Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

HPS 100W | 2xIceGrapefruit | 0,18m^2


Recommended Posts

Dzień 55

23 dzień Flo

 Przy następnym podlaniu zaczynam wlewać już Biotabs Bio PK 5-8. Jeszcze niedoborów nie pokazały ale wiem, że to kwestia czasu aż jesień nadejdzie.

@Pasjonista @Chory Królik dzięki za miłe słowa ;)

Zrobiłem im dosyć mocnego fryzjera, niżej teraz mają sporo luzów. Starałem się ucinać odrosty które nie przebijały się przez tą górną partię chaszczy. Teraz tylko czekać aż wpompują całą moc w główne szczyty.

Szczerze to nie liczę na większy wynik niż z poprzedniej Amnesii. Chcę grubych i zbitych topów, a przede wszystkim uwalających jak dobry weed. Bo ta Amnesia była kiepska, odradzam każdemu początkującemu odmian auto na początek.

Zaś te już fajnie się szronem pokryły. Amnesia nie była tak pokryta nawet przed ścinką.

large.IMG_0685_-_Copy.JPG.84b1a619b1bf0547e963a142dc50825f.JPGlarge.IMG_0686_-_Copy.JPG.f581c27cf28d7172ec2dba8df40fa213.JPGlarge.IMG_0687_-_Copy.JPG.3dfed857260dfe1c1ac78413bbf18d71.JPGlarge.IMG_0688_-_Copy.JPG.3b42a113600f09e5ec8ac7f6508d7425.JPGlarge.IMG_0689_-_Copy.JPG.eb4ccf2d68e70bb0b615278edd6f2117.JPGlarge.IMG_0690_-_Copy.JPG.9ed269795ccfb85dd44c25e69d0ecb0e.JPG

PS. Gdzieś wyczytałem, że warto obcinać boczne gałęzie gdzieś w połowie i pozwolić im odpaść gdy same uschną. Minimalizuje to ponoć ryzyko infekcji dla rośliny.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

27 minut temu, Pasjonista napisał:

A jak z temperatura nie grzeje ci ten hpsik z odblysnikiem w tym hydroshociku. 

edit U mnie nie ma tej dziury przez ktora u ciebie wychodzi kabel a i w opisie masz 0.18m2 u mnie jest 0.16m2

Hahahaha. Przez dwa growlogi powielam ten sam błąd i ciągle pisze wszędzie 0,18. A faktycznie jest 0,16 tak jak mówisz. Głupi jestem. Dobra, te dwie setne może kogoś mocno w błąd nie wprowadzą mam nadzieje. Czujny jesteś widze :D

A temperaturka nie przekracza 30 stopni. Mam podczas naświetlania włączony wyciąg który jest potężny ( swoją drogą generuje bardzo dużo hałasu), wentylator od PC i wiatrak biały. Widać na zdjęciach cały komplecik. Ten pc rozprasza temperaturę przy lampie a biały wentylator nieco mocniejszy troszeczkę wtłacza powietrza z zewnątrz i dmucha nim od dołu do góry. Musiałem tyle tego tam wstawić bo gdy lampa nie chodziła i wyciąg był wyłączony strasznie śmierdziało stęchlizną. Zero weedu, sama wilgoć i stęchłe powietrze. Teraz jest już lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokladnie tak jak piszesz, opracowales wlasny system ktory pozwala Ci na wstawienie takiego odblysnika i mimo ze to hps 100W to sie i tak grzeje. Ja bym Ci cos polecil zebys nie mial plechy.

 jak w pokoju wszystko jest a teraz zima to pewnie czesto nie wietrzysz (czy odprowadzasz powietrze na zewnatrz pomieszczenia) i masz ten mocny wyciagowy co caly  czas przerabia powietrze z pokoju (pewnie tez dlatego ten zapach stechlizny miales) i to samo powietrze wraca do boxa . Moze w dzien uda ci sie przewietrzyc ale w nocy ??? 

Zakup sobie lepiej moze na przyszlosc mini cool tube po skosie zamontuj ,  slabszy i cichszy wentylator , temp. powinna byc ta sama ale bedzie ciszej i tyle powietrza nie bedzie przerabiane co teraz. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jeszcze doklaniejszy bede przegladalem wlasnie twoj zakonczony GL i super podsumowanie dales sam takiego nigdy nie zrobilem tylko jedno sie nie zgadza (omijajac 0.18 m2) widzisz co?

Korzystałem z gotowego box-a o powierzchni 0,18m^2 (40x40x120) wraz lampą HPS 150W oraz balastem GIB (całość, wraz z żarówką, balastem, odbłyśnikiem oraz gwintem na żarówkę dostępne jest np. na allegro za około 200zł)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, Pasjonista napisał:

Jeszcze doklaniejszy bede przegladalem wlasnie twoj zakonczony GL i super podsumowanie dales sam takiego nigdy nie zrobilem tylko jedno sie nie zgadza (omijajac 0.18 m2) widzisz co?

Korzystałem z gotowego box-a o powierzchni 0,18m^2 (40x40x120) wraz lampą HPS 150W oraz balastem GIB (całość, wraz z żarówką, balastem, odbłyśnikiem oraz gwintem na żarówkę dostępne jest np. na allegro za około 200zł)

Taaak. Moc mojej lampki :D Faktycznie, pomyłka o całe 50W. Idę to zedytować. Dzięki za czujne oko.
A co do wypowiedzi wyżej. Faktycznie często jest tak, że po prostu nie mogę wywietrzyć bo sam nie mieszkam w domu czy zwyczajnie jest już za zimno to zamykam okno. Pomyślę też nad tym Cool tube bo wydaje się fajną opcją na taki mały metraż jaki ja mam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chce tylko pomoc.I podzielic sie moimi paroletnimi doswiadczeniami ,ze tak to nazwe RoomGrowingu.  Jak bys przesledzil w zakonczonych wszystkie moje growlogi , chociaz bylo pare , ktore tu nie prowadzilem, to bys spostrzegl ,ze kazdy nowy GL to inny namiot inna szafka inne oswietlenie inne podloze inne donice nawozy itd....   Przez ten czas doszedlem do momentu ze juz wiecej kasy nie potrzebuje wydawac bo znalazlem to co jest dla mojej sytuacji tak jak dla twojej , najwygodniejsze i najlatwiejsze. Zdarzaja sie problemy jak robactwo ale tak to juz jest. Latem mialem Cool tube z regulowanym, 250W lumatekiem do tego tez mocny wentylator podpiety filtr do tego. Mialem glosne ledy ktore sie grzaly a ktore czasami chodzily pod moja parodniowa nieobecnosc (wakacje). Zdarzylo sie rok temu ze przed  wyjazdem na wakcje wentylator wyciagowy przestal dzialac , dobrze ze jeszcze wtedy bylem w domu i po pol godzinie w namiocie bylo tak goraco bo ten led dawal duzo ciepla. Pozniej jak mialem hpsa z tym cooltubem to wlaczony byl w godzinach jak bylem w domu (w trybie 12/12) by w razie ponownej awarii nowego juz wentylatora moc w miare szybko zareagowac. Napisze tu na forum moje spostrzezenia to moze cos dla siebie znajdziesz .Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niekoniecznie potrzebujesz tu cooltube, bo wystarczy zalatwic szybe na odpowiedni rozmiar i przymocowac ja od dolu do odblysnika. Efekt podobny, a koszt niewielki. Jezeli chcialbys zobaczyc o co mi chodzi to odezwij sie na priv, dam Ci link do innego forum gdzie gosciu tak uprawia na malej powierzchni i jest bardzo zadowolony z tego patentu :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+