Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
thc-thc.com seedstockers.com ganjafarmer.com.pl
TesterCBD

Początkujący, pierwsza relacja.

Recommended Posts

Pojiwiły się znowu te anomalie z liśćmi co poprzednio, temperatura 25-26 stopni, wilgotnosc od 60% do 78%, podlewane były obficie w piątek. Gleba wilgotna.

large.IMG_20171210_210855.jpg.ce69ab0c5e34491ab9e912b2e43a437d.jpg

dodatkowo na kilku lisciach porobiły sie paski:

large.IMG_20171210_210832.jpg.d65a9b4ca64b7aa7278a35341f5e4a2f.jpglarge.IMG_20171210_210824.jpg.3a09d6d3b777c1c8e844c8db59c42629.jpg

przy jedej roślinie na samym dole jeden z lisci usycha, może z powodu tego ze bardzo malo swiatla do niego dociera bo jest przyslaniety innymi z gory?:

large.IMG_20171210_211026.jpg.8917142903627e1b6050a2a6c0443a59.jpg

Jeszcze jedna obowa to na jednej z rosliny zauwyazyłem jakby wode która starłem, liscie sie swiecą pod swiatłem:

large.IMG_20171210_210843.jpg.4e79445971daf006d8386369f7008b09.jpg

Coś nie tak zrobiłem, że zaczeło sie tak robic?

Kometnarz na stronie 3 z 06.12.217

O 6.12.2017 o 20:05, TesterCBD napisał:

Roślina została dobrze podlana.

Moja 1 odp na jego pytanie nie byla na temat i nie pomogla ale na 2 dzien dodalem:

O 7.12.2017 o 21:16, joka.menas napisał:

Czekaj, czekaj, to sa aoutopty? Jak czesto podlewasz, jak czesto jest wlaczone? Wyloacz go na kilka dni, 3-5 dni poczekaj az liscie opadna z przesuszenia i wlacz go ponownie. Konopie lubia czasami przesuszenie to nie rosliny bagienne.

Komentarz z dzisiaj

Godzinę temu, TesterCBD napisał:

podlewane były obficie w piątek

Dodam ze piatek to 08.12.2017

Dodam ze swojej strony tylko Solidne Przepraszam. Zajebalem moglem nie dawac Ci takich widelek 3-5 dni od razu powinienem napisac 5, ja przepraszam Was wszystkich za moje zachowanie.

PS. Sory za ten sakrazm ale nie moglem sie wostrzymac. Zostaw je na 5 dni przy wylaczonym podlewaniu, daj korzeniom odpocznac, jak bys sie czul gdyby ktos w nocy Cie budzil i kazal CI pic? Korzenie gnija, nie maja czym oddychac. Gdybym chcial to poszukal bym jakie skladniki sie blokuja i powoduja sie braki, jakie pH gleby sie staje przy takim podlewaniu (chyba spada). Moge prosic kogos z wiedza kto sie wypowie na ten temat, ze wzgledu ze ja sie napracowalem nad tym postem :D

EDIT: Jak donica lekka to nie podlewaj poczekaj, jezeli po 4 dniach bedzie lekka to nie musisz czekac do 5 podlewqasz 4.... ufffff, wolalem to wyjasnic. Z czasem roslina bedzie coraz wieksza i bedzie wiecej potrzebowale to wtedy podlewa sie nawet i co 2-3 dzien i do tego przydaje sie autopot (chodz nie wiem czy tak to sie pisze)

Wybacz joka nie zauwazyłem twojego komenatrza z autopotami. Nie używam takiego systemu jak autopot, podlewam recznie. Kiedy podlewam? Sprawdzam czy gleba z wierzchu jest sucha, wtedy wsadzam lekko palec do głebokości paznokcia jak sucho to podnosze doniczke. Jezeli jest wręcz "lekka" wtedy podlewam. Czyli około 3 dni czasami 4. Wiem, że nie ogarniam troche tego ale ciezko cos poczytac po całym wtygodniu 12h w robocie.

Podsumowując radzisz joka żeby przetrzymac je jeszcze jeden z podlaniem po stwiedzeniu faktów które wyżej napisałem?

