Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
dutch-passion.com phytolite.com
Sign in to follow this  
TesterCBD

Olej konopny, bezpieczne metody ekstrakcji

Recommended Posts

Cześć,

Szukam metod ekstrakcji oleju konopnego tak zwanych bezstratnych czyli takich w których nie zachodzi degradacja kanabidoli. Wszyscy znaja metode RSO (Rick Simpson). Jest to metoda która oczywiście jest prosta do wykonania i uzyskamy to czego chcemy ale z dużą stratą kanabidoli. Idąc tym tropem natchnełem sie na filmik na youtube: THC/CBD. Autor wspomina o ekstrakcji jak mniemam za pomocą metody ricka simpsona ale z oliwą z oliwek jako bezpieczniejszą. Co o tym myślicie? Znalazłem też na forum metode BHO która się do tych zalicza z tego co przeczytałem. Czy znacie jeszcze jakieś metody?

Podumowując:

Metoda bezpieczna:

• BHO
  • RSO (z oliwą)

Metoda niebezpieczna (degradacja kanabidoli):

• RSO (Benzyna, alkohol)

Edited by TesterCBD
Poprawki

- Wytrząsanie przez sita kiefu schłodzonego stałym CO2;

- Tzw. rosin press - wyciskanie tłuszczu podgrzaną prasą, nie wszystko wyciśnie i raczej degraduje co nieco;

- Tzw. blast tube (BHO) - do rury wlewa się gaz, wersje otwarte lub z zaworami (na tri-clamp, polecam B)), gaz odparowuje z miski + potrzebna próżnia do oczyszczenia ;

- Tzw. closed loop extraction - system zamkniętych komór przesączających przez 'materiał' rozpuszczalnik/gaz , z późniejszym jego odzyskaniem (tri-clamp);

- Ekstraktor nadkrytyczny CO2 - najdroższa, ale najlepsza metoda precyzyjnego 'wyciągania' kanabinoidów zależnie od temperatury gazu.