Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
thc-thc.com seedstockers.com

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

francus353

Moja pierwsz roslinka ,prosze o opinie

Recommended Posts

Witam wszystkich ,posiadam roslinke od 4 dni ale mysle ze cos robie nie tak,ponizej dodam zdj ,szafa 180/70 obklejona pazlotkiem ,zwykla zarowka 60 w

IMG_20171030_130719.jpg

Witaj

Na pierwszy rzut oka już widać błędy :) 

Dodaj dokładne info i wrzuć zdjęcie tej żarówki, widać że za wysoko ona jest i sadzonka się wyciąga...

Uzupełnij to:

Nasiona: 
Oświetlenie: 
Fotoperiod:
Box: 
Podłoże: 
Donice:
Nawozy: 
Wentylacja: 
Dodatkowe info: 

nasiona:amnezia haze automat

osiwtlenie :z dniem dzisiejszym to 2 zarowki jedna 120 w i 2000 lumenow druga 100 wat i 1250 lumenow energooszczedne

box :szafa wymiary to :165/54/60(wysokosc,szerokosc,dlugosc)

donica ta aktualna to kolo jednego litra 

wentylacji jak narazie brak ale zostawiam uchylone dzwi

szafa opklejona pazlotkiem ,nawoz plynny tylko raz stosowany ,jakie preparat do wszystkich rodzajow roslin zielonych 

nowa 1.jpg

nowa 2.jpg

nowa 3.jpg

Zarowek więcej. Wejdź w kalkulator lumenów wpisz powierzchnię boxa i będziesz wiedział ile lumenów Ci trzeba. Zrób przynajmniej otwory pasywne. Jeden na dole i drugi przy suficie. Bez wentylacji lipa. Wiem z własnego doświadczenia. Bez żadnych nawozów teraz. I żarówki znacznie niżej. Ja miałem box 40x40 wyciąg wiatrak od komputera i 6 cfl po 1500 lumenów każda i miałem żarówki od planta max 20 cm

A z racji,że już jest roślinka to malowanie białą farbą nie ma sensu bo się zejdzie zanim wyschnie i przestanie śmierdzieć, więc folia biało- czarna. Inni Ci też to doradzą zamiast tej roli alu

Folia jest dobra do pieczenia ;) Na taką powierzchnię już HPS 250W  :) 

To się tak nie da . Po czasie zdechnie albo się ugotuję przy hps ie . A dziury robisz na tylnej ścianie szafy ,to pewnie cienka dykta. Zawsze możesz ją wymienić na nową. Albo kup growbox

jakie wentylatory i w jakich miejscach

wlasnie tylna sciana ,luka miedzy sciana a szafa to kolo 3 cm ,wiec bd musialby byc jakies mocniejsze wentylatory

Ja poprostu odsunołem szafę od ściany. Wlot pasywny na dole a wylot u góry po przekątnej. A co do wiatraka to też zależy jakie światło. Bo oprócz dostarczenia świeżego powietrza usuwasz też nadmiar ciepła

Popatrz sobie u innych w grow logach i dobierzesz coś. Na pierwszej stronie każdego growloga masz opisane kto co ma i jaki sprzed i warunki. 

Nie rozumiem pytania ? Jeśli chodzi o to że jak roślinka ma noc to lepiej żeby nie wpadało tam żadne światło z zewnątrz bo się zrobi babo chłop. A ty nie masz wentylacji tylko drzwiczki uchylone więc może tak być. Jak po tej uprawie chcesz robić następną to zrób tak żeby było dobrze. Czyli dobre światło, wentylacja, filtr jeśli nie chcesz żeby było czuć planta

Brakuje bardzo dużo wiedzy... 

Wentylacja musi być.

Pewnie nie masz programatora czasowego, musisz ustawić fotoperiod.

Roślinkę przesadź do większej doniczki, wsadź tak głęboko aż pierwsze listki będą 2cm nad ziemią.

No i dużo czytania forum Cie czeka...

przesadzona ,mama nadzieje ze nic jej po tym nie bedzie,swiatlo dalo efekt ,liscie sie rozwijaja ,sa w poziomie a nie w pionie 

Jak narazie chyba lepiej wyglada

15095320084521793716519.jpg

Zmontuj jakis odbłyśnik z blachy od ciasta lub cos takiego dokup pare cfl bo to za mało i jakis wiatraczek mieszający bo to zacznie kisnąc cyrkulacja musi być powodzenia :)

Bez nawozow!!! Jest za mala! Podlewej co 2 dni, konopie to nie roslinna bagienna. Rowniez i co do tego odblysnika sie zgodze i wiatrak tez by sie przydal.

13 godzin temu, joka.menas napisał:

Podlewej co 2 dni

taką małą i przy takim świetle to bym podlał raz na tydzień :D 

@francus353 podlewaj większą ilością ale rzadziej. A reszta jak koledzy wyżej radzą.

Za tydzień czasu kupię boxa, licząc sobie żarówkę hps 250 w z wzmacniaczem do tego 2 wentylatory to już jest koszt koło 400 zł to już wolę dołożyć 200 lub 300 stowki i mieć cały zestaw z filtrem 

Zastanawia mnie to czy mając ta żarówkę hps 250 w, jaka bd różnica prądu w ciągu miesiąca 

zobacz jaki realny pobór prądu mają obecne i zobacz róznice to chyba nie jest skomplikowane.Jezei obecnie masz takie choć dane napewno nie sa poprawne cyt:z dniem dzisiejszym to 2 zarowki jedna 120 w i 2000 lumenow druga 100 wat i 1250 lumenow energooszczedne to wychodzi ze pobieraja ci 220w a hps 250 w róznica wychodzi 30 w 

Ale na 100 %  twoje oświetlenie nie pobiera tej mocy 

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.