Tak ale z Twoich komentarzy wynikalo ze podlales w przedziagu 2 dni. Recznie czy autopot, nie podlewa sie tak czesto. Jesli nie pamietasz kiedy polewales to na kalendarzu zapisuj (ja tak robie). Poczekaj te 4 dni albo zrobisz lepiej jak poczekasz az liscie beda opadac i wtedy podlej ale przed podlaniem sprawdz ciezar donicy.

Okej zrobie jak mowisz, spanikowałem po tych 2 dniach w sumie szybko zrobiło sie sucho a koncówki lisci zaczęły opadać. Ale Człowiek uczy sie całe życie mam już nauczke. Może dlatego, marihuana to pierwsza roślinka którą uprawiam w życiu i dotego bardzo ważne jest to, żeby wyszła mi ta uprawa dla zrowia chorego.

To teraz mam pytanie.

1. Jak podlewasz, szybko 1 litr wody i podlane? Czy moze powoli, malyki lyczkami zeby ta ziemia powoli nasiakala glebiej coraz glebiej?

2. Ile wody wylatuje dolem?

1) jeden Litr podlewałem na poczatku, teraz (od dwóch ostatnich podlan) podlewam stopniowo az zaczyna dołem wylatywać. Zazwyczaj są to dwa, trzy wieksze wlewy wody. Powinienen z tego co piszesz robic mniejsze łyki zeby kazdy wsiąkł az zacznie wylatywać dołem? Wtedy czekam z 30 min aż zleci wszystko i opróźniam podstwke z wody.

2) Najwiecej ile dołem wyszło to prawie pełna podstawka zwyczajna w komplecie do 9 litrowej doniczki.

To mowiac szczeze moja wiedza troche sie konczy na tym etapie i nie wiem co Ci doradzic.

O 11.12.2017 o 18:38, TesterCBD napisał:

Wtedy czekam z 30 min aż zleci wszystko i opróźniam podstwke z wody.

Co do tego, to nie czekaj 30 min az woda wyleci, bo nie wyleci. Co ma wyleciec to w przeciagu kilku minut wyleci. Ja na 3 rosliny miescilem sie ze wszytstkim w 30min +/- 10min. Wraz z obejrzeniem roslin, czasami do tego dochodzilo dodawanie nawozow dla tego te +/- dalem.

Temperatura byla 24-25 w boxie, usunelem wentylacje od coldtube na 7h dostały temperatury 28 stopni i jakby odżyły, jutro wypada 5 dzień od podlania sprawdze wilgotnosc i pewnie bedzie trzeba podlać już jezeli spelnią kryteria.

Dzis wygadaja jak by lepiej  jeszcze dzis przetrzymam bez wody bo jak sie nauczylem od was lepiej jeden dzien suszy niz za duzo wody:

Jak myslicie?

large.IMG_20171213_184223.jpg.5e95306066a4b3f29d892a1997783ed3.jpglarge.5dzien.jpg.1ea3754fdfb809e6f9f00c6ea1fb1fdd.jpglarge.5dzien2.jpg.a56f9b90e6a758115adb608bbc71382c.jpg

Wilgotność 80% ? Rośliny nie mogą same parować... Przewietrz dobrze bo masz za duszno tam pewnie...

Cześć, gdy w piatym tygodniu mam podlac ponownierosliny 1 Litrem wody z nawozem orgatex to wczesniej podlac je do syta prawie a potem orgatexem? czy sam litro orgatexu i za dwa dni normalnie podlac?

5 tydzień za mną, podlałem weług instrukcji 0,5 L wody z 1g batrex oraz 20ml orgatex na rośline. Teraz po dwóch dniach podlałem normalnie. Zrobiło się bardzo ciasno :) przy okazji nowego ustawiania zauwazyłem dwie rzeczy:

1. Łodyga przy samej ziemi najmlodszej roślinki, ma około 2 tyg ( to ta która wygladała jak "genetyczna niedoróbka" i przestała rosnąć ale jakims cudem znowu wybiła się ! ) i wyglada tak:

large.5tyg4.jpg.94a1053ef5ca14b9d57cb494a0efb130.jpg

troche chuda, pytanie czy cos musze z nią zrobić?

