Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

CFL 150W | Plagron, Biobizz | Cheese Skunk Auto


Recommended Posts

Sie ma! 

Po roku nieobecności zaczynam kolejny temat. Ostatni pomimo amatorskich warunków wyszedł i to dzięki Waszej pomocy za co jesten wdzięczny!!! 

Nasiona: po stracie 4xcream Caramel -> 3xCheese Skunk Auto - Sensi Genetics
Oświetlenie: Agrolite dysk 150w  2700/6400K
Fotoperiod: będzie 18/6 potem 12/12
Box:  40x40x140 Herbgarden
Podłoże: Plagron Growmix (3 tyg bez nawozu)
Donice: nie ma napisanych litraży ale średnica 20 cm (finalne) mogą mieć koło 3 litrów MAX 
Nawozy: mam tripack z BioBizz 
Wentylacja: wylotowy  Ventus 100mm bardzo cichy + rura z dodatkowa izolacja wełną szklaną + filtr  węglowy Can filters (w razie potrzeby)

Dodatkowe info: box stoi w piwnicy. Temperatura otoczenia to około 13-15 stopni. Wilgotność niska około 30-40%.
mam następujący plan:
doniczki wstawię w głębokich miskach zamiast podstawek. Do misek włożę cos by doniczki stały wyżej (cos na zasadzie dystansu). W podstawkach będzie wiec woda służąca do odparowania i zwiększenia wilgotności. 
Zeby jednak podnieść temperaturę boxa oraz wspomóc odparowanie wody - całość będzie ustawiony na 14W macie grzewczej z dodatkowym regulatorem termicznym. 
Temperatura z CFL w boxie rośnie tylko do 20st przy włączonym wyciągu i lampie na 1/3 wysokości. Tak wiec fizycznie wyglądać to będzie tak:
- pod namiotem 2 wycieraczki samochodowe, materiałowe jako izolacja od podłogi
- podłoga boxu (mylar - wiec ma za zadanie odbijać temp.
- dodatkowa podłoga jako dodatkowa izolacja - mylar
- mata grzewcza
- płytka ceramiczna mająca za zadanie nagrzać sie i stanowić taka bazę cieplna + stabilna podstawa
- miska z dystansami + doniczki
 
miejsca nie dużo i za pewne 40cm x 40cm i 4 doniczki to ciasno ale spróbuje.
 
jak ktoś ma jakieś komentarze/uwagi - chętnie wysłucham. Doniczki ładują w boxie za jakieś 2 dni.
 
STAN PESTEK
Po prawie 48h pestki otworzyły sie (wszystkie 4) i pokazal sie mały ogonek. Aktualnie trzymam je w plastikowym pojemniku obiadowym z otworami wentylacyjnymi. W srodku okrągła popielniczka z woda. W srodku dwa okrągłe waciki z pestkami wewnątrz. Otwieram tak co około 12h by przewietrzyć. Wszystko zalane woda tak ze jest wilgotne.
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 93
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Up

Ziarna w ziemi juz od 5 dni po tym jak wyszedł ogonek. Raz podlane od tego czasu - ziemia do dzisiaj wilgotna i... nic!

do dzisiaj nic nie wyszło z ziemi. 

Temp od 18 do 25. 

Mnie wiem czy palgron growmix nie jest za mocny

fakt inny to ze ziarna puszczały ogonek koło 5-6 dni wiec może sa jakieś stare czy ... sam nie wiem co

any idea???

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Uhm Sweet Seeds, ja czekam na swoje Cream Mandarine ;) Chociaż też miałem dylemat nad wyborem też Cream Caramel ale jednak prognoza plonu mnie przekonała do Cream Mandarine. Czekam z niecierpliwością na twoje wyniki, będę zaglądał.

Ja robie inaczej - wykielkowane nasiona wkladam do malych kubeczkow aby mialy jak najmniej do pokonania. Jesli wlozyles je do duzych donic musisz cierpliwie czekac. Może zbyt głeboko wsadziłeś kiełki. Tempratura wg mnie powinna wynosić minimum 25 a nie od 18 do 25. Wrzuć zdjęcia.

Przyznam ci racje również liczyłem na to, że na swoim growlogu będe miał więcej udzielających się forumowiczów,  no ale postanowiłem nie czekać bezczynnie i również więcej udzielać się, bo bez cennych rad i konstruktywnej krytyki te forum nie będzie miało sensu :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Hej - no w końcu :)

kielki miały około 0,5mm i osiągniecie tej długości zabrało im około 5 dni od włożenia do wody. Przy tej dlugosci włożyłem je do małych doniczek. 

Wlozylem je na około 1cm. Przysypalem ziemia i delikatnie docisnąłem - tak jak sie naciska guzik na pilocie. Delikatnie...

Przyznam sie - po kolejnych dniach bez efektu wziąłem dwie doniczki i delikatnie odsłoniłem ziarno (wiem nie można, ale musiałem sprawdzic). Kiełek urusl może do 1 cm ale generalnie jak na juz prawie 12 dni to słabiutko to wyglądało.

to co zauważyłem to fakt, ze ziemia nie jest sypka jak piasek a raczej ma dużo większych fragmentów kory, resztki roślin, korzeni itd... kupiłem z neta wiec raczej pewna. Ale może to byc problem dla nich zeby sie przebić... 

Doniczki (malutkie) sa w boxie. Lampa swieci na nie 18h i 6 sa w ciemności. Temp w „nocy” około 20 st, a pod lampa około 24-26.

Lampa jest jakieś 10-15 cm nad doniczkami

i czekam nadal ....

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ostatnio zrobilem tak jak Ty, chcialem zeby roslinka sie nie wyciagnela to swiecilem jej juz zanim wyszla ponad ziemie i to byl po prostu blad, bo majac jak Ty hps 15/20cm nad kielkiem po prostu go ususzylem w pizdu, bo swiatlo bylo za mocne na taki poczatek. 

Nastepnym razem zapalilem swiatlo dopiero jak byly pierwsze listki i wszystko co wrzucilem to wszystko ladnie wyszlo. 

Sprawdz sobie nastepnym razem ta druga opcje :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+