bezpośrednim padaniu promieni bo może się zbytnio nagrzewa... 

Termometr jest pośrodku namiotu bezpośrednio pod lampami chyba dlatego tak pokazywal dużo (35°C) wcześniej było 31,5 °C , ale był u góry namiotu poza promieniami lamp.

Ogólnie mam jeszcze jeden sensor temp. Z klimy przedłużyłem do środka namiotu i widzę na panelu klimy ile jest i na niej pokazywało 32°C

dla pewności dołożę jeszcze jeden termometr.

 

Najważniejsze czy rośliny dają radę, będą na pewno więcej parować czyli częstsze podlewanie. 

Rośliny jak mają za gorąco to liście zawijają, często zawijają krawędzie do góry. 

Będę obserwować, co się dzieje z roślinami, za kilka dni powinno być widać

 

1. Masz opcje dołożenia dodatkowego wentylatora wtłaczającego o mniejszej mocy ale prosto z dworu ? Wtedy pasywnie by zaciągało z pomieszczenia a dodatkowo na noc odpalał by się wtłaczający...

Nie mam opcji dołożenia jeszcze jednego wentylatora z dworu żeby zaciągał, ale myślę ze to chyba nie zdałoby egzaminu, bo temp powietrza w pomieszczeniu przy uchylonym oknie jest prawie taka sama jak na zewnątrz.
Być może dało by lepszy efekt gdybym założył mocniejszy wentylator?

 

2. obniżenie temperatury w pomieszczeniu ?

Mam klimatyzacje i mogę obniżyć temperatre w pomieszczeniu jeszcze, ale jest kilka problemów z tym związanych głowny to pobór energii klima to jakies +1200w (używałem klimy teraz tylko podczas upałów powyzje 30°C)
I drugi problem to hałas który o ile w dzień nie robił różnicy to w nocy będzie za głośny i boje się ze sąsiad za ścianą  może usłyszeć.

 

 

 

Jeżeli po pierwszej nocy będzie lepiej z temperaturą a rośliny będą wyglądały dobrze to nie ma czym się przejmować :) 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

17 minut temu, luckow5418 napisał:

Być może dało by lepszy efekt gdybym założył mocniejszy wentylator?

wentylator masz 750m3/h, a filtr też takiej przepustowości ? Bo taki mały się wydaje... Gdzie wywalasz powietrze z namiotu, chodzi mi o to czy poza pomieszczenie czy za okno ?

Stawiam browara że roślinom nic nie będzie i bez dalszych kombinacji się obejdzie :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

wszystko było w zestawie w groowshopie komplet cały i tam napisane ze wentylator ma niby 750m3/h ale z tego co znalazłem to ma chyba 460m3/h

https://www.growshopamsterdam.nl/product/kweektenten/complete_kweektenten/garden_high_pro1/garden_highpro_kweektent_240x120x200cm_compleet

image.png.9913546179bbfc336669cd523a3c0b61.png

 

powietrze wychodzi rurą przez dziurę w suficie na strych do okienka

też mam nadzieje ze obejdzie się bez większych modów.

 

Teraz trochę inny temat mianowicie chodzi o to ze chcą mi założyć licznik prądu, który będzie wysyłał stan prosto do elektrowni no i moje pytanie jest czy ktoś z was używa agregatu prądotwórczego?

Takiego kampingowego o mocy 2000w i około 65db

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+