Skocz do zawartości
thc-thc

grower

LED 3x24W | AK Auto


Recommended Posts

Znów startuje z Indoorem. znów głośnik, zrobiłem troszkę fajniejszy.Nawet się pochwalę jak to wyszło, ale jutro bo dziś mam strasznie słąbe zdj.

Box 53x53x115

Nasiona: 3x AK Auto

Doniczki 11l

Ziemia:Light Mix+ nawozy(..)

swiatło: To co w ostatnim sezonie, panel led 3 płytki 24w razem około 75W, może dorzuce 35watowe swietlowki ciepłej barwy

wentylacja: zakupiłem wentylator 100fi, ale jest zdecydowanie za głośny, bo styka sie z elementami stałymi boxa, co powoduje dość głośne wibracje, dlatego wolę założyc  te co ostatnio silentium pc zypher 120mm, dadzą rade. dokupie jeden na obieg i bd git.

large.20171006_120238.jpg.9468a1e9d3165alarge.20171006_120250.jpg.c59b064dd7308alarge.20171008_134530.jpg.8a0a7a8e90400alarge.20171008_154330.jpg.277ddef9e0c7c1

nasiona pod lampą już leżą, dwa wyszły, jeden sie ociąga. muszę jeszcze założyć kabel i ładnie to tam ułożyć, estetyka i będzie gitara.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • Replies 99
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Proszę nie wstawiaj takich linków tutaj, podobny temat jest u nas, nawet nie zajrzałem ale już Ci powiem że filtry kuchenne, samoróbki za 20zł itd. nie działają. A dlaczego ? Bo w normalnym filtrze nawet najmniejszym masz minimum 5/10 litrów węgla aktywnego który chłonie zapach + filtr wstępny który chroni węgiel przed syfem. Teraz policz ile kosztuje taki prawdziwy węgiel aktywny (do powietrza a nie do wody) za tyle litrów, mniej więcej litr węgla kosztuje 8zł. Filtr kupujesz raz, później wymieniasz tylko węgiel a wstępny pierzesz. 

Rozumiem że trzeba kombinować bo mało miejsca, brak kasy itd. ale...

najmniejszy filtr 100m3/h kosztuje około 100zł (nie wiem, strzelam, na pewno taniej da radę znaleźć)

 

teraz Twoje:

- kupisz sam węgiel ? ile ? licz po 8zł załóżmy że weźmiesz te 5L to już 40zł

- wentylatorek komputerowy nie da rady popchnąć nawet samoróbki więc i tak musisz kupić wentylator 

- teraz jakieś opakowanie na węgiel, coś za darmo wystrugasz... powiedzmy że na materiały wydasz 10zł

masz wentylacje która jest samoróbką czyli raczej nie będzie działać jak należy za 50zł i w przyszłości ją wyrzucisz... 

 

Wentylator 100m3/h łazienkowy kosztuje 25zł

 

Oszczędności itd... ale zapach = przypał, a na kwestii bezpieczeństwa bym nie oszczędzał...

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kurczę Vito przejrzałeś plan Carlosa. Mnie przekonałeś. Też chciałem taką skarpetę wykombinować jak była w linku, choć głównym powodem było to, że lubię sam coś dłubać ale faktycznie w tym przypadku sensu to nie ma. 

Jak trzeba to trzeba.  Na oponach i hamulcach też się nie oszczędza. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Vito, wiem, wiem, tylko u mnie głośnik jest z płyty drewnianej, jak zamontowałem wentylator to przenosi wibracje na deski i to słychać, dość dobrze...

jeślibym miał wentylator jakiś cichy to bym kupił normalny filtr, ale jak załozyłem to to srednio się prezentowało tym hałasem..

Aktualnie mam wentylator fi 120cm:

Przepływ powietrza [CFM]: 39.6

Prędkość obrotowa [obr./min.]: 1100

A chodzi mi o to też, by ta uprawa była cicha jak dotychczas, dlatego chyba ten komputerowy byłby najlepszym rozwiązaniem, jakieś rozwiązanie mi polecasz?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

komputerowy ? ten przepływ powietrza jest bez obciążenia, nawet jak weźmiesz zwykły filtr wstępny jak od odkurzacza przyłożysz na dwa razy zgięty to pewnie jego moc spadnie o połowę jak nie lepiej :D 

Wentylator z filtrem podwiesić luźno na opaskach gumowych, kawałkiem rury flexi połączyć z otworem wylotowym, można jeszcze wentyl i rurę obłożyć jakimiś gąbkami, grubymi swetrami czy czymś co wygłuszy szum, i tak będzie szum z otworu. Pytanie czy to ma być niewykrywalne przez domowników czy jak ktoś przyjdzie ? bo jak tylko na wizyty to cały system wyłączasz i cisza.

Wylot można też ustawić na programatorze cyfrowym aby włączał się tylko na jakiś czas kilka razy dziennie... Kombinuj :D 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+