2. Przez duże zagęszczenie na topach roślin na dole prawie nie dosciera światło, skutakiem jest usychanie liści w dolnej warstwie. To coś złego?:

large.5tyg5.jpg.56c139455c4c0f7301ae578513a4cec5.jpg

3. Podczas podlawania roślin przez te 5 tygodni troche ziemi ubyło w kilku roślinach i wyglada to tak:

large.5tyg3.jpg.e37e65458e6691f57e4fc3b871db5069.jpg

Czy dosypać na maxa ziemi? Jeżeli tak to samej czy z startexem?

Ogólnie rośliny ustawione wyglądaja tak:

large.5tyg6.jpg.7d9c5d54e6586701975d151dde19148f.jpglarge.5tyg1.jpg.5bac014e0d74af3504c5bba35ab932ce.jpglarge.5tyg2.jpg.a0ebac91b69bae14bd2e0ac4eab94297.jpg

Jak myślicie, jest ok?

Pozdrawiam

Witam ! Wszystko wygląda jak najbardziej ok. Pierwsze stare,dolne liście zawsze tak kończą więc nie ma się czym martwić, ziemi czystej trochę można sypnąć ale bez startrexa, bo bez sensu. Ładnie Ci idzie, trzymaj się instrukcji a nie będzie żadnych większych problemów. Pzdro

Elegancja Pany . Na nastepny grow wybralbym odmiany ktore nie maja tak poteznych lisci wiatrakowych . Chyba bym je potrochu powyginal w dol , moze ucial ? Za bardzo zaslaniaja chyba, jakis wiatrak mieszak tez bym dal na dol .

Wybierałem odmiany o zostosowaniach medycznych bo cały zbiór jest dla celów medycznych, jeżeli znasz jakieś odmiany o mniejszych lisciach to smiało pisz :D Może podwiązać lekko? wiatrak mieszajacy jest na gorze (środek).

Witam!

Moje roślinki osiagaja juz górny półap boxu. Moje pytanko czy trzeba cos zrobić zeby sie zatrzymały w pewnym momencie?  juz mało co zostało czego nie oddaja zdjecia. Jak myślicie dużo zostało do kwitnienia? Jak rozpoznać po roślinie, że czas na to już sie zbliża?

large_tall.jpg.1bd753c843b405ad6dbce959156f5623.jpglarge.IMG_20180106_103150.jpg.4ee4ceaef9f10641242eceed319a1ddc.jpg

Posted (edited)

juz ci kwitna,szcyty tworza juz swoje pierwsze buds ,jesli roslinka pokazuje swoja plec ,to zazwyczaj juz mozesz liczyc flo

Zauwazyles w ostatnim czasie szybki wzrost ?

Edited by francus353

Jak to nie automaty to przejdź na świecenie 12h dzień 12h noc. Ale one ci fajnie boxa zapełnią na flo. Możesz się tylko cieszyć

ostatnio co podlanie to rosna w oczach az sie zdziwilem, jak rozpoznac meskie lub zenskie? to nie sa automaty, okej czyli przesiadam sie z 12/1 na 12/12. ile zazwyczaj scina sie od kwitnienia ?

Panie, podstawowy błąd jaki zrobiłeś to niezastosowanie się do regulaminu (złe nazwanie tematu, brak wstępnego wykazu parametrów uprawy). Za tym poszło to że nikt nie był na tyle dociekliwy żeby zauważyć że to nie są automatyczne i nikt nie zorientował się że nie zmieniłeś czasu naświetlania na kwitnienie. Wielki błąd. Jest teraz nie lada problem. Jeśli chcesz wigilię coś sensownego zebrać trzeba działać bo przerosną boxa i zbierzesz same patyki!

Masz teraz kilka opcji. Musisz działać szybko i zdecydowanie. Po pierwsze od razu zapewnij on min 12 godzin nocy. Na twoim miejscu dałbym może nawet dłuższą noc póki nie zaczną kwitnąć!

Kolejna sprawa to zrób zdjęcie profilowe roślin ( od boku) żeby było widać dobrze jak rozwinięte są i ile zostało do sufitu. Następnie poczekaj chwilę aż towarzystwo z trawka org doradzi czy rośliny łamać, ucinać czy uginać.

:Darth_Vader: