Skocz do zawartości
thc-thc

grower

DynaVap VapCap - mały vaporizer, który narobił sporo zamieszania


VapoManiak

Recommended Posts

Chciałem zaprezentować Wam jeden z moich ulubiony vaporizerów - DynaVap VapCap. Jest to mały i dyskretny vaporizer butanowy - nie ma baterii ani żadnej elektroniki, źródłem ciepła jest płomień zapalniczki żarowej, którym ogrzewamy stalową nasadkę komory grzewczej. Nasadka przekazuje ciepło do komory, susz jest ogrzewany i powstaje para, którą wdychamy przez ustnik. To tak w skrócie, tak działa każdy VapCap. Co czyni te vaporizery wyjątkowymi? Wydajność oraz moc pary. Wydajność - do inhalacji w pełni satysfakcjonującej osobę z wieloletnią tolerancją wystarcza ilość poniżej 0,1 g materiału. Moc pary - dosłownie parę buchów pary potrafi pozamiatać. Jednym słowem - polecam Wam VapCap'y ze wszystkich sił!

Tu możecie zobaczyć mój film o VapCap'ach:

Tu z kolei możecie znaleźć mój kompletny przewodnik po vaporizerach DynaVap VapCap: https://vapomaniak.pl/2017/10/22/dynavap-vapcap-kompletny-przewodnik/

Z kolei nabyć wszystkie dostępne modele VapCap'a możecie w sklepie @VapeFully (https://www.vapefully.com/pl/), który przy okazji Wam polecam - chłopaki naprawdę znają się na rzeczy i są bardzo pomocni.

Gdybyście chcieli dowiedzieć się czegokolwiek o VapCap'ach - piszcie śmiało, chętnie podzielę się całą swoją wiedzą.

Pozdro!

Edytowane przez VapoManiak
literówka
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...
O 12.11.2017 o 20:09, Chory Królik napisał:

Witam. Jestem szczesliwym posiadaczem wersji Ti Woody ( dzieki Vapefully ) i moglbys mi doradzic jak najlepiej czyscic moja wersje? 

Cześć @Chory Królik, już tłumaczymy :-) Do czyszczenia będzie Ci potrzebny alkohol izopropylowy 99%, za około 20 zł na portalach aukcyjnych możesz kupić cały litr, który wystarczy na długo. Przyda się też niewielkie szklane naczynie oraz kuchenne sitko (najlepiej stalowe) żeby nie pogubić drobnych elementów.

1. Zacznij od rozbrania TiWoody na części pierwsze:

- zdejmij nasadkę (Cap) i odłóż ją na bok - nasadkę czyścimy tylko i wyłącznie na sucho, np. patyczkiem kosmetycznym;

- odczep komorę na susz i zdejmij z niej wszystkie uszczelki - uszczelki również odłóż na bok;

- z głównej części TiWoody wyjmij kondensator (metalowa rurka w środku) i zdejmij z niego uszczelki. Drewnianą obudowę, ustnik oraz uszczelki odłóż na bok;

- przy pomocy kondensatora wypchnij sitku znajdujące się na dnie komory - trzeba robić to delikatnie żeby go nie wygiąć, należy też uważać żeby gdzieś nie odfrunęło - najlepiej zatkać palcem wylot komory.

2. Wszystkie elementy masz więc podzielone na dwie grupy: te, które będziesz odmaczać w alkoholu izopropylowym (komora, sitko z dna komory, kondensator) oraz te, których odmaczać nie będziesz (drewniana obudowa i ustnik, nasadka, uszczelki). Części z pierwszej grupy wrzucasz do naczynia z alkoholem izopropylowym i odmaczasz przez godzinę.

3. Wyjmujesz części, które się odmaczały w alkoholu i wylewasz alkohol. Najprościej jest po prostu opróżnić pojemnik z alkoholem nad sitkiem - wtedy nie musisz do niego wsadzać palców ani nic nie zgubisz. Przez kondensator możesz przepchnąć patyczek kosmetyczny. Następnie wszystkie te elementy płuczesz strumieniem gorącej wody, potem na około 10 minut wrzucasz je do wrzątku aby pozbyć się resztek alkoholu.

