Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
grower.com.pl vapefully.com panpestka.pl
Sign in to follow this  
endru

NFT-System nadmiar – przenawożenie ?

Recommended Posts

Posted (edited)

Co może być powodem żółtych końcówek górnych nowych liści?
NFT-System
ph 5,8-6,0
EC ~1,1
Temp. w boxie ~23°, wody 19°

20180320_113502.jpg

Edited by endru
fotografia

Posted (edited)

Jak dasz zdjecia i wiecej danych. Jak czesto system dziala i jaki wiek roslin. CHodz obstawiam przenawozenie, objawy typowe dla przekarmienia.

PS. to jest dzial na GrowLogi a nie problemy :D !

Edited by Rozowy Slon

Posted (edited)

11194169_20180320_113527.jpg

Jak przerzucić w odpowiedni dział?🤔

Roślinki mają ponad 5 tygodni. System działa non stop.

Edited by endru
fotografia

Ja bym jeszcze ph sprawdzil  

edytuj pierwszy wpis wedlug Wstepu do growlogu i wiecej zdjec i masz juz swojego GL , a i my sie czegos nauczymy Ps. moj najciekawszy hydro project zrobil bym na NFT ( 6 klonow w jednym pojemniku odrazu na 12/12  na powierzchni 0.28m2)

Siarka/żelazo?

Jezeli zaczna te zolte koncowki brazowiec to potas (one nie kwitna wiec potas ? ph 5.5 - 6.5) 

Jak beda liscie robic sie zolte to niedobor miedzi bo

a. zle ph

b. jak dobre ph i miedz jest w odzywkach to problem z korzeniami

Ph mam 5.8 , EC potrafi  w ciągu 24 godzin z 1,1 zjechać do 0,9 czyli mają roślinki niedobór?

Korzenie białe, temp. wody 19 stopni.

Jakie jest odpowiednie EC? Na forach różnie piszą.

Liscie mocno zielone nie sa czyli wiecej papu . A jak maja laski noc to przy zgaszonym swietle temperstura wody nie spada wraz z temp . w boxie czy maz elektronike co tym steruje

O 21.03.2018 o 16:39, Pasjonista napisał:

Liscie mocno zielone nie sa czyli wiecej papu . A jak maja laski noc to przy zgaszonym swietle temperstura wody nie spada wraz z temp . w boxie czy maz elektronike co tym steruje

Po miesiącu wyglądają tak😉

11568673_20180427_111523.jpg

Słabo wyglądająna jak na system jaki masz, jakbyś założył growloga to topy byłyby dwa razy większe 😜Masz problem z temperaturą

Posted (edited)
2 godziny temu, Pasjonista napisał:

Słabo wyglądająna jak na system jaki masz, jakbyś założył growloga to topy byłyby dwa razy większe 😜Masz problem z temperaturą

Z temperaturą wody czy w boksie?

Problem był z niedoborem magnezu, który pojawia się w 4-6 tygodniu wegetacji. Jak na pierwszy raz tym systemem jestem zadowolony .

Czytałem, że Canna ma za mało magnezu dlatego przy hydro występują takie problemy. Wiesz coś o tym?

Edited by endru

1 minutę temu, Pasjonista napisał:

A założysz growloga przy następnej uprawie.

O co chodzi z tym growlogiem?

Podpowiadacie co i jak?

Jak prowadzisz fotorelacje (growlog) to jest innym growerom łatwiej jakiś bład uchwycić bo jest więcej zdjęć i co tydzień robi sie aktualizacje z opisem co lejesz, zdjecia itd. 

Teraz zadajesz pytanie, które wymaga podpowiedzi opisowych z twojej strony. Jak  jest fotorelacja to jest dla innych łatwiej Ci coś podpowiedzieć. A tak to teraz musiałbym ( może i nie bo wiem) zadać Ci pare pytań o uprawe przez ostatni miesiąc by móc Ci poprawnie odpowiedzieć. Ty chcesz mieć dobry plon i bezproblemową uprawe Ja szybkie dojście do zdjęć i opisów z wcześniejszych tygodni upraw ...

... by nie tracąc mojego czasu i z dobrej woli dorzucić trzy grosze z wiedzy , którą przez lata zdobywałem. Przy okazji człowiek dalej sie czegoś uczy i grower , growerowi przekazuje pozytywną energie 😉

Dzięki Pasjonata za konkretną odpowiedź 👍👍👍

Kolejny projekt jest już w planie😉 muszę tylko parę modyfikacji zrobić. Dodać dysze rozpylające i mojej własnej roboty Circular Light Movers poprawić.

Pozdrawiam

Modyfikacje zawsze na plus.

Jedynie co ja nie widze , ale przypuszczam że masz hpsa ktory daje duzo ciepla i duży , mocny wiatrak mieszający , który dmucha po całych roślinach tym ciepłym powietrzem i tworzy sie fala ciepła powodujaca różnego rodzaju " skutki uboczne" 

Dokup sobie duzy namiot , postaw w pomieszczeniu gdzie teraz uprawiasz ,  do tego Sun System AC/ DE Hps.  Wszystko w temacie , rekordy przyjda same 

Mam 2 lampy DimLux Expert Series 315W  CDM Full Spectrum, te lampy dają mniej ciepła jak HPS. W dodatku są cały czas w ruchu 350° także z Hotspot nie mam problemu. Box mam własnej roboty  2m×3m×2,30 wysoki😁.