4. Suszysz wszystkie elementy i składasz TiWoody w całość. Ważne, aby były całkiem suche - drewno nie lubi wilgoci.

5. Przed kolejną inhalacją ogrzewasz TiWoody z pustą komorą - w ten sposób masz ostateczną pewność, że pozbyłem się wszystkich resztek izopropanolu.

I tyle :-) Daj znać, jak poszło!

Pozdrawiamy serdecznie,

VapeFully

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam. Niedlugo biore sie za czyszczenie swojego TiWoody, a tymczasem mam jeszcze kilka pytan. Pierwsze dotyczy capa, a dokladnie jaka jest jego wytrzymalosc ? Czy upadek z wysokosci 1m lub 1,5m na np. plytki ceramiczne moze go uszkodzic? Po czym mozna poznac, ze jest uszkodzony lub ma jakies wady?

Kolejne pytanie dotyczy inhalacji hashu. Jak najlepiej inhalowac? Obecnie moj sposob polega na lekkim nabiciu suszu, w srodek daje kosteczke hashu i dobijam lekko suszem. Czy to jest dobry sposob?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

EDIT: Wlasnie jestem po udanej inhalacji i przy okazji obejrzenia mojego TiWoody na czesci. Dopiero teraz zorientowalem sie o mozliwosci zmiany wielkosci komory do mniejszej. Naprawde super opcja. Mam dodatkowe pytanie, mianowicie jak sprawnie sciagnac 4 uszczelki z komory, ktore sa na samym dole. 1 wieksza i 3 mniejsze, ktore sa dosyc mocno wpasowane, a nie chcialbym ich rozwalic na sile kombinujac.

Dziekuje za pomoc

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 26.11.2017 o 11:32, Chory Królik napisał:

Witam. Niedlugo biore sie za czyszczenie swojego TiWoody, a tymczasem mam jeszcze kilka pytan. Pierwsze dotyczy capa, a dokladnie jaka jest jego wytrzymalosc ? Czy upadek z wysokosci 1m lub 1,5m na np. plytki ceramiczne moze go uszkodzic? Po czym mozna poznac, ze jest uszkodzony lub ma jakies wady?

Kolejne pytanie dotyczy inhalacji hashu. Jak najlepiej inhalowac? Obecnie moj sposob polega na lekkim nabiciu suszu, w srodek daje kosteczke hashu i dobijam lekko suszem. Czy to jest dobry sposob?

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.

EDIT: Wlasnie jestem po udanej inhalacji i przy okazji obejrzenia mojego TiWoody na czesci. Dopiero teraz zorientowalem sie o mozliwosci zmiany wielkosci komory do mniejszej. Naprawde super opcja. Mam dodatkowe pytanie, mianowicie jak sprawnie sciagnac 4 uszczelki z komory, ktore sa na samym dole. 1 wieksza i 3 mniejsze, ktore sa dosyc mocno wpasowane, a nie chcialbym ich rozwalic na sile kombinujac.

Dziekuje za pomoc

Hej, wybacz opóźnienie w odpowiedzi. Nie, upadek nie powinien uszkodzić Capa, można go za to uszkodzić przegrzewając go, czyli kontynuując ogrzewanie  po drugim kliknięciu albo ogrzewając na samym czubku. Jeśli klika normalnie to znaczy, że wszystko w porządku.

Co do Twojego kolejnego pytania - tak, taka metoda będzie skuteczna, natomiast lepsze rezultaty uzyskasz kiedy zamiast jednej większej kuleczki w susz wmieszasz wiele małych. Można też używać w ogóle bez suszu - działa to idealnie, szczególnie przy zmniejszonej komorze. Natomiast takie rozwiązanie oznacza większy bałagan w komorze i bardziej uciążliwe czyszczenie.

Uszczelki - musisz je podważyć czymś cienkim żeby je ściągnąć. Dobrze nadaje się do tego np. pinezka. Uszczelki nie powinny się przy tym uszkodzić. Natomiast miej na uwadze, że przy każdym rozebraniu sprzętu na części/składaniu go uszczelki trochę pracują. Ich żywotność wydłużysz delikatnie je śliniąc przed złożeniem sprzętu z powrotem w całość. Po jakimś czasie wymiana uszczelek może być konieczna, natomiast nie są one drogie i mamy je na stanie w razie potrzeby.

Pozdrawiamy serdecznie,

Zespół VapeFully

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+